ΔΙΑΚΟΠΕΣ...αξίζει??

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
καλησπέρα,
προφανώς δεν αναφέρομαι στις διακοπές γενικότερα αλλά στο περιοδικό....φίλος μου ξενοδόχος (τι ξενοδόχος δηλαδή 5 δωμάτια νοικίαζει) με ρώτησε αν αξίζει καταχώρηση στο εν λόγω περιοδικό. πιστεύετε ότι αξίζει? εγώ ακούγοντας την τιμή και δεδομένου ότι η χρονιά μάλλον θα είναι δυσκολη του είπα όχι αλλά εσείς τι λέτε
τι ακούτε τριγύρω σας? χρησιμοποιήτε το περιοδικό ή όχι?
ευχαριστώ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παλαιότερα, προ internet, το περιοδικό ήταν καλό.
Σου πρόσφερε μαζεμένες πληροφορίες για προορισμούς και καταλύματα για όλες τις περιοχές της Ελλάδας. Στα συν του ήταν οι έχγρωμες φωτογραφίες από τα δωμάτια αρκετών καταλυμάτων.

Από τότε όμως που το internet διαδώθηκε, δε νομίζω ότι ασχολούνται πολλοί με τις ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Προσωπικά, το βρίσκω πλέον μάλλον βαρετό και λιγότερο χρήσιμο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παλαιότερα, προ internet, το περιοδικό ήταν καλό.
Σου πρόσφερε μαζεμένες πληροφορίες για προορισμούς και καταλύματα για όλες τις περιοχές της Ελλάδας. Στα συν του ήταν οι έχγρωμες φωτογραφίες από τα δωμάτια αρκετών καταλυμάτων.

Από τότε όμως που το internet διαδώθηκε, δε νομίζω ότι ασχολούνται πολλοί με τις ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Προσωπικά, το βρίσκω πλέον μάλλον βαρετό και λιγότερο χρήσιμο.
Συμφωνω μαζι σου....το συγκεκριμενο περιοδικο παλια ειχε μεγαλο σουξε....ποικιλη υλη σαν τομος ηταν...αρχιζε να μοιραζει ταξιδια και δωρα κατοπιν κληρωσης.......τωρα εχουν βγει αρκετα παρεμφερη εντυπα ασε τα ενθετα σε εφημεριδες....
Νομιζω οτι η καταχωρηση στο ιντερνετ θα ηταν καλλιτερη ιδεα....υπαρχουν τοσα site διαθεσημα !!

Anny καλο ταξιδι :clap::clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
γιατι χρηματα μιλαμε δηλαδή ???
Μάλλον τον συμφέρει να φτιάξει ενα δικό του site και να διαφημίζει την επιχείρηση του στα πέρατα της γής
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
θα συμφωνησω οτι μαλλον το περιοδικο αυτο δεν εχει πια τη βαρυτητα που του προσεδιδε η μοναδικοτητα του. Πλεον ειναι πολλοι οι τροποι να ενημερωθει καποιος. Παλιοτερα θυμαμαι οτι αν εβρισκα το ''διακοπες'' ακομη και προηγουμενων ετων ενιωθα τυχερος γιατι τουλαχιστον θα εβρισκα πληροφοριες, καθως αλλος τροπος δεν υπηρχε. Ουτε λογος να το αγορασω με το χαρτζιλικι μου...

Επισης (μπορει να μη σημαινει κ πολλα) αλλα εχω παρατηρησει οτι σε επισκεψεις μου σε φιλικα σπιτια παλιοτερα ολο και σε καποιο θα επαιρνε το ματι μου ενα ''διακοπες''. Τωρα πια πουθενα. Σιγουρα υπαρχει κοσμος που το αγοραζει, αλλα αν ο φιλος σου μπορει να εχει το ιδιο διαφημιστικο αποτελεσμα με λιγοτερο κοστος, τοτε ισως ειναι καλυτερο να προτιμησει να το κανει μεσω ιντερνετ. Δεν ειμαι βεβαια σε θεση να σου πω σχετικα με τις ταριφες.
 

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
site έχει αλλά προσπαθεί ο άνθρωπος να προωθήσει και αλλιώς τη δουλειά του
βασικά με την συνδρομή στο περιοδικό έχει και παρουσία στο site του περιοδικού....απλά δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη επισκεψιμότητα αυτό το site....και δεδομένου ότι θα είναι δύσκολή χρονιά ίσως θα ήταν καλό να κρατήσει λίγο άμυνα
εντάξει τα χρήματα που μου είπε τα θεωρώ κάτι παραπάνω από υπερβολικά (1000+)
φτιάχνεις site με αυτά τα χρήματα ....αλλα αν έχει traffic τόσο υψηλό να τα δώσει...έχει όμως??
 

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
το θέμα βέβαια είναι ότι εσείς και εγώ δεν είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα
εμάς που μας αρέσουν τα ταξίδια δεν θα βασιστούμε σε ένα οδηγό σαν τις διακοπές. υπάρχει το Google και τα φορουμ
το θέμα είναι τι κάνει ο μέσος έλληνας που θέλει να πάει διακοπές....διαβάζει τέτοιους οδηγούς?
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Αν ακομη και αυτοι που δεν ξερουν το ιντερνετ (ηλικιωμενοι κυριως) σιγουρα εχουν καποιο στην οικογενεια που το χρησιμοποιει. Πιστευω παντως οτι πολυ πιο καλη διαφημιση ειναι μεσω των κυριακατικων εφημεριδων στα ενθετα περι διακοπων. Αν και δεν αγοραζω κυριακατικες εφημεριδες, οταν βρισκομαι σε καφετερια Κυριακες πρωι, ολοι θα ανοιξουν αυτα τα ενθετα και θα κοιταζουν (σχολιαζοντας ή μη) τις προσφορες και τα μερη που παρουσιαζονται. Να πω εδω οτι δεν γνωριζω το κοστος για καταχωριση σε αυτα τα εντυπα. Παντως τα διαβαζουν πολλοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom