Γύρισα κι εγώ...

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Ένα έχω να σας πω: το Αμβούργο είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! :D Ειδικά αυτή την εποχή. Πήγα για 5 ημέρες και δεν ήθελα να φύγω. Ο καιρός μου έκανε τη χάρη και ήταν, όχι απλά, ηλιόλουστος αλλά και με φοβερή ζέστη. Δε θα το πίστευα αν μου το έλεγαν ότι θα φορούσα κοντομάνικα στο Αμβούργο (και θα έσκαγα κιόλας) και θα γυρνούσα στην Ελλάδα για να ξαναφορέσω μακρυμάνικα :shock:
Όλο το Αμβούργο ανθισμένο και καταπράσινο...τι υπέροχη πόλη! Την Πρωτομαγιά είχαμε αράξει σε ένα πάρκο, κάτω από τον ήλιο και το είχαμε ρίξει στη φωτοσύνθεση :haha:
Για το μοναδικό πράγμα που μετάνιωσα (και δεν το ξανακάνω) είναι ότι δεν είχα φωτογραφική μηχανή μαζί μου :(
Θα ξαναπάω πολύ σύντομα, δε το συζητώ! :cool: Είναι από τις λίγες πόλεις της Ευρώπης που θα μπορούσα να μείνω μόνιμα!!
Να σου πω την αλήθεια φωτογραφίες του Αμβούργου, βρίσκω χιλιάδες στο διαδίκτυο (βέβαια
οι προσωπικές μας φώτο που περιλαμβάνουν εμάς και τους συνταξιδιώτες μας, λειτουργούν εντελώς διαφορετικά στην επικοινωνία μας και γι' αυτό έχουν άλλη αξία!!)
οπότε όταν μπορείς δώσε μας τεχνικές λεπτομέρειες του ταξιδιού σου. Προτιμώ έναν αληθινό ταξιδευτή και την εμπειρία του, παρά έναν ταξιδιωτικό οδηγό.:)
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Παιδιά όταν βρω λίγο περισσότερο χρόνο, θα προσπαθήσω να σας γράψω κάποια πράγματα. ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.032
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδιά όταν βρω λίγο περισσότερο χρόνο, θα προσπαθήσω να σας γράψω κάποια πράγματα. ;)
Χμ... κάτι μου λέει ότι την Κυριακή το βράδυ είμασταν στην ίδια πτήση από Ζυρίχη για Αθήνα (LX1842)!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Χμ... κάτι μου λέει ότι την Κυριακή το βράδυ είμασταν στην ίδια πτήση από Ζυρίχη για Αθήνα (LX1842)!
Χμμμ...όχι :D
Εγώ ήμουν στην πτήση LX1838 το μεσημέρι. Και μάλιστα στην ίδια πτήση ήταν και ο Αλέξης Τσίπρας :cool:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
αχαχαχα... σύμφωνα με αυτό http://omogeneia.ana-mpa.gr/press.php?id=6062 ήταν στη στοκχόλμη για επαγγελματικούς λόγους... οπότε φαντάζομαι θα πήγε μέσω γερμανίας.. :bleh:

astral, btw, με ποια εταιρεία πήγες αμβούργο και αν επιτρέπεται πόσο στοίχισαν τα εισιτήρια...:roll:
'
φαντάζομαι με ανταπόκριση πας ε?
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Παιδιά δεν ξέρω πού είχε πάει. Ήταν στην πτήση από Ζυρίχη για Αθήνα.

chrikky μου, πήγα και γύρισα με Swiss και τα εισιτήρια με επιστροφή στοίχισαν 328?. Βέβαια, αν τα έκλεινα μία εβδομάδα αργότερα (όπως αποδείχτηκε τελικά) θα μου κόστιζαν 240? :shock: (την γκαντεμιά μου μέσα!! :mad:).
Την πτήση από Ζυρίχη για Αμβούργο εκτελούσε αεροσκάφος της Lufthansa.

Πάντως αν σκέφτεσαι να πας, αυτή η εποχή (Απρίλιος-Μάιος) είναι η ιδανικότερη! Έχει καλό καιρό και είναι όλη η πόλη ανθισμένη, μες στο πράσινο, ένα όνειρο πραγματικά!:D
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλώς επέστρεψες astral και περιμένουμε σύντομα την ταξιδιωτική σου ιστορία! Να ξέρεις πάντως ότι εγώ σε ζηλεύω, χα χα!

Πρωτομαγιά στη Στουτγκάρδη πάντως, ο κόσμος (μετά τη διαδήλωση, βεβαίως βεβαίως) είχε λαλήσει. Όπουδήποτε υπήρχε πράσινο στην πόλη, υπήρχε κόσμος απλωμένος στο χορτάρι, με αθλοπαιδειές, μπυρίτσες, πικ-νικ, κλπ.
Βοηθούσε κι ο καιρός βέβαια... Αν ως προς αυτό, το απόλυτο must ήταν στις 10 Απριλίου στη Φρανκφούρτη, Μεγάλη Παρασκευή γι αυτούς, με 20-25 βαθμούς ακόμα και το βράδυ, όπου έκαναν όλοι λές και είχε έρθει καύσωνας.
Καλά...εσένα σε πιστεύω ακόμη περισσότερο! Στουτγκάρδηηηηη!!! :clap::clap::clap:

Και ναι, οι 25 βαθμοί για την Γερμανία είναι καύσωνας.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Παιδιά δεν ξέρω πού είχε πάει. Ήταν στην πτήση από Ζυρίχη για Αθήνα.

chrikky μου, πήγα και γύρισα με Swiss και τα εισιτήρια με επιστροφή στοίχισαν 328?. Βέβαια, αν τα έκλεινα μία εβδομάδα αργότερα (όπως αποδείχτηκε τελικά) θα μου κόστιζαν 240? :shock: (την γκαντεμιά μου μέσα!! :mad:).
Την πτήση από Ζυρίχη για Αμβούργο εκτελούσε αεροσκάφος της Lufthansa.

Πάντως αν σκέφτεσαι να πας, αυτή η εποχή (Απρίλιος-Μάιος) είναι η ιδανικότερη! Έχει καλό καιρό και είναι όλη η πόλη ανθισμένη, μες στο πράσινο, ένα όνειρο πραγματικά!:D
Και γιατί:"αν τα έκλεινα μία εβδομάδα αργότερα (όπως αποδείχτηκε τελικά) θα μου κόστιζαν 240?"?
Όπως βλέπεις σου ζητάμε τεχνικές λεπτομέρειες. Όταν μπορείς μας λες.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Και γιατί:"αν τα έκλεινα μία εβδομάδα αργότερα (όπως αποδείχτηκε τελικά) θα μου κόστιζαν 240?"?
Όπως βλέπεις σου ζητάμε τεχνικές λεπτομέρειες. Όταν μπορείς μας λες.
Τα έκλεισα μέσω airtickets και μετά από μία εβδομάδα που μπήκα από περιέργεια να δω πού είχε φτάσει το εισιτήριο, είδα προς μεγάλη μου έκπληξη ότι είχε πέσει στα 240? :shock: ...και όπως είναι φυσικό, χτυπιόμουν!! :bash:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.964
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom