Γαμήλιο ταξίδι πέρα απ' τα συνηθισμένα!!?!?

Fenia val

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Και οι τρεις επιλογές άριστες, αν και γέρνω λίιιιγο περισσότερο υπέρ της τρίτης, που μας κέρδισε για το δικό μας γαμήλιο (το οποίο και έμεινε αξέχαστο!)
Ρίξε αν θέλεις μια ματιά στην ιστορία μου για ιδέες:
https://www.travelstories.gr/community/threads/Εκουαδόρ-Αμαζόνιος-Άνδεις-Γκαλάπαγκος.5518/
Με μάγεψες με την αφήγησή σου!!!!
Εγερνα προς το περου για να είμαι ειλικρινής, αλλά μετα απ' αυτό επικρατεί σύγχυση....!!!
 

Fenia val

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Μια ερώτηση προς τους γνωστες.
Ο Οκτώβριος θεωρείται μηνας που επιτρέπει να δει κανείς την Παταγωνία.?
Ρωτώ διοτι σε κάποια ταξιδιωτικα μας λένε ναι και σε αλλα οτι δεν είναι η εποχή της.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Με μάγεψες με την αφήγησή σου!!!!
Εγερνα προς το περου για να είμαι ειλικρινής, αλλά μετα απ' αυτό επικρατεί σύγχυση....!!!
εγώ επειδή συνήθως έχω 2 εβδομάδες κ για το γαμήλιο είχα 3 σκέφτηκα που ήθελα να δώσω παραπάνω χρόνο γιατί δυστυχώς στις περισσότερες χώρες που πηγαίνω δεν νομίζω να έχω την ευκαιρία να επιστρέψω.
 

Fenia val

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Κλείσαμε για Περου τελικα με τη λογική ότι είναι πιο compact προορισμος για τις ημέρες που διαθέτουμε και συνδυαζει Λίμα- αμαζονιο-ματσου Πίτσου και Τιτικάκα.
Αυρος θα ειναι και ο κορμός του ταξιδιού με την αναγραφόμενη σειρα.
Έχετε κάποια πρόταση σε κάποιο αλλο must see μερος??
Σε μια έρευνα που εκανα είδα θετικά σχολια για huacachina oasis οπου θα μπορούσαμε να κανουμε sandboarding στους αμμόλοφους. Έχει κάποιος εμπειρία απ' αυτό? Αξιζεο τον κόπο να το εντάξουμε στο ταξίδι?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κλείσαμε για Περου τελικα με τη λογική ότι είναι πιο compact προορισμος για τις ημέρες που διαθέτουμε και συνδυαζει Λίμα- αμαζονιο-ματσου Πίτσου και Τιτικάκα.
Αυρος θα ειναι και ο κορμός του ταξιδιού με την αναγραφόμενη σειρα.
Έχετε κάποια πρόταση σε κάποιο αλλο must see μερος??
Σε μια έρευνα που εκανα είδα θετικά σχολια για huacachina oasis οπου θα μπορούσαμε να κανουμε sandboarding στους αμμόλοφους. Έχει κάποιος εμπειρία απ' αυτό? Αξιζεο τον κόπο να το εντάξουμε στο ταξίδι?
Για Περού διάβασε και ρώτησε σε αυτά τα θέματα και τις ιστορίες:
https://www.travelstories.gr/community/forums/Κεντρική-Νότια-Αμερική.21/?prefix_id=78
https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Κ-Νότια-Αμερική.61/?prefix_id=78
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια ερώτηση προς τους γνωστες.
Ο Οκτώβριος θεωρείται μηνας που επιτρέπει να δει κανείς την Παταγωνία.?
Ρωτώ διοτι σε κάποια ταξιδιωτικα μας λένε ναι και σε αλλα οτι δεν είναι η εποχή της.
Είναι μεγάλη μουφα η Παταγονία κατά τη γνώμη μου. Το Περού εκπληκτικό και η huacachina μου άρεσε, αν πάτε μέχρι εκεί, αμαρτία να μην πάτε σε νασκα και ικα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα ήθελες να εντρυφήσεις λίγο παραπάνω σε αυτό;:)
Υψηλό κόστος, μέτρια τοπία. Ο πλανήτης και ειδικά η αμερικανική ηπειρος διαθέτει απείρως ομορφότερες περιοχές κατά τη γνώμη μου. Ειδικά δε τα τοπία στο Περού δε συγκρίνονται με την Παταγονία, που και για τα δεδομένα της Ευρώπης, ως μέτριο τοπίο τη λογιζω. Οκ, έχει εξωτικό όνομα.
 

Fenia val

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Είναι μεγάλη μουφα η Παταγονία κατά τη γνώμη μου. Το Περού εκπληκτικό και η huacachina μου άρεσε, αν πάτε μέχρι εκεί, αμαρτία να μην πάτε σε νασκα και ικα.
Γιωργο σε ευχαριστώ πολύ για τις συστάσεις. Η άλλη σκέψη ήταν να κόψουμε huacachina και να βάλουμε μετα την Τιτικάκα και μια λα παζ (Βολιβίας) με salar de uyuni.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιωργο σε ευχαριστώ πολύ για τις συστάσεις. Η άλλη σκέψη ήταν να κόψουμε huacachina και να βάλουμε μετα την Τιτικάκα και μια λα παζ (Βολιβίας) με salar de uyuni.
E το Salar de uyuni είναι must
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom