Χιλή Δακρύζοντας στη γη των Rapa Nui - Tapati στο Ν. του Πάσχα

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
και έρχομαι και εγώ σχεδόν 2 χρονια, μετά το τελευταίο ευχαριστω απο την ΚΙΚΙ, να σου πω πω το δικό μου, μεγάλο-super bold-italian-underlined-κοκκινο με Tahoma 150 ευχαριστω! μία μερα ακριβώς πριν εισπράξω την αποζημίωση μου και με τα άμεσα σχέδια να με έχουν ένα βήμα πριν το πατρικό, λέω να ανασυνταχθώ και να οδευσω προς τον Ειρηνικό.. Οσο μακριά και αν πέφτει, έχω 22 ολόκληρα κεφάλαια να με πείσουν..
σε ευχαριστώ!
 

Sotiroula

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ας πουμε Κούβα...
Ταξίδι-Όνειρο
Σικελία!!!!!!!!!!!!!!
και έρχομαι και εγώ σχεδόν 2 χρονια, μετά το τελευταίο ευχαριστω απο την ΚΙΚΙ, να σου πω πω το δικό μου, μεγάλο-super bold-italian-underlined-κοκκινο με Tahoma 150 ευχαριστω! μία μερα ακριβώς πριν εισπράξω την αποζημίωση μου και με τα άμεσα σχέδια να με έχουν ένα βήμα πριν το πατρικό, λέω να ανασυνταχθώ και να οδευσω προς τον Ειρηνικό.. Οσο μακριά και αν πέφτει, έχω 22 ολόκληρα κεφάλαια να με πείσουν..
σε ευχαριστώ!
οκ ενταξει ενα λάθος στις σελίδες....:shock:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πάρα πολύ ωραία ιστορία.
Συγχαρητήρια για τη βράβευση της ιστορίας σου ως ιστορία του μήνα.
 

ubik

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Peru
Yorgo είναι η πρώτη σου ιστορία που διαβάζω στο forum και έχω μείνει -όπως θα έλεγες και εσύ- υπνωτισμένος από την αφήγηση. Μόλις γύρισα από καλοκαιρινές διακοπές και θέλοντας να βάλω καινούργιους στόχους για μελλοντικούς προορισμούς (αυτό σημαίνει καινούργιος handmade κουμπαράς με το όνομα του προορισμού πάνω του), μου ταίριαξε καλά ο τίτλος της ιστορίας σου.
Μάλλον βέβαια πάνω στον κουμπαρά θα γράψω Ελβίρα!!!
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Από το πρωί διαβάζω την ιστορία σου και έχω "χαθεί" στις εικόνες σου..Μόλις έφτασα στη λέξη 'ΤΕΛΟΣ" ανατρίχιασα...Θα περάσω την Κυριακή μου διαβάζοντας και άλλες ιστορίες σου στο forum. Όσο και αν δεν μου αρέσει να διαβάζω ιστορίες σε υπολογιστή, θα κανω μια εξαίρεση για χάρη των ιστοριών σου.. Αν, πάλι, αποφασίσεις να εκδόσεις, αναμένω...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Ενταξει παλι καλα που την βρηκα εστω και τυχαια αυτην την αφηγηση !!!!

Τρομερο ταξιδι απλα !!!!!!!!!!!ευχαριστουμε που τα μοιραστηκες μαζι μας..ταξιδεψα μεχρι εκει μεσα σε λιγες μονο ωρες που κολλησα στον υπολογιστη με την ιστορια αυτην.... :reading:

Ειλικρινα σε ζηλευω και σε θαυμαζω ταυτοχρονα...
Εισαι πολυ πολυ τυχερος ανθρωπος !!!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Ανακάλυψα σήμερα τις ιστορίες σου... το πρωί ξετρελάθηκα με την ιστορία της Καραιβικής (την ζούσα κανονικά με το ύψος της γραφής σου) και τώρα το βράδυ διάβασα ως 2η αυτήν. Μου έφτιαξες την ημέρα .. ελπίζω να υπάρχουν πολλές άλλες ιστορίες δικές σου που θα έχω να διαβάζω... Περιγραφές υπέροχες..
Να είσαι καλά να ταξιδεύεις και να συγγράφεις τις ιστορίες σου να τις διαβάζουμε εμείς γιατί τέτοια ταξίδια νομίζω τουλάχιστον εγώ δεν πρόκειται να ζήσω στην ζωή μου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ξαναδιάβασα και πάλι την ιστορία (αν και θυμόμουν αρκετά από το 2010 που την πρωτοδιάβασα...). Ετοιμάζω κι εγώ μια βόλτα στο νησί το Δεκέμβρη, εκτός tapati δυστυχώς, κι έχω απορίες...
Λοιπόν, πρώην flaquito, μπορείς να θυμηθείς το όνομα του γραφείου του Ισπανού που οργάνωσε την εκδρομή;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ξαναδιάβασα και πάλι την ιστορία (αν και θυμόμουν αρκετά από το 2010 που την πρωτοδιάβασα...). Ετοιμάζω κι εγώ μια βόλτα στο νησί το Δεκέμβρη, εκτός tapati δυστυχώς, κι έχω απορίες...
Λοιπόν, πρώην flaquito, μπορείς να θυμηθείς το όνομα του γραφείου του Ισπανού που οργάνωσε την εκδρομή;
Δυστυχώς όχι... Κοίταξα και μια λίστα με τοπικά πρακτορεία και δε μου χτυπάει κανένα καμπανάκι κανένα από τα ονόματα και logo που είδα. Γνώμη μου, ρώτα ποιο κάνει tour στα Γερμανικά. Πρακτορείο που διαθέτει γερμανόφωνους κακό δεν μπορεί να είναι και ίσως πέσεις στην χιλιανογερμανίδα κόρη του γερμανού αρχαιολόγου που έπεσα κι εγώ, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ (και κουκλάρα).
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
http://www.naftemporiki.gr/story/1284848/to-ainigma-tis-nisou-tou-pasxa

Δεν κατανοώ τον τίτλο του άρθρου... Κανένα μυστήριο, Πολυνήσιοι είναι οι άνθρωποι και ουδεμία επαφή φαίνεται να είχαν με τους νοτιαμερικάνους, και φατσικά/γλωσσικά να τους πάρεις, κάνει μπαμ το πράγμα. Η έρευνα απλώς επιβεβαιώνει την επικρατέστερη θεωρία.
 

Raccoon

Member
Μηνύματα
74
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Καθόμουν και περίμενα το λεωφορείο και είπα ας διαβάσω καμιά ιστορία στο travelstories και ντάξει τι να πω..Μαγεύτηκα! Ο συνδυασμός: περιγραφή του ταξιδιού με το μέρος είναι πραγματικά απίστευτος! ''Τυφλώθηκα'' από τις εικόνες που μας περιέγραψες. Κι από ότι βλέπω έχεις δώσει πολύ υλικό για λατινική αμερική, οπότε έχω πολύ διάβασμα ακόμα :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom