Γερμανικά προϊόντα στην Ελλάδα...

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μην φας πολλα για να εισαι ετοιμη για τα γερμανικα βασανιστηρια το Σαββατο!!:haha::haha::haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Γενικά έτυχε να δοκιμάσω κατά διαστήματα σε διάφορα καταστήματα στην Ελλάδα, αλλά το μόνο Bretzel που θύμιζε το γερμανικό ήταν αυτό στον φούρνο της Κατερίνης! Μήπως να τους τηλεφωνήσω να ρωτήσω αν κάνουν franchising? Νομίζω πως παρουσιάζεται μεγάλη ζήτηση γερμανικών προϊόντων το τελευταίο διάστημα! :clap::clap::clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γενικά έτυχε να δοκιμάσω κατά διαστήματα σε διάφορα καταστήματα στην Ελλάδα, αλλά το μόνο Bretzel που θύμιζε το γερμανικό ήταν αυτό στον φούρνο της Κατερίνης! Μήπως να τους τηλεφωνήσω να ρωτήσω αν κάνουν franchising? Νομίζω πως παρουσιάζεται μεγάλη ζήτηση γερμανικών προϊόντων το τελευταίο διάστημα! :clap::clap::clap:
εμ,,τωρα που μας το λες, τι να το κανω?περυσι πηγα κατερινη και για μπρετζελ δεν μου ειπε κανενας..μονο για μπουγατσα ηξερα..:(:(
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Να φροντίσω να σου φέρω τότε κανένα τώρα που θα πάω! :clap:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.376
Likes
6.889
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
... ή αλλιώς πού μπορούμε να βρούμε γερμανικά λουκάνικα :bleh: και άλλα καλούδια στην Ελλάδα??

Super market, ....[/I]
για δείτε λίγο εδώ που από αυτή την εβδομάδα υπάρχει ... γερμανική εβδομάδα προιόντων
ALDI - Προσφορές Πέμπτης 14.05.2009

θα βρείτε καθε λογής γερμανικά παραδοσιακά λουκάνικα, ζάουερκράουτ, μπρέτσελ, μπύρες και άλλα γευστικά προιόντα!


Guten Appetit!:clap::cool:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Γενικά έτυχε να δοκιμάσω κατά διαστήματα σε διάφορα καταστήματα στην Ελλάδα, αλλά το μόνο Bretzel που θύμιζε το γερμανικό ήταν αυτό στον φούρνο της Κατερίνης! Μήπως να τους τηλεφωνήσω να ρωτήσω αν κάνουν franchising? Νομίζω πως παρουσιάζεται μεγάλη ζήτηση γερμανικών προϊόντων το τελευταίο διάστημα! :clap::clap::clap:
Σε ποιόν Φούρνο!!! Πηγαίνω Κατερίνη σχεδόν κάθε εβδομάδα και τρελαίνομαι για Bretzel .... για βγάλε αζυμούθιο Cakenet :D:D:D
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
για δείτε λίγο εδώ που από αυτή την εβδομάδα υπάρχει ... γερμανική εβδομάδα προιόντων
ALDI - Ξ*Ο�ΞΏΟ�Ο�ΞΏΟ�Ξ*Ο� Ξ*Ξ*ΞΌΟ�Ο�Ξ·Ο� 14.05.2009

θα βρείτε καθε λογής γερμανικά παραδοσιακά λουκάνικα, ζάουερκράουτ, μπρέτσελ, μπύρες και άλλα γευστικά προιόντα!


Guten Appetit!:clap::cool:
Εμενα πιο πολυ τα κασπω μου αρεσαν!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
για δείτε λίγο εδώ που από αυτή την εβδομάδα υπάρχει ... γερμανική εβδομάδα προιόντων
ALDI - Ξ*Ο�ΞΏΟ�Ο�ΞΏΟ�Ξ*Ο� Ξ*Ξ*ΞΌΟ�Ο�Ξ·Ο� 14.05.2009

θα βρείτε καθε λογής γερμανικά παραδοσιακά λουκάνικα, ζάουερκράουτ, μπρέτσελ, μπύρες και άλλα γευστικά προιόντα!


Guten Appetit!:clap::cool:
Αχ...μου το έλεγε η μητέρα μου σήμερα που μιλήσαμε στο τηλέφωνο, αλλά δυστυχώς δεν έχω Aldi κοντά μου εδώ στην Αθήνα. Έχει και Knoedel... αλλά και Jaegersose! Τι άλλο θέλεις από την ζωή; (λέμε τώρα) :haha::haha::haha:

Σε ποιόν Φούρνο!!! Πηγαίνω Κατερίνη σχεδόν κάθε εβδομάδα και τρελαίνομαι για Bretzel .... για βγάλε αζυμούθιο Cakenet :D:D:D
Χα χα...δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομά του (έχω πρόβλημα όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν), νομίζω ΜΑΧ.

Βρίσκεται στην 25ης Μαρτίου, κατεβαίνοντας αρκετά προς τα κάτω, έχει σε κάποιο σημείο μια διχάλα και έχει πινακίδα για να πας προς την Παραλία. Εκεί θα συνεχίσεις την κάθοδο στην 25ης Μαρτίου (στην δεξιά κατεύθυνση της διχάλας δηλαδή) και σε λίγα μέτρα θα τον πετύχεις στο αριστερό σου χέρι.

Είχε πεντανόστιμο γερμανικό ψωμί, γερμανικά γλυκά (απίστευτα) και Βretzel!!!

Ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά...αλλά όπου και να ρωτήσεις εκεί στην περιοχή, λογικά θα το γνωρίζουν.

Ενημέρωσέ μας αν το επισκεφτείς, ε; ;););)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.244
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom