Γαμήλιο στο Λονδίνο...

foutsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Καλησπερα συνταξιδιωτες...

Ετοιμαζουμε με τον μελλοντα αντρα μου το ταξιδι μας στο Λονδινο. Κανεις απο τους 2 μας δεν εχει ξαναβρεθει εκει, οποτε θα ειναι πρωτογνωρο.
Το θεμα ειναι το εξης: εγω, εχοντας βγει αρκετες φορες στο εξωτερικο, εχω την ιδιορυθμια να θελω να τα δω ολα.... όμως η αλλη πλευρα, ειναι σιγουρο πως θα εχει στιγμες βαρεμαρας (πχ σε μουσεια).
Θα ηθελα να με βοηθησετε να φτιαξω ενα προγραμματακι 7 ημερων με τα πιο σημαντικα και αξιολογα αξιοθεατα και προορισμους του Λονδινου. Πρεπει οπωσδηποτε να παμε και σε ενα απο τα γηπεδα του Λονδινου, Chelsea & Arsenal, αλλιως θα με βρουν στον Ταμεση πνιγμενη.
Καποιος που γνωριζει το Λονδινο, μπορει να με βοηθησει να ξεσκαρταρω??
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Λονδίνο για γαμήλιο ταξίδι; Καλή πόλη αλλά όχι για γαμήλιο. Γιατί δεν πάτε Παρίσι που το βλέπω ως "ονειρεμένο ταξίδι" και ταιριάζει πιο πολύ για καταστάσεις amour; :) (μην πέσετε να με φάτε, γνώμη λέω)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Λονδίνο για γαμήλιο ταξίδι; Καλή πόλη αλλά όχι για γαμήλιο. Γιατί δεν πάτε Παρίσι που το βλέπω ως "ονειρεμένο ταξίδι" και ταιριάζει πιο πολύ για καταστάσεις amour; :) (μην πέσετε να με φάτε, γνώμη λέω)
:shark1: τωρα θα δεις τι θα παθεις...!!

Καλησπερα συνταξιδιωτες...

Ετοιμαζουμε με τον μελλοντα αντρα μου το ταξιδι μας στο Λονδινο. Κανεις απο τους 2 μας δεν εχει ξαναβρεθει εκει, οποτε θα ειναι πρωτογνωρο.
Το θεμα ειναι το εξης: εγω, εχοντας βγει αρκετες φορες στο εξωτερικο, εχω την ιδιορυθμια να θελω να τα δω ολα.... όμως η αλλη πλευρα, ειναι σιγουρο πως θα εχει στιγμες βαρεμαρας (πχ σε μουσεια).
Θα ηθελα να με βοηθησετε να φτιαξω ενα προγραμματακι 7 ημερων με τα πιο σημαντικα και αξιολογα αξιοθεατα και προορισμους του Λονδινου. Πρεπει οπωσδηποτε να παμε και σε ενα απο τα γηπεδα του Λονδινου, Chelsea & Arsenal, αλλιως θα με βρουν στον Ταμεση πνιγμενη.
Καποιος που γνωριζει το Λονδινο, μπορει να με βοηθησει να ξεσκαρταρω??
ξεκινα απο αυτα....
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μαγεμένοι-στην-Ανυπέρβλητη-Λόντρα.49776/
http://www.travelstories.gr/community/threads/glorious-london.47878/
 
Last edited by a moderator:

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπερα συνταξιδιωτες...

Ετοιμαζουμε με τον μελλοντα αντρα μου το ταξιδι μας στο Λονδινο. Κανεις απο τους 2 μας δεν εχει ξαναβρεθει εκει, οποτε θα ειναι πρωτογνωρο.
Το θεμα ειναι το εξης: εγω, εχοντας βγει αρκετες φορες στο εξωτερικο, εχω την ιδιορυθμια να θελω να τα δω ολα.... όμως η αλλη πλευρα, ειναι σιγουρο πως θα εχει στιγμες βαρεμαρας (πχ σε μουσεια).
Θα ηθελα να με βοηθησετε να φτιαξω ενα προγραμματακι 7 ημερων με τα πιο σημαντικα και αξιολογα αξιοθεατα και προορισμους του Λονδινου. Πρεπει οπωσδηποτε να παμε και σε ενα απο τα γηπεδα του Λονδινου, Chelsea & Arsenal, αλλιως θα με βρουν στον Ταμεση πνιγμενη.
Καποιος που γνωριζει το Λονδινο, μπορει να με βοηθησει να ξεσκαρταρω??
Καλησπέρα εδώ http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=37 θα βρεις τα πάντα για τ Λονδίνο. Επιπλέον, μπορείς να κοιτάξεις στις ταξιδιωτικές ιστορίες για να πάρεις ιδέες. Το μόνο σίγουρο είναι ότι στο τέλος δε θα ξέρεις τι να αφήσεις έξω από το πρόγραμμαc :) .
 

foutsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Λονδίνο για γαμήλιο ταξίδι; Καλή πόλη αλλά όχι για γαμήλιο. Γιατί δεν πάτε Παρίσι που το βλέπω ως "ονειρεμένο ταξίδι" και ταιριάζει πιο πολύ για καταστάσεις amour; :) (μην πέσετε να με φάτε, γνώμη λέω)
Mel μου, η πρώτη μας επιλογή ήταν το Παρίσι. Εγω ζω για να πατησω το πόδι μου στα Παρισια. Ομως, μας κάνουν δώρο την διαμονή, άνθρωποι που τους ανήκει κάποιο ξενοδοχείο εκει. Δεν λέμε οχι σε τέτοιες προσφορές. Δεν ειμαστε κ άνετα οικονομικά για να αρνήθω τέτοιο δώρο.
 
  • Like
Reactions: mel

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Στη θεση σου θα εβρισκα τα πιο φτηνα εισητηρια για το Γιουροσταρ και θα εκανα μια ημερησια στο Παρισι,ετσι για την τρελλα..2 ωριτσες και κατι απο το κεντρο της μιας πολης στην αλλη..Αν δεν κανετε τωρα τρελλιτσες...Εγω πριν 5 χρονια ειχα βρει προσφορα 60 ευρο πανε ελα..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Στη θεση σου θα εβρισκα τα πιο φτηνα εισητηρια για το Γιουροσταρ και θα εκανα μια ημερησια στο Παρισι,ετσι για την τρελλα..2 ωριτσες και κατι απο το κεντρο της μιας πολης στην αλλη..Αν δεν κανετε τωρα τρελλιτσες...Εγω πριν 5 χρονια ειχα βρει προσφορα 60 ευρο πανε ελα..
Συμφωνω απολυτα
 

foutsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Στη θεση σου θα εβρισκα τα πιο φτηνα εισητηρια για το Γιουροσταρ και θα εκανα μια ημερησια στο Παρισι,ετσι για την τρελλα..2 ωριτσες και κατι απο το κεντρο της μιας πολης στην αλλη..Αν δεν κανετε τωρα τρελλιτσες...Εγω πριν 5 χρονια ειχα βρει προσφορα 60 ευρο πανε ελα..
Καταπληκτική ιδέα Coco. Το κοίταξα κ βρίσκω 140 λίρες πηγαινελα... 2μιση ωριτσες... Αν διευκολυνθουμε θα το κάνουμε... Σκέφτομαι να κόψω κανά μουσείο κ να τα δώσω εκεί....
Δεν ήξερα καν οτι μπορουσα να το κάνω... Ευτυχώς που σας Ρώτησα. Θα ψαξω κ ολά τα λινκ που μου δώσατε.
Υπήρχε κάτι στο Λονδίνο που δεν αξίζει να επισκευθω; Πάντα κάτα τη δική σας γνώμη
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Χαιρομαι που βοηθησα,ψαξε στο σαιτ του SNCF voyages,βγαζει συχνα προσφορες για γιουροσταρ,καμμια φορα για μιση ωρα βρισκεις τεραστιες διαφορες.Το κανω πολυ συχνα,επειδη σπανιως πεταω..σε φιλους που το προτεινα και το κανανε ,μολις γυρισανε μονο γι αυτο λεγανε..Ειναι ακριβως 2.20 απο τον νεο σταθμο Saint Pangras Στο Λονδινο ,στην Γκαρ ντυ Νορ στο Παρισι..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καταπληκτική ιδέα Coco. Το κοίταξα κ βρίσκω 140 λίρες πηγαινελα... 2μιση ωριτσες... Αν διευκολυνθουμε θα το κάνουμε... Σκέφτομαι να κόψω κανά μουσείο κ να τα δώσω εκεί....
Δεν ήξερα καν οτι μπορουσα να το κάνω... Ευτυχώς που σας Ρώτησα. Θα ψαξω κ ολά τα λινκ που μου δώσατε.
Υπήρχε κάτι στο Λονδίνο που δεν αξίζει να επισκευθω; Πάντα κάτα τη δική σας γνώμη
Βρισκεις και φθηνοτερα απο 140 λιρες.
Τα μουσεια ειναι δωρεαν.
Μην πας στη μανταμ για να δεις διασημους και στο ματι.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Στη μανταμ ουτε χρονο ουτε χρημα,δεν το συζηταω..κι οσοι πηγανε το σκυλομετανοιωσανε..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom