Ισπανία Γαμήλιο ταξίδι

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Καλησπέρα σε όλους!!!!

Αποφασίσαμε μαζί με το ταίρι μου να πάμε γαμήλιο ταξίδι στην Ισπανία. Κλείσαμε εισητήρια για 13/05 από Αθήνα για Μαδρίτη και επιστροφή στις 19/05 από Βαρκελώνη. Πόσες μέρες θα μένατε στη Μαδριτη κ πόσες στη Βαρκελώνη με το δικό μου πρόγραμμα???

Η αλήθεια είναι ότι θέλαμε περισσότερο προς λατινική Αμερική αλλά τα οικονομικά δε μας έβγαιναν!!!!χιχι

Το Τολεδο για μονοημερη πως σας φαινεται????

Έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα από εδώ για Ισπανία αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με το θέμα του που να πάμε για φαγητό!!!!

Να σημειώσω ότι είμαστε ζευγάρι το οποίο δεν μας νοιάζει το lux και ακριβό αλλά το αυθεντικό, απλό και φυσιολογικό σε τιμές!!!!

Θα χαρώ πολύ για τις όποιες απαντήσεις σας!!!!!:clap::clap::clap:
 

Marilianna

Member
Μηνύματα
69
Likes
7
Εννοειται οτι τις πιο πολλες μερες πρεπει να μεινετε στη Βαρκελωνη.Εχω παει και ειναι καταπληκτικα!!!..Επισης ενα πολυ καλο εστιατοριο ειναι και το "PerBacco''...και χαμηλες τιμες και φοβερο φαγητο!!......Να περασετεε τελειααα και περιμενωω εντυπωσεις!!:D:D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Πως θα το εκανα εγω:
13-14-15-μαδριτη
16 μετακινηση
17-18 βαρκελωνη
19 επιστροφη
Το Τολεδο ειναι πολυ ομορφο,αλλα ουσιαστικα θα σας παρει 1 μερα,καλυτερα να μην πατε,για να δειτε καλυτερα τη Μαδριτη.
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Μαδρίτη προς Βαρκελώνη θα πάμε ειτε με τρένο ειτε με εσωτερική πτήση!!!!

Karfitsa πως κ προτείνεις να πάμε περισσότερες μερες Μαδρίτη;;;;
Marilianna κ γω κάπως ετσι το σκεφτηκα να παω περισσότερες μερες στη Βαρκελωνη!
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Οκ το αφήνω το Τολεδο!!!!Θα χαρώ πολυ για προτάσεις σας!!!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μαδρίτη προς Βαρκελώνη θα πάμε ειτε με τρένο ειτε με εσωτερική πτήση!!!!

Karfitsa πως κ προτείνεις να πάμε περισσότερες μερες Μαδρίτη;;;;
Marilianna κ γω κάπως ετσι το σκεφτηκα να παω περισσότερες μερες στη Βαρκελωνη!
Δεν προτεινω να πατε περισσοτερο Μαδριτη.Μοιρασα τις μερες ακριβως στη μεση.13/5 φτανετε Μαδριτη-14&15/5 Μαδριτη-16/5 ταξιδι για βαρκελωνη
17&18/5 Βαρκελωνη-19/5 επιστροφη.
Δεν νομιζω οτι μπορεις να προσθεσεις 1 μερα στη Βαρκελωνη,γιατι θα αδικησεις την Μαδριτη που και αυτη ειναι πολυ ομορφη.Το μονο που μπορεις να κανεις,με οποιο τροπο επιλεξεις να πας Βαρκ.,να φυγεις πολυ πρωι στις 16/5,ωστε να εχεις την περισσοτερη μερα μπροστα σου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εννοειται οτι τις πιο πολλες μερες πρεπει να μεινετε στη Βαρκελωνη.Εχω παει και ειναι καταπληκτικα!!!..Επισης ενα πολυ καλο εστιατοριο ειναι και το "PerBacco''...και χαμηλες τιμες και φοβερο φαγητο!!......Να περασετεε τελειααα και περιμενωω εντυπωσεις!!:D:D
Τίποτε δεν εννοείται... όπως εσύ πήγες μια φορά στην Βαρκελώνη και εντυπωσιάστηκες υπάρχουν πάρα πολλοί που πήγαν στην Μαδρίτη και ξετρελάθηκαν...

Η δική μου γνώμη είναι να πάτε μια μέρα παραπάνω στη Μαδρίτη... η πόλη έχει πολύ περισσότερα ενδιαφέροντα τα οποία θέλουν και περισσότερο χρόνο για να δεις... έχει π.χ δύο μουσεία παγκόσμιας κλάσης που χαλαρά χρειάζεσαι μια μέρα για να τα δεις...

Για τα Τολέδο χρειάζεσαι μια ολόκληρη μέρα... δώσε λοιπόν όπως σου είπα μια μέρα παραπάνω στη Μαδρίτη και αν αποφασίσεις ότι τα μουσεία δεν σε ενδιαφέρουν ή ότι η πόλη δεν έχει να σου δώσει κάτι παραπάνω, πάρε το τρένο και σε λιγότερο από μια ώρα θα είσαι στο Τολέδο...

Υ.Γ. Το ξεκαθαρίζω... η Μαδρίτη είναι υπέροχη, έχει απίστευτα πράγματα να κάνεις και περίπτωση να βαρεθείς δεν υπάρχει...
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Σωστός ο traveller!!!!

Αληθεια ποια ειναι τα μουσεία που αναφερεσαι;;;;

Μου παν οτι ειναι φανταστικο το παλάτι της βασίλισσας...αληθεια αξίζει;;;γιατι ακομα κ στο Λονδίνο οταν είχα παει δεν είχα χάσει χρονο για κατι τέτοιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom