Γνωρίζοντας τον Κόσμο

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Χαιρετώ την όμορφη παρέα.
Ψάχνοντας κάποιες ταξιδιωτικές πληροφορίες "έπεσα" σ' αυτό το υπέροχο site στο οποίο έχω ήδη 2 ώρες.
Διαβάζοντας αρκετά πράγματα που με αφορούσαν αποφάσισα να ενταχθώ κι εγώ σ' αυτή την υπέροχη παρέα, παίρνοντας και δίνοντας πληροφορίες σε όλους όσους ο κόσμος δεν περιορίζεται στα σύνορα του σπιτιού, της πόλης ή της χώρας τους.

Ας ανοίξουμε όλοι τα φτερά μας και ας πετάξουμε μακρύτερα από όσο πιστεύουμε ότι μπορούμε.
Το μπορούμε στ' αλήθεια.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες nefertiti.

Βλέπω από το χάρτη σου ότι έχεις καλύψει πολύ ενδιαφέροντες προορισμούς. Περιμένουμε ταξιδιωτικές ιστορίες. Ειδικά από Νότιο Αμερική.
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Η Ν. Αμερική είναι πραγματικά ένας απίστευτος προορισμός. Ειδικά η Βραζιλία !!!!!!! ( Έχω πάει 2 φορές μέσα σε 3 χρόνια).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες. Μη νομίζεις ότι θα τη γλυτώσεις χωρίς travelstory από Βραζιλία :LOL:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome2: Nefertiti
Και Κουβα και Μεξικο και Βενεζουελα..για ολα πρεπει να μας πεις :clap:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Γεια σου nefertiti και:welcome2:
Ωραια ταξιδια εχεις κανει !!!
Ευχομαι συντομα να τα πολλαπλασιασης.
Σε ποιες χωρες εχεις παει και δευτερη φορα?
Πρεπει ναναι ωραια η Βραζιλια ετσι?;)
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
Καλως ηρθες Νεφερτιτη....ο χαρτης σου ειναι υπεροχος.Περιμενω και εγω τις ιστοριες σου απο Νοτιο Αμερικη....
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Πραγματικά η Λατινική Αμερική είναι η μεγάλη μου αγάπη. Ο κόσμος είναι τόσο καλός, εξυπηρετικός και καλοπροαίρετος που σε κάνει να λατρέψεις αυτά τα κράτη. Άλλωστε σε όσους με ρωτάνε τι ταξίδι να κάνουν τους προτείνω αν έχουν τα χρήματα να πάνε Ρίο.
Σίγουρα θα σας ενημερώσω για όλα τα ταξίδια μου και μάλιστα θα μάθετε που μπορείτε να πάτε σε κάθε χώρα όχι εκεί που πάνε οι τουρίστες αλλά εκεί που πάνε οι ντόπιοι.
Κι αυτό γιατί αν και πηγαίνουμε πάντα με γκρουπ (μαζί με τον φίλο μου που συζούμε από πεποίθηση 15 χρόνια μαζί και έχουμε την ίδια τρέλα για τα ταξίδια), πάντα "πλευρίζω" τους τοπικούς ξεναγούς, τους υπαλλήλους ξενοδοχείων ή εστιατορίων κλπ και μαθαίνω που διασκεδάζουν και πηγαίνουν γενικά οι ντόπιοι.

Αυτό που μου έμεινε πιο πολύ από τα 14 χρόνια που ταξιδεύω είναι ότι την 1η φορά που έφευγα από το Ρίο, στην διαδρομή από το ξενοδοχείο ως το αεροδρόμιο έκλαιγα. Μάλιστα η τοπική ξεναγός που με είδε, επέμενε να μείνω εκεί και να δουλέψω στο ίδιο πρακτορείο σαν ξεναγός. Έχω ακόμη την κάρτα της όπως και από πολλά άλλα άτομα σε διάφορες χώρες.
Όμως θα σας τα πω αναλυτικά όλα αυτά στις αφηγήσεις μου.

Όσο για το ποια μέρη έχω ταξιδέψει 2 φορές είναι ... η Βραζιλία, η Αργεντινή (την 1η φορά ήμουν με τα επεισόδια του 2002 όταν έπεσε το νόμισμά τους και μας πήραν βιαστικά για το αεροδρόμιο με έκτακτη πτήση), η Σιγκαπούρη ( ήμουνα εκείνη την αξέχαστη 26 Δεκεμβρίου με το τσουνάμι), και η Μπανγκόκ.

Λέτε τώρα που το σκέφτομαι, 3η φορά να μην την γλυτώσω ;;;;;
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Καλώς ήρθες. Ενδιαφέρων ο χάρτης σου αν και περίμενα να δω μαρκαρισμένη και την ... Αίγυπτο.;) Γράψε καμμιά φρέσκια ιστορία για Βραζιλία γιατί εδώ έχουμε κάτι πανάρχαιες.:rolleyes:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλωσήρθες στην παρέα μας! Είμαι κι εγώ απ' αυτούς που ζηλεύω τον χάρτη σου!

Τα ίδια συναισθήματα είχα κι εγώ όταν έφευγα από την Βραζιλία... Αχ.. αυτό το Ρίο! Όνειρο ζωής μου αποτελεί πλέον να πάω ξανά κάποια στιγμή, αλλά μόνος μου αυτή τη φορά για να απολαύσω και να μάθω την χώρα όπως θέλω!

Καλά..είχες πρόταση να παραμείνεις και για δουλειά και δεν το έκανες; Εγώ θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ σοβαρά! :clap::lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom