Τσεχική Δημοκρατία Για μπύρες στην Πράγα, πιο γραφικός κι απ’ τα Χριστούγεννα

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μαλλον στο θεμα κοσμου ειχαμε αντιθετες αποψεις γιατι και οι δυο το καναμε αντιστροφα.
Εγω πχ Βενετια πηγα τελος Μαιου προς Ιουνιο που ειναι πιο κοντα στο καλοκαιρι θεωρειται high season ,οποτε ο κοσμος σε συνδυασμο με την ζεστη μου φανηκαν ανυποφορα.Ενω πχ Βενετια την εποχη που πηγες εσυ που εχει λιγο χειμωνιασει-φθινοπωριασει θεωρειται πιο low season.Aντιθετα Πραγα θελουν ολοι να πανε τα Χριστουγεννα,οποτε εγω που πηγα 2 βδομαδες μετα μεσα Γεναρη και με καθημερινη μεσα ο κοσμος ειχε πεσει .

Για τις μπιρες μπορει να μην ειμαι τοσο αντικειμενικος γιατι γενικα εχω ευαισθητο στομαχι,οποτε επειδη το συνδυαζα παντα και σε τσεχικο εστιατοριο, ξεκιναγα με μια 500 ml μπιρα πριν ερθει το φαγητο την ειχα ηδη μισοτελειωσει και η κουζινα τους ειναι αρκετα βαρια γκουλας,χοιρινο κοτσι κλπ.,οποτε στο τελος ημουν off.Φοβερες μπιρες το αξιζαν.

Οπως και να εχει φανταστικη ιστορια σου ,περιμενουμε τα επομενα ταξιδια!!
Όπως τα λες είναι, απόλυτα λογικό να γίνεται τέτοιος χαμός τα Χριστούγεννα στην Πράγα εν' αντιθέσει με μια εκτός εορτών ημερομηνία που σίγουρα μπορείς να δεις πράγματα πολύ καλύτερα. Όπως και να χει είναι κάτι που περίμενα. :)
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Γιάννη σε ευχαριστούμε
Να είσαι καλά.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom