Γαμηλιο ταξιδι

ΜΙΜΙΚΑ

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Καλησπερα σε ολους!
ειμαι η Μιμικα,καινουργιο μελος της παρεας σας!
λατρευω τα ταξιδια και ειχα την τυχη μεχρι σημερα να ταξιδεψω σε αρκετες χωρες, σ ολοκληρο τον κοσμο!συντομα θα φτιαξω και τον χαρτη μου..!
ηθελα την βοηθεια σας!
το καλοκαιρι παντρευομαι και αναζητω ΤΟΝ μαγευτικο προορισμο .
τι θα μου προτινατε?
ο αντρας μου σιχενεται τα αεροπλανα οποτε ψαχνω κατι σχετικα...κοντα(οχι ευρωπη)
ευχαριστωωωωωωωωωω:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Άντε η ώρα η καλή! Τώρα μας βάζεις δύσκολα: Δε θες Ευρώπη, ο άντρας δεν αντέχει τα αεροπλάνα και θα είναι και καλοκαίρι: Ζόρια. Η Μέση Ανατολη (ΗΑΕ και Αίγυπτος) αποκλείεται λογω ζέστης, δε λέει να περάσετε αγκαλιά με το κλιματιστικό το μήνα του μέλητος. Το πολύ καμιά Τυνησία, αλλά μη φανταστείς και τίποτε το εκθαμβωτικό, η έρημος που αξίζει θα βράζει. Ενδεχομένως το Μαρόκο θα ήταν ομορφο, γιατί έχει τρομακτικές εναλλαγές τοπίου πολλές όμορφες πόλεις και γραφικά χωριά, αλλά πάλι για να φθάσει κανείς πρέπει να αλλάξει δύο αεροπλάνα. Εξ όσων γνωρίζω δεν έχει απευθείας πτήση: οπότε πέφτουμε στο πρόβλημα του συζύγου. Οι Σευχέλλες πάλι πολλές ώρες πτήση. Μήπως να το αφήσετε το ταξίδι για το φθινόπωρο;
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
μην γελασεις αλλα απο την προσφατη επισκεψη μου στην βενετια θεωρω οτι ειναι πραγματικα πολυ ωραιο μερος για ερωτευμενους.αν ηξερα τοτε σιγουρα το γαμηλιο μου θα ηταν εκει:rolleyes:
αλλιως καμια μαλτα?δεν εχω παει απλα το προτεινω ειναι λιγο διαφορετικα.....
αλλιως δεν το συζηταμε μαλδιβες!!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είσαι άρρωστος ρε συ το ξέρεις??
οχι ρε συ ασε τους να ταλαιπωρουνται σε καμμιά Τυνησια...αντι να τα εχουν ολα με 5 αστερων περιποιηση και να ασχολουνται με τον ευατο τους...
τελικα εχεις μπει ποτε σε πλοιο? και με το ΙΧ σου εχεις κανει μεγαλυτερη διαδρομη απο Χαλανδρι-Σπατα?:lol::lol::lol::lol:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σεμνά!!!!! και ταπεινά....

Πλοίο ναι... Πέραμα-Παλούκια...

Αυτοκίνητο μέχρι την Χασιά για γίδα βραστή...

Εδώ που τα λέμε όμως καλύτερα μισητή κρουαζιέρα με γέρους παρά Τυνησία...

Πλάκα κάνω... δεν έχω πάει ούτε Τυνησία ούτε κρουαζιέρα... Άσχετα με αυτό όμως αυτό που έχεις με τα καράβια να το κοιτάξεις... χεχεχεχε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σεμνά!!!!! και ταπεινά....

Πλοίο ναι... Πέραμα-Παλούκια...

Αυτοκίνητο μέχρι την Χασιά για γίδα βραστή...

Εδώ που τα λέμε όμως καλύτερα μισητή κρουαζιέρα με γέρους παρά Τυνησία...

Πλάκα κάνω... δεν έχω πάει ούτε Τυνησία ούτε κρουαζιέρα... Άσχετα με αυτό όμως αυτό που έχεις με τα καράβια να το κοιτάξεις... χεχεχεχε...
τότε από την πατρίδα μάλλον ήρθες με τα πόδια Αθήνα έτσι? νόμιζα ότι πέρασες Κέρκυρα με βάρκα. εγώ καρότσα...:haha::haha::haha:
πλάκα κάνω κι εγώ.Ούτε εγώ έχω πάει Τυνησία και δεν θέλω να υποτιμήσω τη χώρα αλλά από φίλους που έχουν πάει με μοτο ξέρω ότι θέλει ψάξιμο και ταλαιπωρία για να πάρεις μια γεύση πέρα από το λόμπι του οτέλ σου. προς αποφυγή δηλαδή αν πρόκειται για γαμήλιο ταξίδι..για κρουαζιέρες πρέπει να φτιαχτεί ένα γκρουπ (με μένα μοναδικό μέλος μια και δεν βλεπω άλλο φαν). υπάρχουν και εταιρείες που οι ηλικιωμένοι είναι μειοψηφία. λεπτομέρειες σε ενδιαφερόμενους.
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Να προτείνω κι εγώ κάτι κοντινό( αφού υπάρχει και θέμα με το αεροπλάνο). Μόναχο που είναι μόνο 2 ώρες και απο εκεί με αυτοκίνητο σε κάποιο πολύ ωραίο ξενοδοχείο των Βαυαρικών άλπεων. Μαγεία οι Άλπεις και το καλοκαίρι. Δες στο www.romantikhotels.com για κάποιο κατάλληλο για την περίσταση ξενοδοχείο. Επίσης σκέψου και Μιλάνο ( αφιξη με αεροπλάνο) και να κατευθυνθείτε στι λίμνες της Βορείου Ιταλίας (Κόμο, Γκάρντα, Μπέργκαμο..)Ο traveller έχει πολλά να σου πει για το bergamo σε σχετικό τόπικ.Νομίζω ότι είναι πολύ ρομαντικά μέρη και κοντά.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το ζητημα τους ειναι ομως οτι δε θελουν Ευρωπη και δε θελουν και πολλες ωρες πτησης και πρεπει να ειναι και καλοκαιρι, οποτε πιανει η ζεστη σε πολλα "εξωτικα" μερη της βορειου Αφρικης και της Μεσης Ανατολης . Δυσκολη εξισωση μας εβαλε η Μιμικα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom