Για φοιτητές (και όχι μόνο) που ψάχνονται για εξωτερικό

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Παιδια καλησπέρα ψάχνω Σπιτι στο παρισι για 6 μήνες απο την άλλη εβδομάδα εάν ξέρετε κάτι πείτε μου σας παρακαλώ... Μέχρι 750 ευχαριστω
Καλημέρα, Νικόλα!
Τον παρακάτω σύνδεσμο τον έχεις υπ' όψιν σου; Les Jeunes Grecs Professionnels de Paris
Έχει προσφορές ενοικίασης και αγγελίες. Μπορείς να παρακολουθείς τη σελίδα και να τους προωθήσεις το αίτημά σου.
Καλή επιτυχία!
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Για την Aegee εχω ακουσει οτι λειτουργει σαν κλικα το πραγμα, επισης εχεις κ καποιες υποχρωσεις...δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει, μου φαινεται πολυ πολυπλοκο...

Ξερει κανεις πληροφοριες για το ιδρυμα Ωναση;αν ειναι δυσκολο να την παρεις κτλ;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Για την Aegee εχω ακουσει οτι 1) λειτουργει σαν κλικα το πραγμα, επισης 2) εχεις κ καποιες υποχρωσεις...δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει, μου φαινεται 3) πολυ πολυπλοκο...

Mήπως μιλάς για άλλη οργάνωση;;; Γιατί εγγυημένα μπορώ να σου πω ότι ούτε το 1) ούτε το 2) ούτε το 3) ισχύουν!!! (άντε να δεχτώ ως μόνη υποχρέωση την ετήσια συνδρομή μέλους).
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
οχι για αυτη μιλαω...σορρυ αν ηταν καπως το προηγουμενο ποστ μου, δεν θελω να κατηγορησω καποιον, οτι μου εχουν πει λεω κ σιγουρα δεν ξερω αν ισχυουν...αν μπορεις στειλε μου σε πμ (γιατι εγω δεν μπορω) το μειλ σου αν μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την οργανωση αυτη!:)
 

MiMundo

Member
Μηνύματα
14
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία classics
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Πολύ ενδιαφέρον το ποστ και ευχαριστούμε που το ξεκίνησες!!

Εγώ θα ήθελα να συμβάλω αφήνοντας σας το λινκ Jobs - EURAXESS - European Commission - RESEARCHERS IN MOTION, είναι η Πύλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης για νέους ερευνητές.
Υπάρχουν πάρα πολύ καλά προγράμματα άμα τα ψάξετε, για διδακτορικά και μεταδιδακτορικά, υποτροφίες Marie Curie ή του European Research Council.
Υποχρεωτική η κινητικότητα, μα αυτός είναι κι ο σκοπός του ποστ ;)

Θέλει να έχεις ήδη μεταπτυχιακό στα περισσότερα, και καλές συστάσεις. Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος αφού ανταγωνίζεσαι επιστήμονες από όλη την Ευρώπη, αλλά σου προσφέρουν άψογες συνθήκες εργασίας, κινητικότητα μέσα στο δίκτυο που ανήκεις, καλές άδειες και...παχυλούς μισθούς. Σκοπός είναι να γίνει η έρευνα μια ελκυστική προοπτική εργασίας για τους νέους.

Καλή σας επιτυχία!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Επειδή συγγενικό μου πρόσωπο, ψάχνει πληροφορίες από πρώτο χέρι για το πρόγραμμα Comenius , αν υπάρχει κάποιος που έχει συμμετάσχει στο πρόγραμμα, ας μου στείλει πμ .. Thanks..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Επειδή συγγενικό μου πρόσωπο, ψάχνει πληροφορίες από πρώτο χέρι για το πρόγραμμα Comenius , αν υπάρχει κάποιος που έχει συμμετάσχει στο πρόγραμμα, ας μου στείλει πμ .. Thanks..
Έκανα σήμερα την πρώτη επαφή. Αν μου κάτσει, θα σου φέρω δώρο!
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Επειδή συγγενικό μου πρόσωπο, ψάχνει πληροφορίες από πρώτο χέρι για το πρόγραμμα Comenius , αν υπάρχει κάποιος που έχει συμμετάσχει στο πρόγραμμα, ας μου στείλει πμ .. Thanks..
ως σχολείο θέλει να συμμετέχει;
δεν ξερω πολλα να σου πω αλλα εχω κανει κ εγω αίτηση στους βοηθούς εκπαιδευτικούς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom