Γενική απεργία στις 15/12/10

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Η ΓΕΣΕΕ και η ΑΔΕΔΥ έχουν εξαγγείλει γενική απεργία την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2010...τι λέτε θα επηρεαστούν οι πτήσεις αυτή την μέρα η όχι?
οι ελεγκτες εναέριας κυκλοφορίας ανήκουν στην ΑΔΕΔΥ?
Οποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει γιατι σίγουρα καποιοι θα φευγουν η θα επιστρέφουν εκείνη την ημέρα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Φυσικα και ανηκουν στην ΑΔΕΔΥ.Αφου ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.Και μαλιστα υψηλα αμειβομενοι και με ολα αυτα που τους κοβουν,σιγουρα θα εχουν συμμετοχη στην απεργια.
 

nasos1

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Σε περίπτωση που κάποιος έχει κλείσει για αυτή την ημερομηνία και κάνουν απεργία οι ελεγκτές το αεροπλάνο δεν πετάει. Φυσικά η εταιρεία δεν φέρει κάποια ευθύνη για την απεργία. Τι γίνεται όμως με τα χρήματα που έχει δώσει ο ταξιδιώτης; Φροντίζει η εταιρία να βάλει τον επιβάτη σε κάποια πτήση πχ της επόμενης μέρας;
Το ρωτάω γιατί όταν κάποιος προγραμματίζει ταξίδι, πέρα από τα εισιτήρια έχει κλείσει και άλλα πράγματα (διαμονή σε ξενοδοχείο κλπ). Ουσιαστικά χάνει τα χρήματά του;
Διάβασα το σχετικό θέμα με τις υποχρεώσεις των εταιρειών αλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση σε αυτή την περίπτωση.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Λογικά θα γίνει ότι και τις άλλες φορές με το να πετάς +- μία μέρα...
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
προς ενημέρωση, η απεργια στις 15-12 έχει κινητοποίηση πανευρωπαικού χαρακτήρα, δηλαδή και σε άλλες Ευρωπαικές πόλεις θα γινουν κινητοποιήσεις ενάντια στα μετρα λιτότητας.Ας το γνωρίζουν οι ταξιδεύοντες σε αλλες πόλεις αυτη την μέρα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
δηλαδη να κλεισω απο τωρα εισιτηριο για νωριτερα αντι για αυτο που ειναι για 15 και να παρω τα χρηματα πισω οταν ανακοινωθει η απεργια?:roll::cool:
ειναι αρκετα σιγουρο εσεις που γνωριζετε?:innocent: traveller?:roll:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Σίγουρα οι ελεγκτές συμμετέχουν σε απεργία της ΑΔΕΔΥ. Οπότε ετοίμασε εσύ τις βαλίτσες σου νωρίτερα, γιατί μπορεί η αεροπορική εταιρεία να σας τακτοποιήσει είτε μία μέρα νωρίτερα είτε μία μέρα αργότερα. Δε νομίζω οτι χάνεις τα εισιτήρια.
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Ψάξτε καλού κακού τα δικαιώματα σας στην ιστοσελίδα της ΕΕ. (δεν την θυμάμαι)...
 
Last edited by a moderator:

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ωχ,,ωχ εχασα την αποψη του Traveller για το θέμα...εγω ταξιδευω για ζυρίχη αυτη την μερα με την πρωινη της swiss...μου ειπαν οτι τωρα δεν γνωριζουν τίποτα...αλλα θα παιξει το +_ 1 μερα...αναλογα με το ποτε θα ενημερωθουν...εχω κανει κατι αλχημειες με κρατηση δωματιου για +- 1 μερα....το αυτοκινητο δεν ξερω αν θα το βρώ αν θα πεταξω στις 16/12 το εχω κλεισει απο 15/12....αν κανω νεα κρατηση ειναι διπλασια τιμη το αυτοκινητο....τους παρακαλεσα να με βαλουν 14/12 απο τωρα αλλα δεν το κανουν χωρις πεναλτυ 135 ευρω τα 2 εισητηρια....εχει ο θεός....εχω όμως μια ελπιδα οτι στο τελος θα πανε όλα καλα..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μην ανησυχεις που εχασες την αποψη του Traveller. Δεν αφορουσε αυτο το θεμα.
Καλα ξεμπερδεματα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom