Γεια σας...

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλωs ηρθεs στην παρεα Costas!
Οφειλειs μερικεs απαντησειs :haha: . Που ακριβωs πηγεs στην Ταυλανδη , στην Ινδονησια αλλα κυριωs στη Μαλαισια την οποια ισωs επισκεφτω (αν κερδισει τιs Φιλιππινεs στο debate) σε... για να δουμε ποσο εμεινε...4 και μισο μηνεs? Τιποτα ε? Κοντευω!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οπωs βλεπειs δεν εισαι ο μονοs που ονειρευεσαι την Bora-bora!
Κι εγω , κι ο Billy και καμια 50αρια εκατομμυρια κοσμοs ακομα-και λιγουs λεω!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κι'εγώ θέλω τη Jennifer Connelly. Ή έστω τη Sandra Bullock - ακόμα και στα 40φεύγα της.
 

Costas

Member
Μηνύματα
34
Likes
110
Ευχαριστώ go2dbeach.

Λοιπόν, πέρυσι το καλοκαίρι πήγα στα εν λόγω μέρη. Επειδή με φιλοξενούσε μια φίλη μου στη Μαλαισία τις περισσότερες μέρες έμεινα εκεί και απλά πεταχτήκαμε και στα υπόλοιπα μέρη. Από Ταυλάνδη είδα μόνο Μπαγκόγκ. Ινδονησία πήγαμε Τζακάρτα και Μπαλί. Σιγκαπούρη μείναμε 2 μέρες ( η οποία μου άρεσε περισσότερο από όλα τα μέρη σε αυτό το ταξίδι)
Και ερχόμαστε στη Μαλαισία και συγκεκριμένα στην Kuala Lumpur. Πολύ μεγάλη και σύγχρονη πόλη αλλά κατι με χάλαγε...ίσως η υπερβολικά μολυσμένη ατμόσφαιρα ή η μεγάλη κίνηση στους δρόμους. Τρώγαμε πολύ χρόνο στο δρόμο...Πρέπει να είδα όλα τα parkings της Kuala Lumpur...

Επειδή συνδυάζαμε και δουλειά μαζί μείναμε όπως διαπιστώνεις στις πρωτεύουσες πιο πολύ.
Κάποιες φορές που βγήκαμε έξω από ΚL, μου έκαναν εντύπωση τα μεγάλα δάση...Πήγαμε και σε ένα μέρος που υπήρχε ένας τεράστιος βούδας (Lord Murugan και Batu Caves). Αν πας Μαλαισία πήγαινε εκεί, στο νησί Λαγκαουι καθώς και Penang είναι ωραία. Τώρα μεσα στην Kuala Lumpur να πας Petronas Towers, ΚLCC Tower, Petaling Street

Overall μου άρεσε η Malaysia. Αν πήγαινα μόνο για διακοπές θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο.
Πιστεύω οτι αξίζει να πας.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Defkalion , να δουμε εσυ ποτε θα μαs τα πειs!!

Costas , ευχαριστω για τιs πληροφοριεs:D.Αν τελικα επιλεξω Μαλαισια , εχω σκοπο να κανω το γυρο τηs χερσονησου.
Langkawi και Penang ειναι στο προγραμμα αλλα πιο πολυ θα ριξω το βαροs στα νησια τηs ανατολικηs ακτηs Perhentian , Redang , Tioman και ελεγα μηπωs ειχεs παει , αν και δεν ειναι πολυ γνωστα , ειναι με διαφορα καλυτερα απ'οτι ξερω.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Και θα υπάρχει πανό του TravelStories.gr που θα σε αποθεώνει. Στα επίσημα φυσικά (θα έχεις κανονίσει εισιτήρια για τα φιλαράκια σου :) ).
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Aντε ρε κανε κατι να πιασουμε και κανα στοιχημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.554
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom