Γαμήλιο αρχές Ιουνίου..(κάπου εξωτικά, όχι τόσο βαρετά)..

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εμείς είχαμε πάει με ένα πιο μικρό αλλά αρκετά βοηθητικό πρακτορείο, το Exel***s.
Αλλά, επιμένω να μιλήσεις πρώτα με τον ντόπιο (http://www.tropicaleasy.com/), οι εδώ να πουλήσουν θέλουν, ΟΧΙ να συμβουλεύσουν και πραγματικά δεν τους νοιάζει αν θα περάσεις καλά.
Επιπλέον, είναι μεγάλη ασφάλεια να υπάρχει εκεί ένας άνθρωπος που μιλάει τη γλώσσα σου και θα σε βοηθήσει αν και όταν σκάσει οποιοδήποτε θέμα...
 

giorgos171

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Το πρώτο σωστό, το δεύτερο ποιός στο είπε;
2 ώρες spa με 10 ευρώ; Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα; Ή, μήπως, εννοούν το τριψιματάκι απ' τις "πλανόδιες" στην παραλία;

Όσο για τον καιρό στο Πούκετ, ε ναι, έτσι όπως στα λένε εδώ είναι. Μπόρες θά'χει, συνήθως το απόγευμα, δυνατές, μικρής ή μεγαλύτερης διάρκειας (μπορεί 5 λεπτά, μπορεί και μισή ώρα, μπορεί και μία - σπανιότερα). Συνήθως έχει και μια χοντρή μπόρα το βράδυ - αλλά αυτή δεν σε ενοχλεί.

Και για τη θάλασσα επίσης. Μπορεί η θολούρα και η αντάρα να μην σ' ενοχλεί αφού δεν θα κολυμπάς και θα έχεις την πισίνα, αλλά αν θες να πας για σνόρκελινγκ ή στα νησάκια κι έχει απαγορευτικό, θα σπαστείς, πώς να το κάνουμε.

Αν δεν θέλεις νά'χεις θέμα με τον καιρό Ιούνιο - Αύγουστο, πας από Μαλαισία και κάτω (Ινδονησία). Τέλος.
Εχθές το βράδυ μίλαγα με τον φίλο που έιχε πάει τον Αύγουστο και μου είπε ότι έκαναν 4 ώρες spa σε ξενοδοχείο με 50 Ευρώ.. Όταν λες Μαλαισία και κάτω??
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Σε λίγο, θα εύχεσαι να διάλεγες μπομπονιέρες και μακιγιέζ αντί για το γαμήλιο! :bleh:
 

giorgos171

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Σε λίγο, θα εύχεσαι να διάλεγες μπομπονιέρες και μακιγιέζ αντί για το γαμήλιο! :bleh:
ΧΑΧΑΧΑΧΑ Όντως... Μόλις έστειλα μύνημα στην αρραβωνιαστικιά μου... Αγάπη έχω πήξει με το ταξίδι... χαχαχαχα
 

giorgos171

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Μόλις γύρισα από τα ταξιδιωτικό.. Μια παρατήρηση.. γενικά όπου έχω πάει σε γραφείο, είναι λίγο ξινοί.. δεν ξέρω.. τους λες θέλουμε να χαλάσουμε 1500 το άτομο και σε κοιτάνε με μισό μάτι.. 2/3 γραφεία το έιχαν αυτό.. το τρίτο ήταν κομπλέ, λίγο τρελλή η υπάλληλος αλλά μια χαρά... τι να πω ρε παιδί μου? Τόσοι είναι οι λεφτάδες? Anyway.. Αυτό που μου πρότεινε είναι Κο Σαμούι, θα μου στείλουν την προσφορά τους Δευτέρα-Τρίτη.. Καλό μου ακούγεται.. θα ενημερώσω και την αρραβωνιαστικιά μου και θα δούμε.. Εσείς τι λέτε? Μου είπε μόνο πρωινό γιατί το φαϊ είναι φτηνό και μπορεί λέει να μην μας αρέσει το φαγητό του ξενοδοχείου γιατί δεν έχουν "Εξ-Ευρωπαιστεί" ακόμα.. Μάλλον με δουλεύει.. Ισχύει? Αν μου πείτε ότι είμαστε ΟΚ για εκεί, κλείνουμε προορισμό και ψάχνουμε για ποια μεριά του νησιού και ποιο πρακτορείο διαλέγουμε..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για το μήνα που θέλετε να πάτε, το Σαμούι είναι η καλύτερη επιλογή (όχι γενικά, αλλά από τα μέρη που σκεφτόσουν ) και σίγουρα πολύ καλύτερα από Πουκέτ και από θέμα καιρού.
Όσο για το φαγητό, γιατί να Εξ-Ευρωπαιστούν? Ασιάτες είναι οι άνθρωποι..Μην κλείσετε από δω απλά για να μη δεσμευτείτε να τρώτε στο ίδιο μέρος.
 

giorgos171

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Παιδιά καλησπέρα,
μετά από τρελλούς πονοκεφάλους, απίστευτο ψάξιμο στο Internet και διάφορες συζητήσεις και γνώμες, καταλήξαμε να πάμε Κο Σαμούι.. Το μόνο που μας απομένει είναι να βρούμε και το ξενοδοχείο που θα μείνουμε.. Δυστυχώς δεν μπορώ να επικοινωνήσω με τον Χρήστο από τον tropicaleasy μπας και μας δωσει καμιά συμβουλή.. θα σας κρατώ ενήμερους...
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Μπράβο! Κι εμείς Koh Samui λέμε να πάμε. Υπολογίζουμε λιγότερα χρήματα όμως να σου πω την αλήθεια, 1500 το άτομο όλα μέσα...δε ξέρω. Βλέπω το ξενοδοχείο που αναφέρθηκε πριν από κάποιον το Centara Grand Resort Koh Samui, και έχει δωμάτια με 100-120 τη βραδιά. Υπέροχο φαίνεται, και με πολλές παροχές.
Εμείς θα συνδυάσουμε κι άλλο προορισμό, ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει.. Αν μάθεις τπτ για εισιτήρια, σφύριξε! :)
 

giorgos171

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Μπράβο! Κι εμείς Koh Samui λέμε να πάμε. Υπολογίζουμε λιγότερα χρήματα όμως να σου πω την αλήθεια, 1500 το άτομο όλα μέσα...δε ξέρω. Βλέπω το ξενοδοχείο που αναφέρθηκε πριν από κάποιον το Centara Grand Resort Koh Samui, και έχει δωμάτια με 100-120 τη βραδιά. Υπέροχο φαίνεται, και με πολλές παροχές.
Εμείς θα συνδυάσουμε κι άλλο προορισμό, ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει.. Αν μάθεις τπτ για εισιτήρια, σφύριξε! :)
Εξαρτάται την περίοδο που θα πάτε γιατί από ότι έχω καταλάβει, υπάρχουν αυξομειώσεις στις τιμές ανάλογα την σεζόν. Δυστυχώς, και λέω δυστυχώς γιατί μάλλον ο άνθρωπος τρέχει και δεν προλαβαίνει, ακόμα περιμένω την προσφορά του Κου. Χρήστου από το Κο Σαμούι, μήπως και το κλείσουμε από εκεί. Κατά τα άλλα, την Παρασκευή τελειώνει η προθεσμία που μου έχουν δώσει από το πρακτορείο με την καλύτερη τιμή, για να τους απαντήσω.. Αν δεν μου έχει στείλει την προσφορά του μέχρι την Παρασκευή, θα πάω να το κλείσω στο πρακτορείο.. Θα ενημερώσω..
 

giorgos171

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Παιδιά καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό!!! Επειδή πλησιάζει η ημερομηνία του γάμου μας (31/05/2014), άρα πλησιάζει και το γαμήλιο ταξίδι μας, έχουμε ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ εντελώς... Έχουμε κλείσει στο Sareeraya Villas & Suites στο Koh Samui και θα είμαστε εκεί στις 04/06/2014. Μόλις διάβασα για την ανακοίνωση του Αρχηγού του Στρατού της Ταϋλάνδης περί πραξικοπήματος και απαγόρευση κυκλοφορίας στην Μπανγκόγκ μετά τις 22:00.. Ο στρατός είναι στους δρόμους της Μπανγκόγκ από προχθές.. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??? Τα έχουμε κλείσει όλα μέσω ταξιδιωτικού, non-refundable, και προσφανώς τα έχουμε εξοφλήσει ήδη.. Τι γίνεται τώρα? Πάμε?Δεν πάμε? Χάσαμε τα χρήματά μας?? Πάμε αλλού?? Τι ζητάμε από το πρακτορείο?? Παίδες ΣΟΣ, τι γκαντεμιά είναι αυτή??? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια ανεκτίμητη βοήθειά σας!!!
 
Last edited:

nonick

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Το πραξικόπημα έγινε.... Τώρα κυβερνάει ο στρατός στην Ταϋλάνδη Εγώ θα το έψαχνα λιγΟ καλύτερα πάντως! Αν κ η Ταϋλάνδη είναι απίστευτα ωραίο μέρος.... Πρέπει να το σκεφτείς καλά!!!! Πραγματικά όμως είσαι άτυχος.... (γκαντέμης!!!) ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom