Γουατεμάλα Κούβα Μεξικό Γουατεμάλα και... βλέπουμε

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
σε διαβαζουμε παντα...σχολιαζουμε δε σχολιαζουμε!

καλη ξεκουραση στην πατριδα και καλη συνεχεια με τις βραζιλιες!
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
τι να πω! δεν εχω λόγια...η περιγραφές σου ειναι απίστευτες και έχεις πολύ ωραιο χιούμορ..

σ'ευχαριστουμε...μας ταξιδεψες αρκετα μακρια...:clap:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Περισσότερο από δύο χρόνια μετά διάβασα την ιστορία σου... Μοναδικές εμπειρίες! Όπου κι αν είσαι, να είσαι καλά και να ταξιδεύεις!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Θα σου λεγα τώρα τίποτα που παίζεις με τον πόνο μας, αλλά είμαι ακόμη υπο το πνεύμα των Χριστ/νων. :bleh::bleh:
Iιιιιιιιιιιι (αλά Ζουμπουλία) μιλάς κι εσύ βρε? Εγώ τι να πω? Όχι τίποτα δεν θα πω, είμαι κι εγώ ακόμα στο πνεύμα των Χριστουγέννων!
(Μην μας ακούσει η Vario μόνο! :xmas_mrgreen:)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πού ζω;;;
Τι ιστορία είναι αυτή, τι γραφή, τι πόρωση....;
Δυστυχώς πρέπει να πέσω για ύπνο, γιατί ξυπνάω νωρίς. Και (αν με πάρει ο ύπνος με την σκέψη σ'αυτή την ιστορία) σκέφτομαι πως τελειώνει; Τι επιφυλάσσει; Μήπως η συνέχεια είναι η ιστορία με το ''Μπουένος Άιρες''; Πόσο γρήγορα ή αργά θα ξημερώσει για να συνεχίσω την ανάγνωση;

Και να σου λέει κιόλας ο Δημήτρης: ''σας ευχαριστώ που διαβάζετε τις αερολογίες μου''. Σίγουρα ειρωνέυεσαι μου φαίνεται....

Ευχαριστώ την ikarialover που πόσταρε σήμερα στο θέμα και ξεθάφτηκε για να το διαβάσω ο στραβός!!!

Θα'θελα να γράψω πολλά, αλλά δεν ξέρω που να αρχίσω...Τα υπόλοιπα αύριο, με το τελείωμα του διαβάσματος της ιστορίας.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Η συνέχεια Αντώνη μάλλον είναι αυτή..

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...6-brasil-um-sonho-intenso-um-raio-vivido.html

Έτσι, για να μην τελειώνουν τα ωραία! Και πάλι ευχαριστούμε τον 10900 km για τις υπέροχες εικόνες που μας μεταφέρει.. Είσαι ταξιδευτής με όλη την έννοια του όρου φίλε μου!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Η συνέχεια Αντώνη μάλλον είναι αυτή..

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...6-brasil-um-sonho-intenso-um-raio-vivido.html

Έτσι, για να μην τελειώνουν τα ωραία! Και πάλι ευχαριστούμε τον 10900 km για τις υπέροχες εικόνες που μας μεταφέρει.. Είσαι ταξιδευτής με όλη την έννοια του όρου φίλε μου!
Το βράδυ μου πέρασε δύσκολα, σκεπτόμενος τι ακολουθει. Μετά το χθεσινό μου καληνύχτισμα, διάβασα ακόμα 2 κεφάλαια, δεν άντεχα να πάω έτσι για ύπνο.
Είμαι στο γραφείο στη δουλειά και ξεμπέρδεψα (ή καλύτερα κοροϊδεύω τον εαυτό μου πως ξεμπέρδεψα) με ότι είχα να κάνω για την ώρα. Πάω να συνεχίσω το διάβασμα!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Αντώνη κάτι μου λέει ότι ο επόμενος προορισμός σου θα είναι η Γουατεμάλα.. :xmas_cheesygrin:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Η συνέχεια Αντώνη μάλλον είναι αυτή..

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%EA-%ED%FC%F4%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/9836-brasil-um-sonho-intenso-um-raio-vivido.html

Έτσι, για να μην τελειώνουν τα ωραία! Και πάλι ευχαριστούμε τον 10900 km για τις υπέροχες εικόνες που μας μεταφέρει.. Είσαι ταξιδευτής με όλη την έννοια του όρου φίλε μου!
Ω ναι, αυτή είναι η συνέχεια. Την διάβασες? Και η αρχή είναι αυτή:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...C%E5%F1%E9%EA%DE/6149-phila-had-me-hello.html
Καλή φάση είναι να τα διαβάσεις με την σειρά. Πέρυσι είχα ξενερώσει γιατί είχα διαβάσει την 2η και την 3η πρώτα. Μετά το πήρα χαμπάρι. Σερί με είχε πάει βέβαια.. Κάθε μέρα, όλη μέρα διάβαζα τις ιστορίες του Δημήτρη. Δεν παίζεται ο άνθρωπος, γράφει απίθανα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντώνη κάτι μου λέει ότι ο επόμενος προορισμός σου θα είναι η Γουατεμάλα.. :xmas_cheesygrin:
Αν και μου φαίνεται πώς k;ati έχει αρχίσει να διαρρέει...δε σου λέω!! :xmas_mrgreen: Ότι και να'ναι πάντως, αργεί πολύ ακόμη...

Ω ναι, αυτή είναι η συνέχεια. Την διάβασες? Και η αρχή είναι αυτή:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...C%E5%F1%E9%EA%DE/6149-phila-had-me-hello.html
Καλή φάση είναι να τα διαβάσεις με την σειρά. Πέρυσι είχα ξενερώσει γιατί είχα διαβάσει την 2η και την 3η πρώτα. Μετά το πήρα χαμπάρι. Σερί με είχε πάει βέβαια.. Κάθε μέρα, όλη μέρα διάβαζα τις ιστορίες του Δημήτρη. Δεν παίζεται ο άνθρωπος, γράφει απίθανα.
Ποιά είναι η πρώτη; Η Phila ή η Γουατεμάλα; Τελευταίο είναι το Μπουένος, ε;


Νοιώθω την ανάγκη να γράψω πάλι την άποψή μου για την ιστορία:

Ναι λοιπόν, χθές το βράδυ, παρά την περασμένη για μένα ώρα, διάβασα κάμποσα κεφάλαια. Σήμερα (που υποτίθεται ότι κλείνουμε μήνα στη δουλειά και έχουμε πολύ δουλειά), έβγαλα τα μάτια μου για να τελειώσω την ιστορία και την τελείωσα! Αν με έβλεπε ο δ/ντης μου, θα νόμιζε ότι μόλις ξύπνησα απο το τρίψιμο λόγω κούρασης, αλλά επίσης δεν βγήκα έξω να πάρω λίγο αέρα όπως κάνω καθημερινά επειδή με ενοχλεί ο καπνός των συναδέλφων που καπνίζουν στα άλλα γραφεία.

Είναι θησαυρός. Δε με νοιάζει που δεν υπάρχουν παράγραφοι, ούτε που χρησιμοποιείς κεφαλαία ενώ προτιμώ τα bold. Απο ορθογραφία σκίζεις (και απο τονισμό)! Γραφεις απίστευτα! Πραγματικά είναι σα να βρισκόμουν εκεί κάποιες στιγμές παρόλο που προσπαθώ να πατάω στη γή! Κατάλαβα ακόμη περισσότερο πως είναι να κάνεις μαθήματα ισπανικών και πως είναι να μαθαίνεις - βρίσκομαι στο πρώτο στάδιο για δεύτερο χρόνο...

Δεν ξέρω τι να πώ εκτός απο ένα μεγάλο ευχαριστώ!

Και (ελπίζω να το θυμάμαι σωστά), κλείνοντας, que chilera!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom