Ισπανία Γνωστή ...και άγνωστη Ανδαλουσία και άλλα...by road

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Πάρα πολύ ωραίο το ταξίδι σου.
Επειδή εγω σκέφτομαι να συνδυάσω έναν προορισμό της Ανδαλουσίας με τη Βαρκελώνη , εσύ μετά απο αυτό το ταξίδι ποια πόλη θα επέλεγες?

Μάλαγα, Γραναδα η Σεβίλλη
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.171
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Είδα λίγο καθυστερημένα το μήνυμά σου και θα σου απαντήσω ελπίζοντας να μην είναι πολύ αργά προκειμένου να πάρεις τη σωστή απόφαση.

Μου κάνει εντύπωση που δεν βάζεις και τη Κόρδοβα ανάμεσα στις υποψήφιες πόλεις.


Πως θα καταφέρεις να συνδυάσεις τη Βαρκελώνη με αυτές τις πόλεις; Μου φαίνονται λίγο μακριά μεταξύ τους. Θα νοικιάσεις αυτοκίνητο και θα κάνεις road trip ή θα πας αεροπορικώς;
Όπως και να έχει λοιπόν αν επιλέξεις να τις συνδυάσεις και μπορείς να πας... τότε να πας ... σε όλες. :):)

Αν είναι όμως να πρέπει να επιλέξεις μία και μόνο ... η γνώμη μου είναι να διαλέξεις τη Σεβίλλη. Πρόκειται για μια πιο ολοκληρωμένη πόλη. Αποτελεί την καρδιά της Ανδαλουσίας, την πατρίδα του φλαμένκο, με το ανεπανάληπτο Αλκαζάρ, τον όμορφο και τεράστιο καθεδρικό της, την παραμυθένια pizza di spangna και τον Γκουνταλκιβίρ. Έχει επίσης έντονη ζωή και πάρα πολλά πράγματα να δεις.
Αν πας όμως κατακαλόκαιρο να προσπάθησε να αποφύγεις ... το μεσημέρι.
Καλά να περάσεις.
 
Last edited:

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Εχω ψαξει λιγο τις πτησεις και βλεπω οτι εσωτερικα στην Ισπανία οι τιμές είναι ικανοποιητικες.

Απο θέμα αποστασης συνδυάζονται απλά μετά απο πολυ σκέψη ίσως η Σεβιλλη πρεπει να γινει με Γραναδα Μαλαγα και ισως Αλμερια.

Και η Βαρκελωνη μονη της καθως απαιτεί και πολλες μερες και πολυ χρημα για να συνδυαστεί και με κατι αλλο.
Εκτος αν τη δεις για 2 μερες και φυγεις πραγμα ανουσιο κατ'εμέ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom