Γαμήλιο Ταξίδι

pitsouf

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Βραζιλία,Νέα Υόρκη
Είπαμε τον έψησες τον άντρα σου σε παντρεύτηκε , και καλά έκανε, όμως, μην τον φτάνεις τον άνθρωπο στα όρια του. .
:haha::haha::haha::haha::haha:

Ρενατα και Σταυρο έχω πεθάνει στα γέλια πρωί πρωί!!!!!!!!!!!!!!
Να είστε καλά βρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όχι ευτυχώς δεν έχω τρελαθεί ακόμα αντέχω!!!!

Η αλήθεια είναι όμως ότι μάλλον μπερδεύτηκα περισσότερο :haha::haha::haha:

Αρχίζουμε να απορρίπτουμε την Ευρώπη...κάτι είναι κι αυτό!!!!

Αααααααααααααααα κάτι που δε σας ανέφερα.....έχω τρελό θέμα με τις κατσαρίδες!!!!!!:shock::shock::shock::shock:
Μαλδίβες και Ταυλάνδη αν δεν κάνω λάθος έχουν πρόβλημα???????

Μεξικό!!!!!!!!!!!!! Το σκέφτηκα κι αυτό!!!
Αλλα ο άντρας μου ο φοβιτσιάρης φοβάται λέει την εγκληματικότητα :roll:

Την Κούβα δεν την είχα σκεφτεί είναι η αλήθεια....και αυτή στα υπόψιν!!!

Πφφφφφφφφφφφφ.......Αγ.Δομίνικο???

Μπλεχτήκαμεν!!!!!

Οσο για το budjet από ότι είδα για Μαυρίκιο και Μαλδίβες τα πακέτα τους ξεκινάνε γύρω στα 1100 το άτομο για 5 διανυκτερεύσεις...
Αν λοιπόν θέλουμε περισσότερες μέρες, ένα λίγο καλύτερο δωμάτιο λόγω της περίστασης, βάλουμε και τα έξτρα έξοδα δε θα έφτανε τόσο???
Αν όχι ακομα καλύτερα!!!!!!!!!:D

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους!!!!!!!!!!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η χερσονησος Γιουκαταν στο Μεξικο δεν εχει προβλημα εγκληματικοτητας. Ειχαμε μαζι μας τον δεκαχρονο γιο μας και ξετρελλαθηκαμε οικογενειακως! Αν το σκεφτεσαι για εκει διαβασε τη σχετικη ιστορια μου να παρεις μια ιδεα:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%EA-%ED%FC%F4%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/181-%F0%DC%EC%E5-%EC%E5%EE%E9%EA%FC.html

Ο Αγιος Δομηνικος επισης φοβερος!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Επειδή βλέπω ότι ψήνεσαι για Ινδικό, επανέρχομαι και προτείνω Σρι Λάνκα- Μαλδίβες.
Προσοχή όμως στο πακέτο για τις Μαλδίβες. Να πάρεις πλήρη διατροφή γιατί ξέρω ότι χρεώνουν πολύ ακριβά το φαγητό.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Ακόμη και στα κράτη με υψηλό δείκτη εγκληματικότητας, υπάρχουν οι τουριστικές ζώνες όπου αν δεν είσαι προκλητικός με ακριβά ρούχα, τσάντες, κοσμήματα, ηλεκτονικές συσκευές κλπ. αλλά προσαρμόζεσαι όσο γίνεται με τους ντόπιους, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Στο Μεξικό επίσης υπάρχει και το Κανκούν που είναι καθαρά τουριστικό μέρος.
Η δε Κούβα έχει δείκτη εγκληματικότητας 0.
Για τον Αγ. Δομίνικο δεν έχω πάει αλλά είναι ασφαλής προορισμός.
 

pitsouf

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Βραζιλία,Νέα Υόρκη
Mετά από ατελείωτο ψάξιμο στο ίντερνετ και πάνω που είχα πει μάλλον οτι θα κλείσουμε για Μαυρίκιο, έπεσαν μπροστά μου κάτι προσφορές για Phuket και έπαθα την πλάκα μου αφού οι τιμές τους είναι σχεδόν οι μισές απο Μαλδίβες και Μαυρίκιο!!!!!

Και το σκέφτομαι αρκετά έως πααααααααααααααααρα πολύ!!!!

Η γνώμη σας????
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.497
Likes
8.016
Mετά από ατελείωτο ψάξιμο στο ίντερνετ και πάνω που είχα πει μάλλον οτι θα κλείσουμε για Μαυρίκιο, έπεσαν μπροστά μου κάτι προσφορές για Phuket και έπαθα την πλάκα μου αφού οι τιμές τους είναι σχεδόν οι μισές απο Μαλδίβες και Μαυρίκιο!!!!!

Και το σκέφτομαι αρκετά έως πααααααααααααααααρα πολύ!!!!

Η γνώμη σας????

Μεταξύ Μαυρικίου και Ταϋλάνδης θεωρώ ότι υπερτερεί ο Μαυρίκιος... Προσωπική γνώμη!
Πανέμορφη, καταπράσινη ενδοχώρα με καταρράκτες, ποτάμια, λίμνες, παραλίες με σμαραγδένια νερά, ο κόσμος είναι ένα μείγμα κρεολών, ινδών και αφρικανών γεγονός που σου δίνει μοναδικές εικόνες παντού... σημαντικό πλεονέκτημα επίσης το ότι υπάρχει λιγότερος τουρισμός από την Ταϋλάνδη με αποτέλεσμα το τοπίο ακόμα να είναι πιο "παρθένο" συγκριτικά με Ταϋλάνδη.... Άλλωστε το budget σου, σου επιτρέπει άνετα να τον προτιμήσεις!
Διάβασε, αν θες, την ιστορία μου για τον Μαυρίκιο για να πάρεις μια ιδέα:
Μαυρίκιος-Παράδεισος στον Ινδικό και δες και φωτογραφίες!
Είναι υπέροχο μέρος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom