Γιατί δεν ταξιδεύει ο κόσμος;

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Πούλα το αμάξι, μην ξανακαπνίσεις, μην ξαναπιείς. Το ταξιδιωτικό σου μπάτζετ μόλις αυξήθηκε εντυπωσιακά και προς όφελος της υγείας σου.
αυτα θα φτασουν για ενα ταξιδι.
για το επομενο τι θα πουλησει; νεφρο;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
αυτα θα φτασουν για ενα ταξιδι.
για το επομενο τι θα πουλησει; νεφρο;
Οσοι στο φορουμ εχουμε μοντελο ζωης χωρις αυτοκινητο ξερουμε οτι καθε χρονο εξοικονομεις μεγαλο ποσο και δεν ειδα τοσα χρονια κανεναν να το αλλαζει η να εκφραζει την επιθυμια να το αλλαξει, μαζι κι εγω. Λειτουργει πολυ καλα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.343
Θα συμφωνήσω οτι τα έξοδα αυτοκινήτου βγάζουν ταξίδια.Μόνον απο τα βασικά(ασφάλεια+ετήσιο τακτικό service+τέλη κυκλοφορίας) βγαίνουν άνετα 2 ταξίδια.Απο εκει και πέρα αν μπορεί κάποιος να ζήσει χωρίς αυτοκίνητο είναι άλλη κουβέντα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
Θα συμφωνήσω οτι τα έξοδα αυτοκινήτου βγάζουν ταξίδια.Μόνον απο τα βασικά(ασφάλεια+ετήσιο τακτικό service+τέλη κυκλοφορίας) βγαίνουν άνετα 2 ταξίδια.Απο εκει και πέρα αν μπορεί κάποιος να ζήσει χωρίς αυτοκίνητο είναι άλλη κουβέντα.
Ειναι ολοκληρο μοντελο ζωης που πρεπει να προσαρμοστει σ αυτο. Επαρχια δεν γινεται, σε συγκεκριμενα επαγγελματα δεν γινεται, με 2 και περισσοτερα παιδια δεν γινεται. Δεν ειναι για ολους. Δεν μπορει να το προτεινει καποιος ετσι στο ξεκουδουνο.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Οσοι στο φορουμ εχουμε μοντελο ζωης χωρις αυτοκινητο ξερουμε οτι καθε χρονο εξοικονομεις μεγαλο ποσο και δεν ειδα τοσα χρονια κανεναν να το αλλαζει η να εκφραζει την επιθυμια να το αλλαξει, μαζι κι εγω. Λειτουργει πολυ καλα.
αχ έλα να αλλάξουμε θέσεις να κάνεις 150 χλμ καθημερινά χωρίς αυτοκίνητο και εγώ θα πηγαίνω με τα πόδια!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
αχ έλα να αλλάξουμε θέσεις να κάνεις 150 χλμ καθημερινά χωρίς αυτοκίνητο και εγώ θα πηγαίνω με τα πόδια!
Αφου το ειπα, μονο για ειδικα μοντελα ζωης. Και να συμπληρωσω με τη συναινεση ολου του νοικοκυριου στη λογικη αυτη "γιατι να εχω ιδιοκτητο κατι που να πληρωνω την υπηρεσια AKA ταξι μονο οταν χρειαζεται?"Αν ειναι να γκρινιαζει καποιος, δεν αξιζει.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
εγω εχω μικρο αυτοκινητο.

χοντρικα 500 το χρονο.

με 500 ευρω κανεις ενα 3ημερο ιταλια

βεβαια θα πρεπει να βρω τροπο να πηγαινω στη δουλεια μου γιατι δε βολευει η συγκοινωνια.
επισης τις οποιες αποδρασεις εκτος θα πρεπει να τις ξεχασω η να πηγαινω με το κτελ.
επισης βραδυνες εξοδους με συγκοινωνια και επιστροφη ταξι.

αυτα δε εχουν κοστος;;;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αχ έλα να αλλάξουμε θέσεις να κάνεις 150 χλμ καθημερινά χωρίς αυτοκίνητο και εγώ θα πηγαίνω με τα πόδια!
Δεν μπορείτε να κάνετε 150χλμ με τα πόδια και μετά αναρωτιεστε γιατί οι Έλληνες παχαινουν
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν μπορείτε να κάνετε 150χλμ με τα πόδια και μετά αναρωτιεστε γιατί οι Έλληνες παχαινουν
το σκέφτομαι, 350 ευρώ το μήνα θα γλιτώσω και θα κάνω κορμί φιδίσιο (κυριολεκτικά όμως)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
εγω εχω μικρο αυτοκινητο.

χοντρικα 500 το χρονο.

με 500 ευρω κανεις ενα 3ημερο ιταλια

βεβαια θα πρεπει να βρω τροπο να πηγαινω στη δουλεια μου γιατι δε βολευει η συγκοινωνια.
επισης τις οποιες αποδρασεις εκτος θα πρεπει να τις ξεχασω η να πηγαινω με το κτελ.
επισης βραδυνες εξοδους με συγκοινωνια και επιστροφη ταξι.

αυτα δε εχουν κοστος;;;
Ασφαλεια, σερβις, βλαβες εκτακτες, παρκινγκ,τελη, διοδια ειναι μονο 500 τον χρονο? Αποταμιευση μερικα χιλιαρικα για αλλαγη αυτοκινητου οταν αυτο τα φτυσει?
Ταξι δινω μαξ 5 ευρω τη φορα, λογω μοντελου ζωης κοντα σε καλες εξοδους. Τα ιδια δινει κι οποιος θελει να πιει λιγο, δεν το γλιτωνει.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.018
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Πούλα το αμάξι, μην ξανακαπνίσεις, μην ξαναπιείς. Το ταξιδιωτικό σου μπάτζετ μόλις αυξήθηκε εντυπωσιακά και προς όφελος της υγείας σου.
Το κάπνισμα το έχω κόψει, αμάξι δεν έχω, το ποτό δεν έχω σκοπό να το κόψω. Σύμφωνοι. Αλλά το ταξίδι σαν ταξίδι δεν μου λέει κάτι. Μου αρέσει στα ταξίδια μου να κάνω αυτά που κάνω και στην πόλη μου ή να τα συνδυάσω με κάτι που γουστάρω π.χ. reunion με φίλους μου που ζουν σε άλλη πόλη ή ποδοσφαιρικό αγώνα της ομάδας μου. Να πάω στο μπαρ να πιω τα ποτά μου, να πάω στο εστιατόριο να δοκιμάσω τη κουζίνα της πόλης. Με το μπάτζετ που λες εσύ θα περπατάω απλά στη πόλη και θα χαζεύω τα σπίτια. Μου φαίνεται τόσο αδιάφορο όσο εσένα η κρουαζιέρα. Χρόνο έχω τα φράγκα για να ταξιδέψω με τον τρόπο που θέλω δεν έχω. Όλα θέμα οπτικής είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom