Γενικά Γενικές αεροπορικές απορίες.

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Θεσ/νικη δε θα με χαλαγε να επισκευτω φιλους κτλ αλλά όντως μου φαινεται ταλαιπωρια ειδικά η επιστροφή που δεν υπάρχει ο ενθουσιασμός των διακοπων!
Με Aegean είναι τα 160€.
Δες εδώ μήπως βρεις καλύτερη τιμή.
http://www.travelstories.gr/community/threads/aegean-όλοι-οι-προορισμοί-του-εξωτερικού-έως-40.52825/

29/5 με 6/6 η τιμή με aegean ήταν 151.84
Τώρα έχει 114.84 τις ίδιες ημερομηνίες
 
Last edited:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Δες εδώ μήπως βρεις καλύτερη τιμή.
http://www.travelstories.gr/community/threads/aegean-όλοι-οι-προορισμοί-του-εξωτερικού-έως-40.52825/

29/5 με 6/6 η τιμή με aegean ήταν 151.84
Τώρα έχει 114.84 τις ίδιες ημερομηνίες
Γμμμ προβλέψει, το είχα (ότι θα βρει και λίγο φτηνότερα).
 

Miltoss

Member
Μηνύματα
44
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΑριζοναΟρλεανη Γουατεμαλα
Ταξίδι-Όνειρο
Τρένο Ιμαλαιων ΠεκίνοΛάσα
Καλησπέρα σε όλους !!! θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει κάποιες από τις απορίες μου ??? Συγνώμη αν γράφω σε λάθος ενότητα ... 09/02/2016 πετάω από Γουατεμάλα Τάμπα Φλόριντα , έχω βρεί 2 πτήσεις στα ίδια λεφτά, η μια Delta Airlines με Boeing 757 και η δεύτερη American Airlines με 738
H American κανει στάσει Miami για 4 ώρες και η Delta στην Ατλάντα για 1:45 λεπτά.
Αρκούν στη Ατλάντα 1ωρα και 45 λεπτά για τον έλεγχο βαλίτσας και ξανα μανα Check in για Τάμπα ???
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αρκούν στη Ατλάντα 1ωρα και 45 λεπτά για τον έλεγχο βαλίτσας και ξανα μανα Check in για Τάμπα ???
Εξαρταται την ωρα αφιξης. Αν ειναι ως μεσημερι κατι γινεται. Οι ουρες παντως ειναι θηριωδεις. Εχω κανει απο 30' εως 2.10'...Απαραιτητο για οικονομια χρονου το esta. Αν δεν εχεις αλλο λογο για τη Delta, πηγαινε Μαιαμι.
 

Miltoss

Member
Μηνύματα
44
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΑριζοναΟρλεανη Γουατεμαλα
Ταξίδι-Όνειρο
Τρένο Ιμαλαιων ΠεκίνοΛάσα
Σ ΄ ευχαριστώ πολύ Samion για την άμεση απάντησή σου !!!

Από το αεροδρόμιο του Miami δεν έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις την μία φορά από Νέα Υόρκη για Λίμα μέσο Miami, ουρές χιλιομέτρων αυστηρό έλεγχο άνω κάτω τις βαλίτσες, στο τσάκ προλάβαμε την πτήση για Λίμα και την δεύτερη φορά από Λονδίνο για Mexico πάλι μέσο Miami δεν ξέραμε δεν μας είπε και κανείς τίποτα για παραλαβή αποσκευών και έλεγχο στο Miami ,και φτάσαμε στο Mexixo χωρίς τις Βαλίτσες . Πάλι καλά που έφτασαν στο Mexico την άλλη μέρα και πήγαμε και της παραλάβαμε ... Όσο για την πτήση της Delta Airlines έφευγε 14:30 από Γουατεμάλα και έφτανε στο αεροδρόμιο της Ατλάντα 19:00 ...
Μας άγχωσε το γεγονός ότι είχαμε μόνο 1 ώρα και 45 λεπτά για μετεπιβίβαση για Τάμπα ...
Τελικά βρήκα μία πρωινή πτήση με Delta Airlines την άλλη μέρα και την έκλεισα ... Φεύγει από Γουατεμάλα 09:30 και φτάνει Ατλάντα 13:30 εκεί για να παραλάβουμε της Βαλίτσες μας να τις πάμε για έλεγχο και μετά μετεπιβίβαση για Τάμπα έχουμε 3 ώρες ελπίζω να τα καταφέρουμε !!!
Εξαρταται την ωρα αφιξης. Αν ειναι ως μεσημερι κατι γινεται. Οι ουρες παντως ειναι θηριωδεις. Εχω κανει απο 30' εως 2.10'...Απαραιτητο για οικονομια χρονου το esta. Αν δεν εχεις αλλο λογο για τη Delta, πηγαινε Μαιαμι.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
για να κλεισω αποκευη απο pamediakopes πρεπει να περιμενω το check in;
Όχι, μπορείς να κλείσεις εξτρα αποσκευή οποιαδήποτε στιγμή η καλύτερα κατα τη κράτηση του εισιτηρίου, θεωρώντας πάντα δεδομένο ότι έχεις φτιάξει λογαριασμό στο συγκεκριμένο site.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
για να κλεισω αποκευη απο pamediakopes πρεπει να περιμενω το check in;
Εγώ θα έλεγα να μην κλείσεις καν εισητηρια από αυτό το site ούτε από άλλον online ταξιδιωτικό πράκτορα, αλλά απευθείας από την αεροπορική
 

nikos78

Member
Μηνύματα
41
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λυών, Σπλιτ, Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Ξερετε καποια αεροπορικη εταιρια,που μπορει να εκδιδει αεροπορικα εισιτηρια με περισσοτερους απο δυο προορισμους;Δηλαδη,εισιτηριο,με προορισμο Χ,σε 2 μερες απο το Χ στο Ψ και μετα απο λιγες μερες αλλου κλπ.....και ολα αυτα σε ενιαιο εισιτηριο.
Το πρώτο μεγάλο ταξίδι είχε ως τελικό προορισμό το Μπαλί της Ινδονησίας, είχαμε επιλέξει λόγω τιμής την Gulf με δρομολόγιο Αθήνα- Κουάλα Λουμπούρ και επιστροφή Μπαγκογκ - Μπαχρέιν (2 βράδια) - Αθήνα. Όταν προσπαθήσαμε να κλείσουμε τα εισιτήρια το site της αεροπορικής εταιρείας δεν έδινε έκπτωση καθώς δεν το έβλεπε ως ταξίδι με επιστροφή, και δεν είχε άδικο για να είμαστε ειλικρινείς. Το πρόβλημα λύθηκε όταν επικοινωνήσαμε με τα γραφεία της εταιρείας όπου η υπάλληλος τα έκλεισε με έκπτωση. Συνεπώς δες ποία εταιρεία καλύπτει τους προορισμούς που θες να επισκεφθείς και κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών τους.
Καλό ταξίδι!!!
 

vagg7lis

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα, τι γίνεται αμα κάποιος δεν εμφανιστεί στην πτήση του; Μια ερώτηση η οποία μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα σαφείς απαντήσεις . Έχει τύχει σε κανέναν;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καλησπέρα, τι γίνεται αμα κάποιος δεν εμφανιστεί στην πτήση του; Μια ερώτηση η οποία μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα σαφείς απαντήσεις . Έχει τύχει σε κανέναν;
Αν έχεις εισιτήριο για δύο σκέλη(πήγαινε-γύρνα) και δεν εμφανιστείς στην πρώτη πτήση ακυρώνεται η δεύτερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom