Γενική απεργία στις 15/12/10

raniasamos

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Έίναι πλέον επίσημο, η Easyjet το ανακοινώνει στο site της:

Travel Status - 15:20 on 10/12/2010
"Greece

We have received information that there will be a Air Traffic Control strike in Greece on the 15th of December which will cause the following flights to be cancelled......."

Εγώ βιάστηκα και τρέχαμε στο αεροδρόμιο για να αλλάξουμε τα εισιτήρια. Τώρα μπορείς να τα αλλάξεις online (easjet) χωρίς καμία χρέωση.

FLIGHT NODEPARTINGARRIVINGDEPARTURE TIMEEZY5087London GatwickAthens1355EZY5088AthensLondon Gatwick2010EZY5085London GatwickAthens0900EZY2604AthensMilan Malpensa1515EZS4983Rome FiumicinoAthens0730EZY4984AthensRome Fiumicino1110EZY2611Milan MalpensaThessaloniki0720EZY2612ThessalonikiMilan Malpensa1315EZY2603Milan MalpensaAthens1035EZY5086AthensLondon Gatwick1445EZY5091London GatwickThessaloniki0650EZY5092ThessalonikiLondon Gatwick1245EZY4223Paris OrlyAthens0635EZY4224AthensParis Orly1120EZS1109Basel MulhouseThessaloniki1015EZS1110ThessalonikiBasel Mulhouse1420
μηπως καποιος γνωριζει ενα τηλεφωνο της Easyjet;
 
Last edited by a moderator:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.978
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ρε παιδια ερωτηση,εγω που ταξιδευω και θα ειμαι Θεσσαλονικη 22:37 την Τριτη το βραδυ με τρενο απο Βελιγραδι πως διαολο θα κατεβω στην Αθηνα; Περπατωντας; τι θα λειτουργει τελοσπαντων την Τεταρτη ή την Πεμπτη για να μπορω να κατεβω Αθηνα εκτος απο το οτοστοπ;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.372
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ρε παιδια ερωτηση,εγω που ταξιδευω και θα ειμαι Θεσσαλονικη 22:37 την Τριτη το βραδυ με τρενο απο Βελιγραδι πως διαολο θα κατεβω στην Αθηνα; Περπατωντας; τι θα λειτουργει τελοσπαντων την Τεταρτη ή την Πεμπτη για να μπορω να κατεβω Αθηνα εκτος απο το οτοστοπ;
ΚΤΕΛ......
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.978
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
............ εκανα τον γυρο της Ευρωπης για να κολλησω στην Θεσσαλονικη ... Ελλαδαρα αθανατη ...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
http://www.ktel-thes.gr/index.php?Itemid=96&id=29&option=com_content&task=view&lang=el
Κανουν και τηλεφωνικες κρατησεις-πραγμα που σε συμβουλευω να κανεις- καθοτι αν δεν εχει τρενα και αεροπλανα μπορει να μην βρισκεις θεση ουτε στο ΚΤΕλ. Κρατουν τη θεση μεχρι ενα μισαωρο πριν την αναχωρηση.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.978
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
εχεις δικιο .. ευχαριστω πολυ ερση ελπιζω να βγαλω ακρη :) να ρωτησω την Τριτη το βραδυ που περνω το τρενο απο Βελιγραδι για Θεσσαλονικη,θα εχει προβλημα να μπει στην Ελλαδα λογω της απεργιας;
 

orion_kat

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα, Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
καλησπερα κ απο μενα! ειμαι καινουργια, εριξα μια ματια στο site και το βρισκω παρα πολυ ενδιαφερον και χρησιμο!
ειμαι μια απο τους "τυχερους" που η πτηση τους την τεταρτη ακυρωθηκε, και μολις αλλαξα το εισιτηριο μου στην lufthansa, για αυριο (η αληθεια ειναι οτι χαιρομαι, μια επιπλεον μερα στο λονδινακι :D )
το προβλημα ειναι οτι μολις διαβασα οτι ολα τα μεσα μαζικης μεταφορας εχουν σταση εργασιας αυριο, κ καθως ειμαι απο πατρα κ φοιτητρια, υπολογιζα να παρω τον προαστιακο.
τι μου προτεινετε για να φτασω αεροδρομιο χωρις να μου στοιχησει τοοοσο πολυ?
ή δεν το αποφευγω το ταξακι?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Παρε ενα ΚΤΕΛ απο Πατρα για Αθηνα και μετα το ταξακι σου! Δεν εχεις αλλη λυση. Μονο προσεξε να φροντισεις να εχεις αρκετο χρονο αναμονης ωστε να βρεις ανετα ταξι, καθοτι οταν εχει απεργιες τα ταξι ειναι δυσευρετα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.414
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μα καλά απεργούν κ τα λεωφορεία του αεροδρομίου? δεν έλεγαν ότι αυτά έχουν διαφορετικό "καθεστώς" κ δεν σταματούν ποτέ?
 

orion_kat

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα, Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν βλεπω καπου παντως να υπαρχει κατι συγκεκριμενο για τα λεωφορεια του αεροδρομιου.
θα κοιταξω μηπως βρω κουρσα να μας παει πανω, αλλιως νωρις νωρις αθηνα κ το κεφαλακι μας ησυχο!
ολα τα εμποδια τα ξεπερασαμε, δεν θα κολλησουμε στο πατρα -αθηνα!:xmas_cool:
ευχαριστω πολυ!!
 

raniasamos

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Δεν βλεπω καπου παντως να υπαρχει κατι συγκεκριμενο για τα λεωφορεια του αεροδρομιου.
θα κοιταξω μηπως βρω κουρσα να μας παει πανω, αλλιως νωρις νωρις αθηνα κ το κεφαλακι μας ησυχο!
ολα τα εμποδια τα ξεπερασαμε, δεν θα κολλησουμε στο πατρα -αθηνα!:xmas_cool:
ευχαριστω πολυ!!
αφου δεν απεργει το κτελ,σου πανε ολα καλα.ενα ταχι απο αθηνα-αεροδριμιο και καλο σου ταξιδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.782
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom