Γαμήλιο Ταξίδι

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και για Ιταλια-Ισπανία ψήνομαι πολύ αλλα σκέφτομαι ότι (ή μαλλον ελπίζω) να έχω την δυνατότητα να πάω και μετά κάποια στιγμή, ενώ εξωτικά πότε θα ξαναδωθεί η ευκαιρία?:roll:
Συμφωνω με την τελευταια φραση σου και εγω θα προτεινα κατι πιο μακρινο και ξεχωριστο για γαμηλιο ταξιδι.
Οσο για το ποσο που διαθετεις , το χαλασαμε τρια ατομα για 18 μερες στο Μεξικο - Μπελιζ , οποτε μια χαρα θα σου φτασουν ακομα κι αν θελεις καλυτερη διαμονη λογω της περιπτωσης.

Για να σε μπερδεψω λιγακι :bleh:εκτος απο Ταυλανδη , εγω θα προτεινω και Μεξικο. Η εποχη ειναι καλη , οι 10 μερες μια χαρα για μια καλη γευση απο χερσονησο Γιουκαταν , οι παραλιες ανεπαναληπτες , η ατμοσφαιρα καταπληκτικη και τα αξιοθεατα αφθονα!


Η ψηφος μου στη Riviera Maya!
a2.bp.blogspot.com__ZWt5UmySuIY_SaT3ZAYXrAI_AAAAAAAAAJ4_KK_8u8U4kWE_s320__xcaret.jpg
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Παει! Τωρα την μπλεξαμε εντελως την κοπελα!
Α και δεν ευχηθηκαμε "η ωρα η καλη!"
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Λοιπόν θα σε ξεμπερδέψω ...
ελα κρήτη.έχομε τα πάντα όλα!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
τι να σου κάνω που έχασες το βαπόρι για Σεϋχέλες;;;;;;;;
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
θα σου πω τι σκέφτομαι μήπως και σε βοηθήσω. Το γαμήλιο ταξίδι,όπως και να το κάνουμε, θέλουμε να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Οπότε, εγώ θα προτιμούσα έναν εξωτικό και μακρινό προορισμό. Μετά τον γάμο και την ένταση που όλο το σκηνικό του γάμου έχει, χρειάζεται να αποφορτιστείτε λίγο. Λοιπόν έχουμε και λέμε. Μαλδίβες: εάν πήγαινα 10 μέρες μαλδίβες θα γυρνούσα μισότρελλος. Είπαμε τον έψησες τον άντρα σου σε παντρεύτηκε , και καλά έκανε, όμως, μην τον φτάνεις τον άνθρωπο στα όρια του. Όσο και να θέλεις να ξεκουραστείς, 10 μέρες να τριγυρνάς σαν την άδικη κατάρα σε ένα νησί- ξενοδοχείο, θα την δεις ροβινσώνας και στο τέλος θα λαλήσεις ή το πιο πιθανό να τσακωθείτε από την απέραντη πλήξη. Ταϋλάνδη : συμφωνώ και επαυξάνω. πανέμορφη χώρα, ιδιαίτερη, με ενδιαφέρον τουριστικό, και επειδή δεν έχεις βγει εξωτερικό ξανά θα σε καταπλήξει. εγώ την πρώτηγ φορά που βγήκα στο εξωτερικό (πέρα από βουλγαρία, κύπρο και τουρκία) ήταν στην ταϋλάνδη και ξετρελλάθηκα. έχει τα πάντα. βέβαια στην αρχή θα νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε άλλον πλανήτη αλλά είναι μία ασφαλής επιλογή που θα α σας συναρπάσει. Μαζί με μπαγκόγκ διέλεξε και πουκέτ ή κο σαμούι (για περισσότερες πληροφορίες ρώτα τους ταυΛανδόφιλους γιατί εγώ μόνο πουκέτ πήγα από τα νησιά) και είσαι σπέσιαλ. τώρα ισπανία και ιταλία είναι θαύμα και μέρη μαγικά αλλά πρώτον φλεβάρη ίσως να μην πολυβοηθήσει ο καιρός και δεύτερον είναι βέβαιο ότι κάποια στιγμή θα τις επισκεφτείς. αυτές τις σκέψεις καταθέτω. Άντε με το καλό. Να ζήσετε και καλό ταξίδι όπου και αν επιλέξετε.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Επειδή το γαμήλιο ταξίδι είναι κάτι το ιδιαίτερο, όπως λέει και ο Σταύρος, πρέπει να είναι και ξεχωριστό. Όταν θα σε ρωτάνε που πήγες και θα τους απαντάς σε κάποιο εξωτικό μέρος, σίγουρα θα κάνει μεγαλύτερη εντύπωση. Ακόμη και σε σένα μετά από χρόνια όταν θα το σκέφτεσαι 'η θα κοιτάς τις φωτογραφίες, θα σου φαίνεται ένα όνειρο κι αυτό γιατί τέτοια ταξίδια δεν τα κάνεις εύκολα (πχ. σε ένα 3ήμερο).
Θα σου πρότεινα κάτι από δύση και πιο συγκεκριμένα Κούβα.
Είναι ένας προορισμός που έχει τα πάντα: ιστορία, αξιοθέατα και......απέραντες παραλίες με γαλαζοπράσινα νερά. Ειδικά στο Βαραδέρο.
Πηγαίνοντας μάλιστα προς την δύση, μπορείς να επιλέξεις να πετάξεις με iberia και να μείνεις μερικές μέρες στην Ισπανία. Έπειτα συνεχίζεις για εκεί που θα έχεις επιλέξει.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
εγω θα σου πρότεινα να πας Νεα Υόρκη
η μαιαμι και να συνδυασεις κρουαζιερα στην καραιβική που γραφουν και τα κοριτσια .

ο καπτεν samion που ειναι να δωσει τα φωτα του
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Mε πρόλαβαν οι go2 και η Ζέτα! Με το budget που διαθέτεις μπορείς κάλλιστα να ταξιδέψεις στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού! Η Καραϊβική είναι υπέροχη! Υπάρχουν άπειρα νησιά για ήλιο και χαλάρωση, ενώ Κούβα και Μεξικό έχουν στα επιπλέον συν και τα αξιοθέατά τους!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Aφήστε τα φτυσε η κοπέλλα...
ούτε που απαντάει!!
ρε σεις την τρελάνατε...θα σκεφτεί ακόμα και να παντρευτεί..
την κάνατε comfused εντελώς !!!
άντε στα δικά μας!!:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εγω θα σου πρότεινα να πας Νεα Υόρκη
η μαιαμι και να συνδυασεις κρουαζιερα στην καραιβηκη που γραφουν και τα κοριτσια .

ο καπτεν samion που ειναι να δωσει τα φωτα του
γιατί δεν λές να πάει και αλεξάνδρεια να συνδυάσει και λίγο μεσόγειο ε???:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom