Γειας σας και καλως σας βρηκα θελω βοηθεια

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
φυσικα εχει να κανει το οτι εισαι παντρεμενη. πρωι αγριολιβαδο για μπανιο. καλυτερη πασαρελα και απο τον αστερα. τζορτζ και καμπος εφαμιλο. αστοιβη το βραδυ καλυτερο και απο το κολονακι. αυτα τα δυο τρια φτανουν και δε χρειαζεται να εχει χιλια μαγαζια. και σου μιλαω μεχρι τις 2.μετα΄...και για τις φιλες μας κατι εγω δεν προτεινα τσαρτερονησια με τα γνωστα σκηνικα
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
ΥΓ. μην παραξενευτης αν δεις την πατμο να φιγουραρει στην κορυφη του καλυτερου προορισμου για εργενηδες ιδιως 30+
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
φυσικα εχει να κανει το οτι εισαι παντρεμενη. πρωι αγριολιβαδο για μπανιο. καλυτερη πασαρελα και απο τον αστερα. τζορτζ και καμπος εφαμιλο. αστοιβη το βραδυ καλυτερο και απο το κολονακι. αυτα τα δυο τρια φτανουν και δε χρειαζεται να εχει χιλια μαγαζια. και σου μιλαω μεχρι τις 2.μετα΄...και για τις φιλες μας κατι εγω δεν προτεινα τσαρτερονησια με τα γνωστα σκηνικα

Παντρεμένη είμαι, τυφλή και κουφή δεν είμαι. Το νησί είναι καταπληκτικό και δεν το αλλάζω με τίποτα, αλλά επιμένω ότι καμία σχέση με αυτό που προσπαθείς να παρουσιάσεις στα παιδιά.
'Οτι είναι η καλύτερη επιλογή αντροπαρέας νέων για διακοπές.

Είπαμε... και στο Ζούμπερι έχει πασαρέλα και μπαρ που μένει ανοιχτό έως τις 2.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
Παντρεμένη είμαι, τυφλή και κουφή δεν είμαι. Το νησί είναι καταπληκτικό και δεν το αλλάζω με τίποτα, αλλά επιμένω ότι καμία σχέση με αυτό που προσπαθείς να παρουσιάσεις στα παιδιά.
'Οτι είναι η καλύτερη επιλογή αντροπαρέας νέων για διακοπές.

Είπαμε... και στο Ζούμπερι έχει πασαρέλα και μπαρ που μένει ανοιχτό έως τις 2.
μαλλον δεν καταλαβαινεις ουτε με τι τα συγκρινω. τελος παντων. κριμα που φετος δεν θα παω, αλλα παρατηρησε το. το 15αυγουστο ειναι πιο κοσμικη και απο την μυκονο
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
...με συγχωρείτε αλλά η συζήτηση πήρε άλλο δρόμο από αυτή που ξεκίνησαν τα παιδιά "γύρω στα 25". ...ή μήπως τελικά αυτό υπονοούσαν, αλλά δεν το είπαν, στο πρώτο τους μήνυμα?
Αν είναι έτσι λυπάμαι που συμμετείχα, προτείνοντας Β. Σποράδες. Δεν αποκηρύσσω, δεν έχω το δικαίωμα άλλωστε, κανένα θέμα (πχ. "καμάκι" στο Αιγαίο κλπ.), αλλά παρακαλώ ας είμαστε ειλικρινείς. Όχι στην υποκρισία.
 

lews

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
...με συγχωρείτε αλλά η συζήτηση πήρε άλλο δρόμο από αυτή που ξεκίνησαν τα παιδιά "γύρω στα 25". ...ή μήπως τελικά αυτό υπονοούσαν, αλλά δεν το είπαν, στο πρώτο τους μήνυμα?
Αν είναι έτσι λυπάμαι που συμμετείχα, προτείνοντας Β. Σποράδες. Δεν αποκηρύσσω, δεν έχω το δικαίωμα άλλωστε, κανένα θέμα (πχ. "καμάκι" στο Αιγαίο κλπ.), αλλά παρακαλώ ας είμαστε ειλικρινείς. Όχι στην υποκρισία.

Σιγουρα η συζητηση πηρε αλλο δρομο απο αυτη που ξεκινησαμε,εμεις δεν ειπαμε τιποτα για καμακι,επειδη ειμαστε αντροπαρεα αυτο δεν σημαινει οτι θα παμε για καμακι στο αιγαιο ελεος δηλαδη,τα 2 παλικαρια απο την παρεα ειναι δεσμευμενα και ο ενας μαλιστα ειναι και παντρεμενος,αν θελαμε κατι τετοιο δεν θα καναμε ποστ εδω και θα πηγαιναμε κλασικα Ιο,παρο οπως πριν απο καποια χρονια :D.Δηλαδη ειναι κακο που θελουμε να εχει λιγο κοσμο το βραδυ?πιστευω οτι και εσεις αν πατε με τα φιλαρακια σας καπου δεν θα θελατε να ειναι νεκρα.

Θελω να ευχαριστησω ολους οσους εκαναν ποστ εδω για το χρονο που διεθεσαν ειτε μας βοηθησαν τα ποστ τους ειτε οχι.


Στο θεμα μας τωρα,κοιταξαμε για σιφνο αλλα δυστυχως δεν βρηκαμε κατι(τα περισσοτερα ηταν κλεισμενα και τα υπολοιπα δεν μας εκαναν σαν τιμη).θελω να ρωτησω κατι,σκεφτηκαμε για Συρο αλλα οχι για ερμουπολη,υπαρχει καποιο μερος στην συρο εκτος απο την ερμουπολη που να εχει κοσμο το βραδυ? και μαγαζια για φαι,ψωνια,καλη παραλια κτλπ

ευχαριστω και παλι προκαταβολικα
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Φοίνικας,Γαλησσάς (το 1999 λειτουργούσε και το μοναδικό after του νησιού) έχουν αυτά που θες αλλά διαβάζοντας το αρχικό post αν αποφασίσετε για Σύρο δεν σου προτείνω για βάση τίποτε άλλο εκτός από Ερμούπολη,τρία χρόνια έμενα στο νησί.Βέβαια για τις παραλίες θα πρέπει να έχετε μεταφορικό μέσο εκτός αν θέλετε να μετακινείστε με τα λεωφορεία.
Οι αποστάσεις είναι εκπληκτικά μικρές,τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαινόταν,καθότι στεριανός!!Σε μισή ώρα το πολύ είσαι παντού είτε Ποσειδωνία,Φοίνικα,νότια πλευρά του νησιού είτε στον Κάμπο που είναι το βορειότερο άκρο προσβάσιμο με αυτοκίνητο.Τα πάντα όλα είναι στην Ερμούπολη,στα χωριά θα βαρεθείτε γρήγορα.
Ότι άλλο θέλεις ρώτα.
 

lews

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Φοίνικας,Γαλησσάς (το 1999 λειτουργούσε και το μοναδικό after του νησιού) έχουν αυτά που θες αλλά διαβάζοντας το αρχικό post αν αποφασίσετε για Σύρο δεν σου προτείνω για βάση τίποτε άλλο εκτός από Ερμούπολη,τρία χρόνια έμενα στο νησί.Βέβαια για τις παραλίες θα πρέπει να έχετε μεταφορικό μέσο εκτός αν θέλετε να μετακινείστε με τα λεωφορεία.
Οι αποστάσεις είναι εκπληκτικά μικρές,τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαινόταν,καθότι στεριανός!!Σε μισή ώρα το πολύ είσαι παντού είτε Ποσειδωνία,Φοίνικα,νότια πλευρά του νησιού είτε στον Κάμπο που είναι το βορειότερο άκρο προσβάσιμο με αυτοκίνητο.Τα πάντα όλα είναι στην Ερμούπολη,στα χωριά θα βαρεθείτε γρήγορα.
Ότι άλλο θέλεις ρώτα.


Ευχαριστω πολυ ,γιατι προτεινεις ερμουμολη?μας ψιλοχαλαει το σκηνικο πολης που εχει και επισης θελουμε εκει που θα παμε να εχει παραλια κοντα,ο Γαλησσας δεν ειναι ενα καλο μερος για βαση?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ευχαριστω πολυ ,γιατι προτεινεις ερμουμολη?μας ψιλοχαλαει το σκηνικο πολης που εχει και επισης θελουμε εκει που θα παμε να εχει παραλια κοντα,ο Γαλησσας δεν ειναι ενα καλο μερος για βαση?

Στην Ερμούπολη όλα τα μπαράκια είναι σε ένα δρόμο 300 μέτρα,παίζουνε αλκοτέστ και από αστυνομία και από λιμενικό,δεν την γλυτώνεις από πουθενά!!!!Ο Γαλησσάς είναι 12 χλμ.,αν σε κουράζει αυτή η απόσταση τι να σου πω,τα καλοκαίρια κάθε μέρα ήμουν για μπάνιο και ας δούλευα κάθε μέρα με περίεργα ωράρια.

Σου απάντησα ήδη νομίζω γιατί προτείνω Ερμούπολη,Τα πάντα όλα είναι στην Ερμούπολη,στα χωριά θα βαρεθείτε γρήγορα.

Όσα νησιά έχω επισκεφτεί,τα οποία είναι πολλά,πίστεψε με,λόγω δουλειάς,έχουν σκηνικό πόλης (η πρωτεύουσα ή χώρα του νησιού) εκτός από την Αμμουλιανή και το Αγαθονήσι.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Σιγουρα η συζητηση πηρε αλλο δρομο απο αυτη που ξεκινησαμε,εμεις δεν ειπαμε τιποτα για καμακι,επειδη ειμαστε αντροπαρεα αυτο δεν σημαινει οτι θα παμε για καμακι στο αιγαιο ελεος δηλαδη,τα 2 παλικαρια απο την παρεα ειναι δεσμευμενα και ο ενας μαλιστα ειναι και παντρεμενος,αν θελαμε κατι τετοιο δεν θα καναμε ποστ εδω και θα πηγαιναμε κλασικα Ιο,παρο οπως πριν απο καποια χρονια :D.Δηλαδη ειναι κακο που θελουμε να εχει λιγο κοσμο το βραδυ?πιστευω οτι και εσεις αν πατε με τα φιλαρακια σας καπου δεν θα θελατε να ειναι νεκρα.

Θελω να ευχαριστησω ολους οσους εκαναν ποστ εδω για το χρονο που διεθεσαν ειτε μας βοηθησαν τα ποστ τους ειτε οχι.


Στο θεμα μας τωρα,κοιταξαμε για σιφνο αλλα δυστυχως δεν βρηκαμε κατι(τα περισσοτερα ηταν κλεισμενα και τα υπολοιπα δεν μας εκαναν σαν τιμη).θελω να ρωτησω κατι,σκεφτηκαμε για Συρο αλλα οχι για ερμουπολη,υπαρχει καποιο μερος στην συρο εκτος απο την ερμουπολη που να εχει κοσμο το βραδυ? και μαγαζια για φαι,ψωνια,καλη παραλια κτλπ

ευχαριστω και παλι προκαταβολικα
αυτό λέω και γω και συμφωνώ μαζί σας που λέτε :
"......εμεις δεν ειπαμε τιποτα για καμακι,"
ενώ πολλοί σας απαντούν ....που έχει τα καλύτερα ..."περάσματα" του Αιγαίου
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αυτό λέω και γω και συμφωνώ μαζί σας που λέτε :
"......εμεις δεν ειπαμε τιποτα για καμακι,"
ενώ πολλοί σας απαντούν ....που έχει τα καλύτερα ..."περάσματα" του Αιγαίου
Να ξεκαθαρίσω κάτι από την πλευρά μου.

Η όλη μου διαφωνία ήταν προς τον Dion7 με την πρότασή του προς τα παιδιά για την Πάτμο, βασίζοντας την επιλογή του στο χαρακτηρισμό "καλύτερο νυφοπάζαρο του Αιγαίου". Γεγονός που παραπέμπει σε καταστάσεις τσαρτερόνησων.
Το θέμα μπορεί να διαβάζουν και άλλοι υποψήφιοι νεαροί ταξιδευτές οι οποίοι έχουν τέτοιου είδους προτιμήσεις και οι πληροφορίες που δίνονται για το συγκεκριμένο νησί είναι εντελώς λανθασμένες.

Η δική μου πρόταση προς τους φίλους μας ήταν η Σίφνος γιατί νομίζω ότι κατάλαβα τί περίπου ψάχνουν. Νησί εύκολα προσβάσιμο, με κόσμο και καλή νυχτερινή ζωή, καλές παραλίες και οπωσδήποτε συγκοινωνίες.
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
Μηπως να πατε Ναξο; (αν σας προλαβα..) ωραιες παραλιες, καλη συγκοινωνια, οχι ο χαμος της Παρου, της Ιου κ της Μυκονου..νομιζω οτι ειναι το νησι σας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom