Γεια σας και βοηθεια

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.676
Likes
12.539
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας και πάλι.Έχουμε κλείσει πλέον αεροπορικά και διαμονή (Houspitality Nero B&B) για 1-4 Αυγούστου.Σε αυτές τις μέρες τι θα προτείνατε; Δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε όλες τις μέρες από το πρωί ως το βράδυ σε μουσεία κτλ αλλά ούτε να τριγυρίζουμε σε μπαράκια και σε μαγαζιά.Μια μίξη των 2 θα ήταν καλή.
Καλημέρα. Για να φτιάξεις ένα πρόγραμμα σύμφωνα με τα ενδιαφέροντα σας, διάβασε τις πολύ καλές ιστορίες των μελών για τη Ρώμη από εδώ
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=21
και θα βρεις πολλές πληροφορίες και εδώ
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=21
Έχεις πολύ χρόνο στη διάθεσή σου και μπορείς να πάντα να ρωτήσεις ό,τι απορία έχεις. Μόνο που καλό θα ήταν να ρωτάς από εδώ και στο εξής στα θέματα που αφορούν τη Ρώμη για να μην "χάνονται" οι ερωτήσεις σου.
Επίσης ισχύει ότι κάθε πρώτη κυριακή του μήνα (2/8 συγκεκριμένα) το Κολοσσαίο έχει ελεύθερη είσοδο;
Ισχύει, όμως πρέπει να περιμένεις και μεγάλες ουρές.
Με το φοιτητικό πάσο θα έχει έκπτωση σε είσοδους σε μουσεία,αρχαιολογικούς χώρους κτλ;
Αν είστε μέχρι 25 χρονών έχετε έκπτωση, ανεξάρτητα από πάσο.
Καθώς κλείσαμε αεροπορικά με την Ryanair,έλαβα το mail με τα στοιχεία.Το μόνο που χρειάζεται τώρα είναι να κάνω check in 7 μέρες πριν την πτήση αναχώρησης και να εκτυπώσω τις κάρτες επιβίβασης;
Ναι
Μπορώ να έχω μαζί μου μια μικρή βαλίτσα των διαστάσεων που λέει στο mail και μια ακόμα τσάντα πλάτης,σωστά;
Ναι
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Γεια σας και πάλι.Έχουμε κλείσει πλέον αεροπορικά και διαμονή (Houspitality Nero B&B) για 1-4 Αυγούστου.Σε αυτές τις μέρες τι θα προτείνατε; Δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε όλες τις μέρες από το πρωί ως το βράδυ σε μουσεία κτλ αλλά ούτε να τριγυρίζουμε σε μπαράκια και σε μαγαζιά.Μια μίξη των 2 θα ήταν καλή.
Επίσης ισχύει ότι κάθε πρώτη κυριακή του μήνα (2/8 συγκεκριμένα) το Κολοσσαίο έχει ελεύθερη είσοδο; Με το φοιτητικό πάσο θα έχει έκπτωση σε είσοδους σε μουσεία,αρχαιολογικούς χώρους κτλ;
Καθώς κλείσαμε αεροπορικά με την Ryanair,έλαβα το mail με τα στοιχεία.Το μόνο που χρειάζεται τώρα είναι να κάνω check in 7 μέρες πριν την πτήση αναχώρησης και να εκτυπώσω τις κάρτες επιβίβασης; Μπορώ να έχω μαζί μου μια μικρή βαλίτσα των διαστάσεων που λέει στο mail και μια ακόμα τσάντα πλάτης,σωστά;

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι πρωτάρης και κανονίζω το όλο ταξίδι μόνος μου και φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα.
Αν φτανετε πρωί στις 1 Αυγουστου και φευγετε βραδυ στις 4 ...ειναι καλουτσικα..γιατι αν εχετε βγαλει εισητήρια με το αντιστροφο...μονο καφε θα προλάβετε να πιειτε.....Μην αγχωνεσαι για το προγραμμα και τι θα κανετε γιατι μεχρι να περπατησεις το ιστορικο κεντρο να πας στις φημισμενες πλατειες νς καθησεις για φαγητο, για κανα καφε να επισκεφτεις το Βατικανό , οι μερες περασαν
 

spurakos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις.Φτάνουμε κατά τις 11 το πρωί Ρώμη και μετά στις 4/8 πετάμε κατά τις 10 το βράδυ έτσι ώστε να έχουμε και χρόνο και τις 2 αυτές μέρες να κάνουμε βόλτες και να μην πάνε πρακτικά χαμένες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.200
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom