Γειας σας και καλως σας βρηκα θελω βοηθεια

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
η σκιαθος ειναι οντως καλη λυση,καταπρασινη,ομορφες παραλιες,νυχτερινη ζωη...η γραμμη λεωφορειου σε 20 λεπτα περνα απο ολα τα βασικα μερη(ενας δρομος ειναι ουσιιαστικα) και εχει λεωφορειο συνεχως μεχρι τις 2 το βραδυ...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
συμφωνώ για σκιάθο. το οδικό δίκτυο είναι τόσο μικρό που δεν αξίζει να νοικιάσεις μεταφορικό μέσο. πάντως εγώ θα σου πρότεινα σταθερές αξίες. Ρόδο που τα έχει όλα και δε θα σε απογοητεύσει με τίποτα! Εύκολη στην πρόσβαση, καλλοί δρόμοι, υποφερτές συγκοινωνίες, ταξία κ.λ.π. συν τοις άλλοις ότι μπορείς να κάνεις το μπανάκι σου και μέσα στην πόλη. όσο από ξένες κουκλάρες...........
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
συμφωνώ για σκιάθο. το οδικό δίκτυο είναι τόσο μικρό που δεν αξίζει να νοικιάσεις μεταφορικό μέσο. πάντως εγώ θα σου πρότεινα σταθερές αξίες. Ρόδο που τα έχει όλα και δε θα σε απογοητεύσει με τίποτα! Εύκολη στην πρόσβαση, καλλοί δρόμοι, υποφερτές συγκοινωνίες, ταξία κ.λ.π. συν τοις άλλοις ότι μπορείς να κάνεις το μπανάκι σου και μέσα στην πόλη. όσο από ξένες κουκλάρες...........
Κούκλα η Ρόδος αλλά μεγάλο νησί ειδικά για παρέα χωρίς αυτοκίνητο...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εφόσον δεν έχετε μεταφορικό μέσο, οι Σποράδες δύσκολα "παίζουν" γιατί τότε πρέπει να πάτε με ΚΤΕΛ μέχρι τον Άγιο Κων/νο ή το Βόλο.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
μονο για 10 με 20 αυγ. πατμο και θα με θυμηθεις- το καλυτερο ...νυμφοπαζαρο στο αιγαιο. ολοι ολες μονοι τους.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
μονο για 10 με 20 αυγ. πατμο και θα με θυμηθεις- το καλυτερο ...νυμφοπαζαρο στο αιγαιο. ολοι ολες μονοι τους.

Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω με τα λεγόμενά σου. Η Πάτμος δεν είναι καθόλου κατάλληλη γι'αυτό που ψάχνουν οι φίλοι μας.
10-20/8 όντως έχει πολύ κόσμο, ανάμεσά τους και πολλές μόνες τους όπως λες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το "καλύτερο νυφοπάζαρο στο Αιγαίο". Κυκλοφορεί πολύς κόσμος, πολλοί ξένοι, πολλοί μόνοι τους και μόνες τους, πολλά ζευγάρια, πολλές οικογένειες. 'Εχει απ'όλα. Δεν είναι όμως ούτε Μύκονος, Πάρος, Ίος, Σκιάθος, Κως ή Ρόδος.

Αλλωστε ούτε τα μπαράκια είναι του τύπου που θέλουν τα παιδιά, ούτε κατάλληλες συγκοινωνίες έχει το νησί για να κινούνται άνετα ανά πάσα στιγμή χωρίς μεταφορικό μέσο.

Το νησί είναι καλύτερο για ζευγάρια ή ανάμεικτες παρέες.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω με τα λεγόμενά σου. Η Πάτμος δεν είναι καθόλου κατάλληλη γι'αυτό που ψάχνουν οι φίλοι μας.
10-20/8 όντως έχει πολύ κόσμο, ανάμεσά τους και πολλές μόνες τους όπως λες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το "καλύτερο νυφοπάζαρο στο Αιγαίο". Κυκλοφορεί πολύς κόσμος, πολλοί ξένοι, πολλοί μόνοι τους και μόνες τους, πολλά ζευγάρια, πολλές οικογένειες. 'Εχει απ'όλα. Δεν είναι όμως ούτε Μύκονος, Πάρος, Ίος, Σκιάθος, Κως ή Ρόδος.

Αλλωστε ούτε τα μπαράκια είναι του τύπου που θέλουν τα παιδιά, ούτε κατάλληλες συγκοινωνίες έχει το νησί για να κινούνται άνετα ανά πάσα στιγμή χωρίς μεταφορικό μέσο.

Το νησί είναι καλύτερο για ζευγάρια ή ανάμεικτες παρέες.
θα διαφωνησω ριζικα. πηγαινω καθε καλοκαιρι τα τελευταια χρονια και για το μονο που με βρισκεις συμφωνο ειναι για το μεταφορικο μεσο. αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο ...θα βολευτουν
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
θα διαφωνησω ριζικα. πηγαινω καθε καλοκαιρι τα τελευταια χρονια και για το μονο που με βρισκεις συμφωνο ειναι για το μεταφορικο μεσο. αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο ...θα βολευτουν

Κι εγώ βρίσκομαι στο νησί 10-30 Αυγούστου από το 1996 έως και πέρυσι (με 3 μόνο απουσίες). Το καλύτερο νυφοπάζαρο που λες, δεν καταλαβαίνω πώς ακριβώς μου έχει ξεφύγει.
"Παιχνίδι" σαφώς και γίνεται, όπως γίνεται παντού. Ακόμα και στη Σαλαμίνα ή στο Ζούμπερι, που θα έλεγε και κάποιος φίλος του φόρουμ.

Κι αν τα 2 1/2 ήσυχα μπαράκια και τα άλλα 2 κλειστά κλαμπ που διαθέτει το νησί νομίζεις ότι είναι η καλύτερη επιλογή για μια αντροπαρέα 25άρηδων, τότε πάω πάσο.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
Κι εγώ βρίσκομαι στο νησί 10-30 Αυγούστου από το 1996 έως και πέρυσι (με 3 μόνο απουσίες). Το καλύτερο νυφοπάζαρο που λες, δεν καταλαβαίνω πώς ακριβώς μου έχει ξεφύγει.
"Παιχνίδι" σαφώς και γίνεται, όπως γίνεται παντού. Ακόμα και στη Σαλαμίνα ή στο Ζούμπερι, που θα έλεγε και κάποιος φίλος του φόρουμ.

Κι αν τα 2 1/2 ήσυχα μπαράκια και τα άλλα 2 κλειστά κλαμπ που διαθέτει το νησί νομίζεις ότι είναι η καλύτερη επιλογή για μια αντροπαρέα 25άρηδων, τότε πάω πάσο.
μονο αν εισαι χρονια παντρεμενη σε δικιολογω
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
μονο αν εισαι χρονια παντρεμενη σε δικιολογω

Δεν έχουν να κάνουν τα χρόνια που μπορεί να είμαι παντρεμένη. Απλά λέω αυτό που εγώ βλέπω και βιώνω στο νησί. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν πάω εκεί για να βρω άντρα.
Ξέρω όμως κόσμο που πήγε για να βρει άντρα ή γυναίκα και γύρισε ψιλοαπογοητευμένος γιατί του φάνηκε πολύ ζευγαρονήσι.

Πάντως μη μου πεις ότι έχει οποιαδήποτε σχέση με τα κυκλαδονήσια και τα τσαρτερονήσια που ήδη αναφέρθηκαν?

Αν βγει και η φήμη του απόλυτου καμακόνησου για την Πάτμο, τί άλλο θα ακούσουμε!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom