Χιλή Δακρύζοντας στη γη των Rapa Nui - Tapati στο Ν. του Πάσχα

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καθόμουν και περίμενα το λεωφορείο και είπα ας διαβάσω καμιά ιστορία στο travelstories και ντάξει τι να πω..Μαγεύτηκα! Ο συνδυασμός: περιγραφή του ταξιδιού με το μέρος είναι πραγματικά απίστευτος! ''Τυφλώθηκα'' από τις εικόνες που μας περιέγραψες. Κι από ότι βλέπω έχεις δώσει πολύ υλικό για λατινική αμερική, οπότε έχω πολύ διάβασμα ακόμα :clap:
Να διευκρινήσουμε μόνο ότι το νησί του Πάσχα βρίσκεται στην Ωκεανία κι όχι στη Λατινική Αμερική.
 

Raccoon

Member
Μηνύματα
74
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ουπς κοτσάνα είπα σόρρυ. Έτσι πως τα είδα στο χάρτη νόμιζα ήταν στην λατινική αμερική.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ουπς κοτσάνα είπα σόρρυ. Έτσι πως τα είδα στο χάρτη νόμιζα ήταν στην λατινική αμερική.
Καλά δεν είναι και κοτσάνα, πολύς κόσμος το νομίζει, καθώς ανήκει διοικητικα στη Χιλή (όπως και η Γαλλική πολυνησία λίγο πιο πέρα ανήκει διοικητικά στη Γαλλία, και η Χαβάη πιο βόρεια ανήκει διοικητικά στις ΗΠΑ).
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
@Yorgos που ειχε ξεφυγει αυτη η ιστορια και την βρηκα απο την "συνεντευξη " σου.
τι υπεροχο ταξιδι και ποσο μοναδικα μεταδιδεις τα συναισθηματα του τοπου αυτου που εξαφανιζεται..
το απολαυσα
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Η αρχή πάντως από μόνη της ήταν ένα όμορφο ενδιαφέρον χάος. Ελληνας που ζει στην Κούβα πάει για επαγγελματικό ταξίδι στην Χιλή και από εκεί την κάνει για λίγο στο το νησί του πάσχα πριν το προγραμματισμένο ταξίδι στο Ρίο. Πραγματικά έχω απορία πως διαχειρίζεσαι μέσα σου όλες αυτές τις αλλαγές. Νιώθεις έξω από τα νερά σου κάποιες φορές αλλά μια ανίκητη δύναμη σε ωθεί να το ζήσεις η έχει γίνει συνήθεια πλέον αυτό το πράγμα και απλά απολαμβάνεις την εμπειρία;

Δεν είχα σκοπό να διαβάσω ιστορία για αυτό το μέρος αλλά την διάβασα γιατί ανέφερες ότι είναι η αγαπημένη σου. Όντως ξεχωριστή ιστορία και τρόπος αφήγησης που δίνει μαθήματα και για εμάς τους υπόλοιπους
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σημερα θα ημουν εκει
Σοβαρά? Θα έκανες Πάσχα στο νησί του Πάσχα?:lol:
Εύχομαι να πας του χρόνου και εκεί και σε πολλά άλλα μέρη πιο σύντομα!
Κι εγώ θα ήμουν σήμερα στην Κέρκυρα (το ελληνικό νησί του Πάσχα), αλλά ήρθαν όλα τούμπα..
Υγεία να έχουμε και όλα θα γίνουν 🌎
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.329
Σοβαρά? Θα έκανες Πάσχα στο νησί του Πάσχα?:lol:
Εύχομαι να πας του χρόνου και εκεί και σε πολλά άλλα μέρη πιο σύντομα!
Κι εγώ θα ήμουν σήμερα στην Κέρκυρα (το ελληνικό νησί του Πάσχα), αλλά ήρθαν όλα τούμπα..
Υγεία να έχουμε και όλα θα γίνουν 🌎
Ευχαριστώ πολυ @go2dbeach. Το χω προγραμματίσει για Οκτωβριο, αλλα και παλι αμφιβαλλω! Θα εκανα και παραλιορεπορταζ, χαχα. Πολλα φιλια και χρονια πολλα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.675
Likes
50.528
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σημερα θα ημουν εκει
Δεν πειράζει, ίσως την επόμενη φορά να πέσεις σε tapati και να είναι ακόμη καλύτερα. Σε νιώθω, αλλά γέροι να είμαστε, εκεί θα είναι ΤΟ νησί.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.329
Δεν πειράζει, ίσως την επόμενη φορά να πέσεις σε tapati και να είναι ακόμη καλύτερα. Σε νιώθω, αλλά γέροι να είμαστε, εκεί θα είναι ΤΟ νησί.
Αυτο γινεται Φεβρουάριο νομίζω, αν τελικα μπορεσω κ παω τον Οκτωβριο δε θα το δω. Αλλα κατσε να παμε και τοτε..
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
το διαβασα μια 10ετια αργοτερα αλλα ηταν φανταστικη περιγραφη. θα ηθελα περισσότερες φωτογραφιες. αισθητη διαφορα σε σχεση με τη τελευταια σου ιστορια απο το βανουατου.
φανταστικη γραφη!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom