Γιατι να επισκεφτω τη Βαρκελωνη;

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
χαχα!!δεν την είδα καλά ακόμα και απ' όσο φαίνεται δεν θα την δω ούτε στο 2ο ταξίδι μου εκεί!!δεν θα είμαι τα σκ που ανοίγει!!!φτου!!!
ευχαριστώ για την πρόσκληση ελπίζω το καλοκαίρι να κάνω την βόλτα που ξέρεις και να περάσω και από τα μέρη σου!!!:xmas_razz:
 

rainbow_326

Member
Μηνύματα
59
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Επειδή υπάρχουν τόσοι πολλοί λόγοι για να επισκεφτείς αυτή την πολή, θα αντιστρέψω την ερώτηση :bleh:

Γιατί να μην επισκεφτώ τη Βαρκελώνη; :xalara:

Και η απάντηση μου είναι απλή. Δεν υπάρχει κανένας λόγος που μπορεί να σε κρατήσει μακριά της :love2:
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
Γιατί να μην επισκεφτώ τη Βαρκελώνη;
μολις γυρισα απο βαρκελωνη και επειδη σιγουρα υπαρχουν απαντησεις γιατι να επισκεφτω τη βαρκελωνη, που εχουν γραφτει ειδη, προτιμω να απαντησω σε αυτην την ερωτηση, γιατι να μην.....

γιατι βαρεθηκα να στηριζονται ολα τα τοπ αξιοθεατα στον γκαουντι που (προσωπικα μιλώντας παντα) δε μου φανηκαν κατι τοσο ιδιαιτερο. οκ σαγκραντα φαμιλια και παρκο γκελ ναι ειναι ωραια. αλλα γιατι πρεπει να δουμε και ολα τα σπιτια που εφτιαξε??

συμβουλη προς μελλοντικους ταξιδιωτες: ξεφυγετε απο τα αξιοθεατα που συστηνουν οι τουριστικοι οδηγοι και απλα περπατηστε τη πολη και τη παραλια
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
γιατι βαρεθηκα να στηριζονται ολα τα τοπ αξιοθεατα στον γκαουντι που (προσωπικα μιλώντας παντα) δε μου φανηκαν κατι τοσο ιδιαιτερο.
με σοκαρεις..:shock:
πρωτον, δεν σου αρεσαν τα σπιτια του..οκ, γουστα ειναι αυτα να το καταπιω..
παμε παρακατω..σε μουσεια πηγες?και δεν σου αρεσαν?τα τοπ που μου ερχονται στο μυαλο ειναι το mnac, του πικασο και του μιρο..
στο παρκο ciutadella?στην αψιδα και στο παρκακι απο πισω με τους φοινικες?
στο καστρο ανεβηκες?σε τελεφερικ μπηκες?στις ολυμπιακες εγκαταστασεις πηγες?στο poble espanyol?στο camp nou?στον καθεδρικο?στην στηλη του κολομβου?στην boqueria?στο σοου με τα συντριβανια?στο palau de la musica?
αυτα ειναι τα πρωτα που μου ερχονται στο μυαλο..εχει καποιο απο αυτα να κανει με τον gaudi?
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
οπως ειπα και πιο πανω, υπαρχουν πολλοι λογοι για να παω βαρκελωνη. εναν μονο ανεφερα σαν αφορμη απο τη προιγουμενη ερωτηση "γιατι να μην"
και το "βαρεθηκα" ανεφερεται στον γκαουντι οχι σε ολα αυτα που εσυ αναφερεις.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Φίλη Latina, απλώς δεν υπάρχουν top μουσεία στη Βαρκελώνη. Ούτε καν μέτρια....
1. Δεν μιλησα για τοπ μουσεια γενικα..αλλα για τοπ μουσεια της συγκεκριμενης πολης..εχεις καταλαβει τι εννοω!
2. ουτε καν μετρια? για τα δεδομενα της πολης και για τα μεγεθη των συγκεκριμενων μουσειων θεωρω οτι ειναι μια χαρα..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
χμμμ, δεν γραφω αυτο το ποστ για να διαφωνισω μαζι σου kathrin, αλλα ειλικρινα μια πολη χαρακτηριζεται απο την αρχιτεκτονικη της.
Τι πιο φυσικο λοιπον απο το να επισκεφθεις κτισματα τα οποια αναφερονται σε μια περιοδο που ηκμαζε η art nouveau , ενω ο Antonio Gaudi θεωρειται ενας απο τους κυριοτερους εκπροσωπους της.
Καλο θα ειναι λοιπον πριν πραγματοποιησουμε ενα ταξιδι,να σκεφτουμε πραγματικα αν παμε για να εξερευνησουμε την πολη βλεποντας μουσεια , κτηρια, πινακοθηκες κτλ ,η αν η ουσια του ταξιδιου μας βρισκεται αναμεσα στην Rambla και στο Camp Nou.......
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Γιατι πρεπει ολοι να συμφωνουμε οπωσδηποτε; :roll:
Αν η kathrin δεν ενθουσιαστηκε με την αρχιτεκτονικη της Βαρκελωνης, μια χαρα!
Μια πολη δεν ειναι μονο η αρχιτεκτονικη της, ειναι ο κοσμος της, η ατμοσφαιρα της, ενας συνδιασμος απο διαφορετικα πραγματα που σε καποιον λενε κατι και σε καποιον αλλον ισως οχι...
Η ερωτηση Γιατι να επισκεφτω την Βαρκελωνη ειναι πολυ σχετικη.
Οποιος θελει ας την επισκεφτει, αλλα σιγουρα υπαρχουν πολυ ωραιοτερες πολεις στην Ισπανια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom