Γιατρός, μετανάστης και traveller, με όποια σειρά θέλετε!

flying-doc

Member
Μηνύματα
21
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολη-Ακτή Αμάλφι
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Αγαπητοί διαδικτυακοί φίλοι μου, γεια σας!

Χαίρομαι πολύ που μπαίνω στην παρέα σας και υπόσχομαι διάφορες ιστορίες από τις
-ουκ ολίγες- περιπέτειές μου!

Είμαι μια νεαρή γιατρός που ειδικεύεται στη νευρολογία. Ολοκλήρωσα τις σπουδές μου στην υπέροχη Θεσσαλονίκη, έζησα 6,5 υπέροχα και αλησμόνητα χρόνια εκεί και πριν από 2 και κάτι χρόνια μετανάστευσα και ξεκίνησα να εργάζομαι στην...εξωτική Γερμανία για την εξειδίκευση και το διδακτορικό μου. Ως εδώ όλα καλά...

Μέχρι να μεταναστεύσω είχα ταξιδέψει στο εξωτερικό μια φορά με το σχολείο στο λαμπρότατο Παρίσι, μια φορά ως φοιτήτρια στην παραμυθένια Πράγα και μια φορά στα πλαίσια των σπουδών μου στην Σκωτία και το Λονδίνο.

Ως εδώ όλα καλά... Μα υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο... Ανέκαθεν είχα όνειρο να ταξιδέψω όσο περισσότερο μπορώ και περίμενα την κατάλληλη στιγμή. Ώσπου ήρθε στη ζωή μου ο υπέροχος σύντροφός μου, που λόγω εργασίας και ίδιας...τρέλας με μένα ταξιδεύει συνεχώς σε κάθε γωνιά της υφηλίου. Έτσι, με βρίσκει κάθε ολιγοήμερη άδειά μου από τα...καταγώγια των γερμανικών νοσοκομείων με μια βαλίτσα στο χέρι, σε κάποιο προορισμό της Ευρώπης και τελευταία της Αφρικής και... όψεται η εξωτική Ασία. Τα ταξίδια είναι το πάθος μου, τα αεροπλάνα πλέον η χαρά μου και οι σταθμοί των τρένων και τα αεροδρόμια το δεύτερο σπίτι μου...

Εύχομαι να σας συντροφεύω με όμορφες ιστορίες και να μαθαίνω από τις δικές σας... Ξεκινώ με Μαρακές, όπου έπινα τα cocktails μου πριν λίγες μέρες κάτω απο τον υπέροχο ήλιο και τους φοίνικες, Γενάρη μήνα... ;)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Καλως ηρθες! πολυ περαση το νικνειμ αυτο :haha:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Καλώς την ....είσαι η σύζυγος του flying doc....η απλή συνωνυμία;
'οπως και νάχει είμαστε all ears (η all eyes) και για τις δικές σου περιπέτειες...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ηρθες στην παρεα.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλως ηρθες!:)

Λοιπον σου γραφω και γω απο την εξωτικη ή καλυτερα παγωμενη Γερμανια! Εχουμε μια ενοτητα που ειναι για τα μελη που μενουν στο εξωτερικο και θελουν να μοιραζονται μαζι μας την καθημερινοτητα τους, ανησυχιες κτλ, εδω θα διαβασεις λεπτομερειες: http://www.travelstories.gr/%F0%E5%...%F4%EF%F5-%E5%EE%F9%F4%E5%F1%E9%EA%EF%FD.html
και εδω θα δεις τα μπλογκς που υπαρχουν ηδη: Έλληνες του Εξωτερικού - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια. Αν σε ενδιαφερει στειλε μου ενα προσωπικο μηνυμα!

Και εννοειται περιμενουμε ιστοριες σου!
 

flying-doc

Member
Μηνύματα
21
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολη-Ακτή Αμάλφι
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Σας ευχαριστώ για την υποδοχή! Απλή συνωνυμία με τον άλλο χρήστη!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.931
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και απο εμένα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλως ηρθες, χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι συνανταω την μειοψηφια των γιατρων που ταξιδευουν με δικα τους χρηματα (αυτονοητο αφου εργαζεσαι στη Γερμανια). Σχεδον ολοι οι εν Ελλαδι συναδελφοι σου ταξιδευουν με το αζημιωτο με τα "δωρακια" των φαρμακευτικων λογω ασυστολης συνταγογραφησης.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...

flying-doc

Member
Μηνύματα
21
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολη-Ακτή Αμάλφι
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Δικά μου, κατάδικά μου τα λεφτά και δουλεμένα με αίμα! Σαββατοκύριακα ελεύθερα μόνο στις διακοπές μου έχω, όλα για χάρη των ταξιδιών, εμπειριών ζωής και αναζήτησης ήλιου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom