Γαμήλιο Μεξικό ή Μαλδίβες; 20 μέρες πριν το γάμο θα τρελαθώ!!

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αν κλεισεις για Μεξικο και του υποσχεθεις να το σεβαστεις την επομενη φορα, θα θυμωσει πολυ?
 

sofitrip

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ - ΑΛΑΣΚΑ
μου βαζείς ιδέες........
 

varesanovits

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
με 1000 μαλδιβες!!!οπωσδηποτε σε σπιτακι με πασσαλους(αξιζει τα παραπανω λεφτα,δωστα) και αραλικι.ιδανικο για γαμηλιο ταξιδι. μετα το τρεξιμο και το αγχος του γαμου η απολυτη χαλαρωση(οπως λεγανε στις μαλδιβες"η τεχνη του να μην κανεις τιποτα").και απο ομορφια...ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!!!!οσο γι αυτους που λενε οτι θα βαρεθεις...μαλλον δεν εχουν παει..
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ΓΑΜΗΛΙΟ ΜΕΞΙΚΟ Η ΜΑΛΔΙΒΕΣ? 20 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!

ακουστηκαν πολλες γνωμες , θα πω και εγω μια ...μην τρελενεσαι στα ευκολα . ασε να περασει λιγο ο χρονος και μετα τον γαμο θα ..τρελαθεις κανονικα :haha: :bleh:στην επιλογη προορισμου θα ελεγα μαλδιβες ..ξερω και εναν αλλο προορισμο στην παταγια της ταυλανδης , αλλα δεν νομιζω οτι θα γυρισετε μαζι .( εκει πηγα εγω πριν 21 χρονια γαμηλιο αλλα .....ακομη με υποφερει η συζυγος ) .:haha::haha:
καλο ταξιδι και να ειστε παντα μαζι και αγαπημενοι ...:clap:
 

sofitrip

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ - ΑΛΑΣΚΑ
ο κυβος ερρίφθη...

καλημερα παιδια.. 6 ημερες πριν το γάμο τα σχεδια άλλαξαν... ο κύβος ερρίφθη...

ΗΜΕΡΕΣ:20
ΤΟΠΟΣ:Καλιφόρνια, Νεβάδα, Aριζόνα, Μεξικό..
ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: οι καλύτερες τις ζωής μου...

..οπως καταλαβατε νοικασαμε ενα αμαξι απο san fransisco και αρχισαμε να κατεβαίνουμε.... και τι δεν ειδαν τα ματάκια μας!!! οπου μας άρεσε μεναμε, οταν κουραζόμασταν αράζαμε, και αναλογα την διαθεση αλλαζαμε τα πλανα μας.. εχω τοσες πολλες εικονες στο μυαλο που μπορω να μιλαω για πολλες μερες γιαυτο.....το ταξιδη ζωης... οπως εξελείχθηκε τελικα...

καλα ταξίδια σε ολους¨¨
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπράβο σας.Μας εκπλήξατε θετικά με την απόφασή σας.Συνήθως προς άλλη κατεύθυνση τραβάνε οι περισσότεροι αλλά εσείς προφανώς γουστάρετε περιπέτεια.

Για πες τίποτα για τα μέρη,μη μας αφήσεις έτσι.
Α,ναι.Να ζήσετε.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Φοβερή επιλογή και το οδικό ταξίδι και οι προορισμοί και φαντάζομαι οι εναλλαγές τοπίων. Να ζήσετε και να κάνετε πάντα τέτοια όμορφα ταξίδια!
Όταν μπορέσεις, γράψε μας και μια ιστορία για αυτά τα μέρη. :)
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
SΟFITRIP πες περισσότερα για αυτό το ταξίδι: ΗΜΕΡΕΣ:20
ΤΟΠΟΣ:Καλιφόρνια, Νεβάδα, Aριζόνα, Μεξικό..
ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: οι καλύτερες τις ζωής μου...
εντυπώσεις , πόσο κόστισε? πόσες μέρες συνολικά ? υπήρχε καθόλου φόβος κίνδυνος στους δρόμους?
 

sofitrip

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ - ΑΛΑΣΚΑ
σας ευχαριστω για τις ευχές... οσο για μια ιστόριούλα θα προσπαθήσω αν και δεν ειμαι πολή καλή στον γραπτό λόγο μάλλον καλύτερα θα αφήσω της αναμνήσεις να μηλήσουνε.... οσο για καποιες πληροφορείες χρησημές θα σας πω ότι.. το κόστος του ταξιδίου 800ε το εισητήριο κατα άτομο για san fransisco μέσο NY. Aυτο που αξιζε τρέλα ηταν το αυτοκκινητο για 20 μερες το οποιο μας περιμενε στο αεροδρομιο ενω ειχαμε κλησει ενα cevrolet aveo τριπορτο μικρο οικονομικο μας δωσανε με τα ιδια χρηματα ενα compact πενταπορτο τιμη 500 δολαρια για 20 μερες το compact μας κακοφανικε λιγο λογω του ωχ ποσα θα μας φευγουνε στις βενζινες.. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!! πρωτο γεμιζμα 30 δολάρια... γεμισαμε και 10 φορες τα 4000 μιλια... συνολο 300 $.. τα ξενοδοχεια εκτος απο καποιες ακρηβές περιοχες πχ(απιστευτο carmel, santa monica, santa barbara) γυρο στα 40-50 δολαρια η βραδια με πρωινο παρκινγ ιντερνετ καθαρο σε καλη τοποθεσια (συνηθως)..δε θελαμε και περισσοτερα .. δηλαδη θελαμε αλλα η τσεπη μας δεν ήθελε.. το φαγητο φθηνο σε σχεση με ΝΥ, τα berger ποιοτικα και πολυ καλη λυση για γρήγορο και φθηνο φαγητο ομως και τα ρεστοραν ηταν φθηνα για εμας τους ελληνες .. 50$ τα δυο ατομα και ερωγες ψαρι φρεσκο..ποτο και σαλατα....?? τα θεματικα παρκα ητανε καπως ακριβούτσικα ομως τα αξίζανε τα λεφτα τους υniversal studios 60$ disneyland 75$ sea world 50$ zoo 55$ περιπου... α!!! και μην ξεχασω τα αουτλετ που υπηρχαν παντου... και την αγαπημενη μου λέξη "clearence" οσο για της αντηθεσεις ...ξεκηνούν απο της καιρικες 18 βαθμοι στο san francisco 30 στην napa valey.. (αποσταση 40 λεπτων) 14 στο los angeles 40+ στο vegas.. γιναμε τρελοι... και η αντιθέσεις συνεχίζουν..
 

sofitrip

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ - ΑΛΑΣΚΑ
φανταστήτε να κατευθυνεσθε σε ενα ερημικο τοπίο με κάκτους και (ναι το ειδα και αυτο) ανεμοστροβιλοτυφωνας... (κατι τετοιο πρεπει να ητανε.. )οπου δεν περιμενεις και πολλα... ξαφνηκα να εμφανίζονται τεραστια και πανυψηλα κτίρια φωτιζμένα απιστευτη κινηση στους πελόριους κομβικούς δρομους και μια πινακία "welcome to las vegas".. και αφηνω το μεξικο για το τέλος παρα τις αποτροπες ολων οσων γνωρισαμε στο ταξιδι μας μεχρι εκεινη τη μερα... εμεις πήγαμε .. δε μας κλέψανε, πολυ.....(απλα σου πουλουσαν αλλα αντι αλλων..) δεν αισθανθήκαμε κύνδυνο.. ηταν οπώς το περίμενα.... πολυχρωμο, χαρούμενο, και ασιόδοξο... δεν μέιναμε πολυ εκει, βόλτα στις φτωχο γειτόνιες.. τις T.J. (ετσι λενε οι αμερικανοι την τυχουάνα) και στα πέριχωρα ....αυτο που ηταν λίγο κάπως.. ήταν οι 3:30 ωρες αναμονη για να μπούμε ξανα στίς ΗΠΑ.. οπου και επιστρέψαμε σε εναν αλλο πια κόσμο....
αυτα εν ολίγοις.... φιλοι....
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Όλα αυτά για τα σχεδιάσετε από που πήρατε πληροφορίες διευθύνσεις από ίντερνετ κάπου συγκεκριμένα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom