Γιαουρτοκουβέντες και όχι μόνο!

dimivam

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Cheesecake Γιώτης... παλιά! Βρείτε μια καλή συνταγή που να σας αρέσει και θα το ξεχάσετε εύκολα αυτό της Γιώτης. Όσο για το γιαούρτι... Που να φτιάξει η Danone πρόβειο... Σάμπως το'χουν φάει και ποτέ; :p
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Eμενα αυτα τα ετοιμα κουτακια Γιωτης δεν μ αρεσουν, νομιζα οτι μασαγα χαρτι
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.473
Likes
7.936
Γιατί σε οποιαδήποτε αναφορά στην Ελλάδα βάζουν κι ένα συρτάκι (όπως στην περίπτωση με τη διαφήμιση που αναφέρεις getxo)? Ή σπάσιμο πιάτων?
H εικόνα των ξένων για την Ελλάδα έχει μείνει λίγο στα 60's???:roll:
Παρεπιπτόντως το "ελληνικό" γιαούρτι της danone είναι καλό? :lol:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Γιατί σε οποιαδήποτε αναφορά στην Ελλάδα βάζουν κι ένα συρτάκι (όπως στην περίπτωση με τη διαφήμιση που αναφέρεις getxo)? Ή σπάσιμο πιάτων?
H εικόνα των ξένων για την Ελλάδα έχει μείνει λίγο στα 60's???:roll:
Παρεπιπτόντως το "ελληνικό" γιαούρτι της danone είναι καλό? :lol:
Πριν ενα/δυο χρονια υπηρξε μια διαφημιση της FIAT, στην οποια σπαγανε πιατα σε ελληνικο εστιατοριο, δυστηχως ηταν αποτυχημενη η προσπαθεια μου να τη βρω στο youtube!

Οσο για το Griego Danone, δε μπορω να εκφερω γνωμη, διοτι δε μου αρεσει το γιαουρτι!

Δε ξερω σε ποια δεκαετια εχει μεινει η εικονα των ξενων για εμας, αλλα αρκετες φορες με εχουν ρωτησει (εδω), αν οταν βγαινουμε σπαμε πιατα κτλ! :shock:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
τι μου θυμησατε !! Χρονια και χρόνια ειχα να δω τη διαφημιση ...
και καλά να σε ρωτανε ...
εγώ καθε φορα που παω Βαρκελωνη κουβαλαω μαζι μου γιαουρτια ΦΑΓΕ τοταλ γιατι ο κολλητος μου τρελλαινεται ....
και φετα και λαδι απο το τοπο μου ...
ναι, επιτελους βρηκα Ισπανους που παραδεχονται οτι το Λακωνικό λαδι ειναι ανωτερο απο το δικο τους και το απολαμβανουν .....
εχει φετα δωδωνη στο Ματαρο παρκ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Γιατί σε οποιαδήποτε αναφορά στην Ελλάδα βάζουν κι ένα συρτάκι (όπως στην περίπτωση με τη διαφήμιση που αναφέρεις getxo)? Ή σπάσιμο πιάτων?
H εικόνα των ξένων για την Ελλάδα έχει μείνει λίγο στα 60's???:roll:
Παρεπιπτόντως το "ελληνικό" γιαούρτι της danone είναι καλό? :lol:
αρκετα καλο ,το προτιμα η γυναικα μου
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν το πιστεύω...επιτέλους μου λύθηκε η απορία με το jronia jronia!!:haha:
Μα να έχω μια ισπανίδα συγκάτοικο πριν 3 χρόνια στο εξωτερικό και να με έχει ζαλίσει με αυτή τη λέξη, να λέει ότι ξέρει πως είναι ελληνική και τι σημαίνει..Εν τω μεταξύ κάτι άλλο μου έδινε ως μετάφραση και εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήθελε να πει!! Να της λέω όχι, δε σημαίνει αυτό και εκείνη να επιμένει ότι το έχει δει στη...διαφήμιση!! Πραγματικά δεν περίμενα ότι ήταν όντως έτσι!!
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
χαχα απο τους απειρους ισπανους που εχω γνωρισει ουτε ενας δεν υπηρξε που να μη μου πει το χρονια κ χρονια. Απο τη 2-3 φορα ειχα ετοιμη φιξ απαντηση :p
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ξερω πως η συζήτηση εγινε το 2010 αλλα εγω σήμερα τα διαβάζω.... οπότε δεν μπορω παρα να σχολιάσω: Εχω γελάσει απίστευτα με τα βιντεάκια, και ενημερώστε με αν τελικά υπάρχουν ΙΟΝ στην Ισπανία αλλιώς να φέρουμε μερικές το καλοκαίρι να κεράσουμε και τους ξενιτεμένους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.765
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom