Για πείτε, σε ποσα μέρη βάλατε σημαίακι;

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στην αρχική λίστα έφτασα τα 27 στα 250. Τουτέστιν 11%. Πρέπει να πω όμως ότι αν είχε περισσότερα από Σάμο (πάνω από το 0 δηλαδή), θα είχα απογειωθεί.


Στα 125 της Unesco είμαστε στα 11 (9%). Τα της Σάμου φυσικά ισχύουν και σε αυτή την λίστα. Απαράδεκτο. o_O
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Λοιπον.. 62/250 (25%) στην πρωτη λιστα. Σιγα να μην εχω δει το 1/4 των τοπ αξιοθεατων παγκοσμιως!! Ουτε καν!! Οτι να ναι λιστα!! Συνεχιζω..
Στη λιστα του @taver 103/422 (24%). Νομιζω δε συμπιπτουν πολυ τα γουστα μας:bleh:
Κ τελος στη λιστα της ουνεσκο 57/1005 (6%). Τελικα ειμαι πολυ της ουνεσκο!!!:haha::haha:
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
64/250, 26%. Εχω δρομο ακομα, αλλα εστω ταξιδεψα νοητα κι αποψε! Ωραια λιστα, περιμενα βεβαια να δω Σεβιλλη, Σαλαμανκα, και λιγο παραπανω από Αφρικη και Ασια.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλά, έχω κάψει το μυαλό μου με αυτές τις λίστες!!
Κάντε καμιά σαν την παρακάτω να δείτε από 50% και πάνω να αγαλλιάσετε λίγο!!:clap:
http://www.listchallenges.com/best-places-to-visit-in-italy

Εγώ παρεμπιπτόντως μόνο 81/159 ήτοι 51% αλλά με ένα ταξιδάκι Puglia και Basilicata που έχω το καλοκαίρι ανεβαίνει και άλλο!!

Κάποιοι από εσάς φαντάζομαι θα το 100σταρήσετε!!!
 

FILBO

Member
Μηνύματα
152
Likes
941
Καλά, έχω κάψει το μυαλό μου με αυτές τις λίστες!!
Κάντε καμιά σαν την παρακάτω να δείτε από 50% και πάνω να αγαλλιάσετε λίγο!!:clap:
http://www.listchallenges.com/best-places-to-visit-in-italy

Εγώ παρεμπιπτόντως μόνο 81/159 ήτοι 51% αλλά με ένα ταξιδάκι Puglia και Basilicata που έχω το καλοκαίρι ανεβαίνει και άλλο!!

Κάποιοι από εσάς φαντάζομαι θα το 100σταρήσετε!!!
94/159 ήτοι 59% Οι μεγάλες αγάπες δεν κρύβονται:bounce:!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλά, έχω κάψει το μυαλό μου με αυτές τις λίστες!!
Κάντε καμιά σαν την παρακάτω να δείτε από 50% και πάνω να αγαλλιάσετε λίγο!!:clap:
http://www.listchallenges.com/best-places-to-visit-in-italy

Εγώ παρεμπιπτόντως μόνο 81/159 ήτοι 51% αλλά με ένα ταξιδάκι Puglia και Basilicata που έχω το καλοκαίρι ανεβαίνει και άλλο!!

Κάποιοι από εσάς φαντάζομαι θα το 100σταρήσετε!!!
Περιμένω το σκορ του Samion. Πάντως η λίστα είναι ελαφρώς γελλοία, του στυλ έχει το teatro la fenice, και δεν έχει τη La Scala.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Α, να σας πω, κι εγώ θα "προσθέσω" 5-6 ακόμα μέχρι τέλος του χρόνου, αλλά δεν τα μέτρησα :)
Έχεις πρότερο έντιμο βίο, στο συγχωρώ και σου κατεβάζω μόνο 2 μνημεία. Κανονικά ήθελες αποκλεισμό.
Μετα το τελευταιο ταξιδι στην Ιταλια, επιασα τα 49 και επισημως. Με φαγατε...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μου ήρθε να κάνω τον απολογισμό μου ως τώρα στην λίστα της Ουνέσκο σήμερα και έπιασα μόλις 77 στα 1005. Μόνο 8 τοις εκατό.
Το ωραίο με την λίστα ήταν ότι θυμήθηκα και αναπόλησα μέρη που αγαπώ ιδιαιτέρως. Το κακό από την άλλη πόσα από αυτά που είναι βασικοί ταξιδιωτικοί μου στόχοι, δεν έχω καταφέρει να επισκεφτώ ακόμα.:oops:
Ευτυχώς κάποια πρώτα ο Θεός θα προστεθούν σύντομα στην λίστα μου.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
μολις εκανα την αρχικη λιστα
14 of 250 items (6%)
:haha: και το ενα απο σποντα λογω ολιγοωρης ανταποκρισης σε καναδα :D παω να κανω και της ουνεσκο να το καψω τελειως! καλα να ειμαστε να ταξιδευουμε:D
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
13/250 ητοι 5% και πολύ μου είναι, δεν νομιζω να φτασω ουτε το 15% σε ολάκερη τη ζωή μου. Θα μείνω underground.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Και όμως, στην αρχική λίστα έπιασα ένα 37/250 :shock::p Αντε με το καλο να δούμε και τα υπόλοιπα μέρη στη λίστα :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.708
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom