Γαμήλιο

Eva Bag

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Καλησπέρα στην ομάδα !!! Διαβαζω πολυ καιρό διάφορα σχόλια για τα υπέροχα ταξίδια σας και ήρθε η ώρα και έγινα μέλος. Αρχικά θα ηθελα τη γνωμη σας για γαμήλιο ταξίδι . Σκεφτόμασταν Συνδιασμό Κούβα -Μεξικό ή Κολομβία -Μεξικό , πιστεύετε αξίζει ; σκεφτομασταν 16 ημέρες
Έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον προορισμό ? Οι προορισμοί που πρότεινα έχουβ πολλες δυσκολίες ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Χωρις να εχω παει, θα ρίξω στο τραπέζι το Περού και θα προτείνω-όπου και να πάτε-να τις περάσετε εκει όλες σας τις μέρες. Τι να πρωτοδείς σε 8 μέρες πχ. στο μεξικό??? Μπορεί βέβαια να είμαι εγώ πιο χαλαρουίτα, δεν ξερω
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
:welcome2:
16 ημέρες είναι πολύ λίγες για να τις μοιράσεις σε δύο μεγάλες χώρες με τεράστιο ενδιαφέρον και όγκο πραγμάτων να δεις. Επικεντρώσου σε μία και πάλι δε θα προλάβεις να δεις ούτε τα απαραίτητα.
Πες μας και ποιά εποχή θα πάτε, τι σας ενδιαφέρει να κάνετε/δείτε για να πάρεις πιο πολλές απαντήσεις.
 

Eva Bag

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
:welcome2:
16 ημέρες είναι πολύ λίγες για να τις μοιράσεις σε δύο μεγάλες χώρες με τεράστιο ενδιαφέρον και όγκο πραγμάτων να δεις. Επικεντρώσου σε μία και πάλι δε θα προλάβεις να δεις ούτε τα απαραίτητα.
Πες μας και ποιά εποχή θα πάτε, τι σας ενδιαφέρει να κάνετε/δείτε για να πάρεις πιο πολλές απαντήσεις.
Αρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Εποχή σκεφτόμαστε Δεκέμβριο-Ιανουάριο λογω δουλειάς. Θα θέλαμε συνδιασμό δραστηριοτήτων , πολιτισμού και χαλάρωσης στο τέλος 2 -3 μέρες . Για Κολομβία τι λέτε ?
 

Eva Bag

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Kαλησπέρα σας , αποφασίσαμε τελικά να πάμε με το καλό Μεξικό για 14 βράδια , 16 ημέρες είπαμε να δούμε 5 μέρες Μέξικο σίτυ , 4 μέρες Οαχάκα και περίπου 7 μέρες Χερσόνησο Γιουκατάν με εσωτερικές πτήσεις ... πως σας φαίνεται σαν πρόγραμμα , υπερβολικό ? Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα , αρχικά αν τον Ιανουάριο είναι οκ η θερμοκρασία για μπάνιο και επίσης για 7 μέρες Γιουκατάν τι είναι must να δούμε ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Kαλησπέρα σας , αποφασίσαμε τελικά να πάμε με το καλό Μεξικό για 14 βράδια , 16 ημέρες είπαμε να δούμε 5 μέρες Μέξικο σίτυ , 4 μέρες Οαχάκα και περίπου 7 μέρες Χερσόνησο Γιουκατάν με εσωτερικές πτήσεις ... πως σας φαίνεται σαν πρόγραμμα , υπερβολικό ? Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα , αρχικά αν τον Ιανουάριο είναι οκ η θερμοκρασία για μπάνιο και επίσης για 7 μέρες Γιουκατάν τι είναι must να δούμε ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων
Καλησπέρα. Μπορείς να διαβάσεις αυτά τα θέματα και να στείλεις εκεί ερωτήσεις Μεξικό
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγώ, που θα μου άρεσε ο συνδυασμός πόλεων χαμένων στη ζούγκλα και παραλιών, θα αφιέρωνα τις μέρες μου στο Γιουκατάν (που υπόψη η χερσόνησος έχει έκταση συγκρίσιμη με την Ελλάδα).

Δεν έχω πάει, αλλά κρίνοντας από ιστορίες άλλων μελών και μόνο η χερσόνησος πρέπει να είναι φ-α-ν-τ-α-σ-τ-ι-κ-ά.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.227
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Με τις τιμές που υπάρχουν δεν θα είναι γαμήλιο ! γαμ@σ@τικο θα είναι :xalara: .... δεν το αφήνετε για του χρόνου !
 

Eva Bag

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Με τις τιμές που υπάρχουν δεν θα είναι γαμήλιο ! γαμ@σ@τικο θα είναι :xalara: .... δεν το αφήνετε για του χρόνου !
Χαχαχα για του χρονου λέμε για Ιανουαριο ..ελπιζω να ειναι καλυτερα τοτε...ευχαριστώ πολυ :)
 
Μηνύματα
29
Likes
10
Καλησπέρα σας, θελω την άποψη σας για γαμήλιο ταξίδι περίπου 3 εβδομάδες για τον Αύγουστο. Μέχρι στιγμής σκεφτόμαστε 2 προορισμούς το Περού και την Κολομβία, θα θέλαμε σίγουρα κάτι εκτός Ευρώπης και μάλλον εκτός Ασίας. Στο Περού μας προβληματίζει λίγο το ότι δεν θα είναι χαλαρό ταξίδι με την έννοια ότι αν πάμε θα κάνουμε και machu picchu trek και tour στο puerto maldonado, απτην άλλη η Κολμβία μας προβληματίζει λίγο το θέμα της ασφάλειας. Μήπως έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ή αν κάποιος έχει εικόνα από Κολομβία να μας πει πως ειναι τα πράματα.

Ευχαριστώ!
 
Μηνύματα
29
Likes
10
Οχι δεν ειναι καθολου εκτος συζητησης, το θεμα ειναι οτι για Βραζιλια δεν εχω δει καθολου, αλλα καλη ιδεα θα ριξω μια ματια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom