Γενική απεργία στις 15/12/10

pswnio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα σε ολους,
Μολις πριν λιγο εμαθα για την απεργια και ακριβως εκεινη την ημερα τυχαινει να γυρναω απο Λονδινο με easyjet. Γνωριζει καποιος την πολιτικη της συγκεκριμενης εταιρειας σε τετοιες περιπτωσεις. Υπαρχει περιπτωση να βαλουν νεα πτηση την επομενη μερα η σε μεταφερουν στην αμεσως επομενη που ειναι προγραμματισμενη;;; Ρωταω επειδη οι πτησεις τους απο Θεσσαλονικη ειναι μερα παρα μερα οποτε η επομενη πτηση τους θα ειναι στισ 17/12.
Εχω αγχωθει πολυ με το θεμα και δεν ξερω τι να κανω.... :xmas_rolleyes:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
από που εμαθες για την απεργία? από το φόρουμ εδώ η από άλλη πηγή?
 

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
copy/paste η απαντηση απο το τοπικ "απεργια στα αεροδρομια χριστουγεννα" καθως εδω ταιριαζει τελικα καλυτερα και καποιος θα το βρει πιο ευκολα αν ενδιαφερεται για εκεινη την μερα.


Πεταω 15/12 για Μοναχο με aegean.Πηρα το απογευμα σημερα στα γραφεια τουσ να ρωτησω.Μου ειπαν δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση.Ισως γινει στις 15/12,ισως ειναι 4ωρη σταση οπως κανουν καποιες φορες,ισως να μην γινει και καθολου.Με φωτισε....Επισης μου ανεφερε οτι αν συμβει απεργια θα το ξερουν περιπου 2-3 μερες νωριτερα για σιγουρα για οποιαδηποτε πιθανη αλλαγη πτησης.

Επειτα πηρα στα γραφεια των ελεγκτων εναεριας κυκλοφοριας.Το σηκωσε ενας βαρβαρος.Τον ρωτησα πολυ ευγενικα για την πληροφορια που εχω ακουσει και αν ισχυει.Η απαντηση :"Εσυ τι εισαι"?"Ιδιωτης" απαντησα."Ονομα,ονομα πες μου".Αφου του ειπα ασυναισθητα ονομα χωρις να το πολυσκεφτω αν και ισως να μην επρεπε γιατι δεν του επεφτε και λογος μου κανει : "Δεν ξερουμε ακομα.Θα μαθεις 1 μερα πριν.Και να κανουμε ομως λογικα θα εχουμε δικαστηρια"¨και μου το εκλεισε ...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
:xmas_redface:
σε ποιο καναλι το ειδες?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
είπε συγκεκριμμενα για τους ελεγκτές....οτι θα επηρεαστουν οι πτήσεις?
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
copy/paste η απαντηση απο το τοπικ "απεργια στα αεροδρομια χριστουγεννα" καθως εδω ταιριαζει τελικα καλυτερα και καποιος θα το βρει πιο ευκολα αν ενδιαφερεται για εκεινη την μερα.


Πεταω 15/12 για Μοναχο με aegean.Πηρα το απογευμα σημερα στα γραφεια τουσ να ρωτησω.Μου ειπαν δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση.Ισως γινει στις 15/12,ισως ειναι 4ωρη σταση οπως κανουν καποιες φορες,ισως να μην γινει και καθολου.Με φωτισε....Επισης μου ανεφερε οτι αν συμβει απεργια θα το ξερουν περιπου 2-3 μερες νωριτερα για σιγουρα για οποιαδηποτε πιθανη αλλαγη πτησης.

Επειτα πηρα στα γραφεια των ελεγκτων εναεριας κυκλοφοριας.Το σηκωσε ενας βαρβαρος.Τον ρωτησα πολυ ευγενικα για την πληροφορια που εχω ακουσει και αν ισχυει.Η απαντηση :"Εσυ τι εισαι"?"Ιδιωτης" απαντησα."Ονομα,ονομα πες μου".Αφου του ειπα ασυναισθητα ονομα χωρις να το πολυσκεφτω αν και ισως να μην επρεπε γιατι δεν του επεφτε και λογος μου κανει : "Δεν ξερουμε ακομα.Θα μαθεις 1 μερα πριν.Και να κανουμε ομως λογικα θα εχουμε δικαστηρια"¨και μου το εκλεισε ...
Επειδή άκρη δε φαντάζομαι να βρεις εγκαίρως, στη θέση σου θα ρύθμιζα την άδειά μου και θα μιλούσα με το ξενοδοχείο για συν πλην μία-δύο μέρες.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
πριν από τις 10/12 δύσκολα θα υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση.
επομένως υπομονή.
Αν για κάποιους δεν βολεύει το +- μια μέρα στη θέση τους θα αναζητούσα από τώρα καλού κακού εναλλακτική.
 

pswnio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
είπε συγκεκριμμενα για τους ελεγκτές....οτι θα επηρεαστουν οι πτήσεις?
Δεν ειπε τιποτα για του ελεγκτες...απλα ανεφερε οτι υπαρχει προγραμματισμενη πανελλαδικη απεργια ΓΣΕΕ - ΑΔΕΔΥ. Συμφωνα με τα λεγομενα των προηγουμενων, οτι δηλαδη η ελεγκτες ανηκουν στην ΑΔΕΔΥ, τοτε μαλλον πιανει και του ελεγκτες. Οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν υπομονη...σε λιγες μερες θα μαθουμε.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αν εχει εξαγγειλει η ΑΔΕΔΥ απεργια ρε παιδια ειναι 100% οτι συμμετεχει η ΥΠΑ
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
αν εχει εξαγγειλει η ΑΔΕΔΥ απεργια ρε παιδια ειναι 100% οτι συμμετεχει η ΥΠΑ

Η ΑΔΕΔΥ με τη ΓΣΕΕ εχουν εξαγγειλει για 15 Δεκ.,αυτο ειναι δεδομενο.Τωρα ποσοι θα συμμετεχουν απο την καθε υπηρεσια,αλλο καπελο.
 

tasmak

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Βελιγρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Λός Άντζελες
Παιδιά, και γώ πετάω στις 15 το πρωί για Ρώμη. Έχω φίλη που είναι ελέγκτρια εναέριας κυκλοφορίας, και πρίν λίγο μου είπε ότι έγινε δημοτικό συμβούλιο και αποφάσισαν 48ωρη απεργία για 14 και 15 Δεκεμβρίου. Και μάλιστα θα καθυστερήσουν να την ανακοινώσουν για να πιάσουν στον ύπνο το υπουργείο. Μόνη μας ελπίδα να προσφύγει και πάλι η ΥΠΑ στο δικαστήριο για να βγεί παράνομη η απεργία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.427
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom