Γύρισα κι εγώ...

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ένα έχω να σας πω: το Αμβούργο είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! :D Ειδικά αυτή την εποχή. Πήγα για 5 ημέρες και δεν ήθελα να φύγω. Ο καιρός μου έκανε τη χάρη και ήταν, όχι απλά, ηλιόλουστος αλλά και με φοβερή ζέστη. Δε θα το πίστευα αν μου το έλεγαν ότι θα φορούσα κοντομάνικα στο Αμβούργο (και θα έσκαγα κιόλας) και θα γυρνούσα στην Ελλάδα για να ξαναφορέσω μακρυμάνικα :shock:
Όλο το Αμβούργο ανθισμένο και καταπράσινο...τι υπέροχη πόλη! Την Πρωτομαγιά είχαμε αράξει σε ένα πάρκο, κάτω από τον ήλιο και το είχαμε ρίξει στη φωτοσύνθεση :haha:
Για το μοναδικό πράγμα που μετάνιωσα (και δεν το ξανακάνω) είναι ότι δεν είχα φωτογραφική μηχανή μαζί μου :(
Θα ξαναπάω πολύ σύντομα, δε το συζητώ! :cool: Είναι από τις λίγες πόλεις της Ευρώπης που θα μπορούσα να μείνω μόνιμα!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλώς ήρθες astral
φωτογραφική όχι????????? έγκλημα γενικώς !!!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
καλώς ήρθες astral! περιμένουμε ακόμη περισσότερες λεπτομέρειες από αμβούργο :)

κρίμα που δεν είχες μηχανή.. ναι να μην το ξανακάνεις!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Κατι παρομοιο μου συνεβη και με εμενα στη Στοκχολμη,18 βαθμοι και ο ουρανος καταγαλανος,χωρις συννεφα,πω πω πολυ καιρο ειχα να δω ετσι τον ουρανο!!!
Οντως εγκλημα να ξεχασουμε τη φωτογραφικη!! Αλλα αμα ηταν για κανενα valentino σιγουρα θα την ειχαμε; Ή οχι;;;;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα ήταν πρωτομαγία! Που να βρει ο άνθρωπος!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πρωτομαγιά στη Στουτγκάρδη πάντως, ο κόσμος (μετά τη διαδήλωση, βεβαίως βεβαίως) είχε λαλήσει. Όπουδήποτε υπήρχε πράσινο στην πόλη, υπήρχε κόσμος απλωμένος στο χορτάρι, με αθλοπαιδειές, μπυρίτσες, πικ-νικ, κλπ.
Βοηθούσε κι ο καιρός βέβαια... Αν ως προς αυτό, το απόλυτο must ήταν στις 10 Απριλίου στη Φρανκφούρτη, Μεγάλη Παρασκευή γι αυτούς, με 20-25 βαθμούς ακόμα και το βράδυ, όπου έκαναν όλοι λές και είχε έρθει καύσωνας.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοίτα να δεις που θα ζηλεύουμε τους βόρειους για τον καλό καιρό τους. Που καταντήσαμε. Παλιά λέγαμε " ναι είναι πιο οργανωμένα όλα και πιο ξεκούραστη η ζωή τους, καλές κοινωνικές παροχές έχουν, αλλά τι να το κάνεις αν είναι να ζεις στο βρωμόκαιρό τους". Τώρα πάει καταρρίπτεται και αυτό το επιχείρημα. Πεστε μου γιατί να ζω στην συννεφιασμένη Ελλάδα και όχι στο ηλιόλουστο Αμβούργο, Στοκχόλμη κλπ;
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Κοίτα να δεις που θα ζηλεύουμε τους βόρειους για τον καλό καιρό τους. Που καταντήσαμε. Παλιά λέγαμε " ναι είναι πιο οργανωμένα όλα και πιο ξεκούραστη η ζωή τους, καλές κοινωνικές παροχές έχουν, αλλά τι να το κάνεις αν είναι να ζεις στο βρωμόκαιρό τους". Τώρα πάει καταρρίπτεται και αυτό το επιχείρημα. Πεστε μου γιατί να ζω στην συννεφιασμένη Ελλάδα και όχι στο ηλιόλουστο Αμβούργο, Στοκχόλμη κλπ;
Κοιτα και γω αναρωτιεμαι ΕΡΣΗ,εχω μουλιασει εδω!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ά, όλα κι όλα. Το Γενάρη είμουνα στο Βερολίνο με -17 Βαθμούς παρακαλώ.... Μπορεί να είναι καλός ο καιρός την άνοιξη, αλλά ο χρόνος έχει κι άλλες 3 εποχές...
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Αλλα αμα ηταν για κανενα valentino σιγουρα θα την ειχαμε; Ή οχι;;;;
:haha: Δεν έχεις κι άδικο :haha:

christian said:
:shock::shock::shock: φωτογραφικές μηχανές δεν πουλάνε στη Γερμανία; :haha::haha:
:bleh: κι άλλη μηχανή να αγόραζα βρε christian? Άλλωστε, είναι ευκαιρία να ξαναπάω ;)

Πάντως και στο Αμβούργο όπως τα λέει ο taver. Την Πρωτομαγιά που ήταν και αργία, ήταν όλοι στα πάρκα. Φωτοσύνθεση κανονική λέμε! :haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
astral καλώς όρισες ...... και περιμένουμε να μάς διηγηθείς τίς εμπειρίες σου

welcome back :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom