Κροατία Μαυροβούνιο Δαλματική Ριβιέρα

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπερα,επειδη ειναι στα υποψη ενα παρομοιο ταξιδι στην Κροατια με διανυκτερευσεις στις ιδιες πολεις που εμεινες κι εσυ,θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν ανεφερες τα αντιστοιχα καταλυματα.Ευχαριστω!
Φυσικά φίλε μου!!
Ξεκινάω από ανάποδα όμως

http://www.booking.com/hotel/hr/pet...0f7d359a529385;dcid=2;hotel_id=332673;lang=el

http://www.booking.com/hotel/hr/mos...l?sid=4b7df231318f066a2c0f7d359a529385;dcid=2

http://www.booking.com/hotel/hr/apa...l?sid=4b7df231318f066a2c0f7d359a529385;dcid=2

http://www.booking.com/hotel/hr/apartments-eldin.el.html?sid=4b7df231318f066a2c0f7d359a529385;dcid=2

http://www.booking.com/hotel/me/apa...l?sid=4b7df231318f066a2c0f7d359a529385;dcid=2
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Σ ευχαριστω αδελφε,με βοηθας πολυ.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σ ευχαριστω αδελφε,με βοηθας πολυ.
Χαρά μου!! Και οτιδήποτε παραπάνω χρειαστείς μπορώ να σε βοηθήσω όπως και περισσοτέρες πληροφορίες για τα καταλύματα!!
 

vanta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Υπεροχη διαδρομη .....και η περιγραφη σου μας εκανε να αισθανομαστε οτι ταξιδευουμε μαζι σας μια που και εγω με τον αντρα μου ειναι η τριτη χρονια που επισκεπτομαι την κροατια και αυτη την στιγμη σας γραφω απο Ζαγκρεμπ σας προτεινω αν ποτε το ξανακανετε να επισκεφθειτε το Ρovinj και την Poula πουναι θαυμασιες πολεις θερετρα με πολυ ωραιες παραλιες .φθηνα και αξιολογα καταλυματα ...καταπληκτικους ανθρωπους αυτα τα μερη ειναι προσβασιμα σε 2 ωρες απο Τεργεστη η μια απο Λουμπλιανα.....για ταξιδιωτες οπως εγω που δεν μπαινουν σε αεροπλανο!!!!Παντα τετοια ταξιδια...ευχομαι γιατι δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα!!!
 

siliaki

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
υπεροχη ιστορια! αποφασισα να κανω το ιδιο ταξιδι τον αυγουστο! Το πλανο ειναι 1 βραδυ kotor, 2 dubrovnik, 1 split, 1 zadar η trogir, 1 zagreb και 1 βελιγραδι. Σε ποιο απο τα δυο θα μου προτεινες διανυκτερευση? Trogir η zadar? ευχαριστω!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
υπεροχη ιστορια! αποφασισα να κανω το ιδιο ταξιδι τον αυγουστο! Το πλανο ειναι 1 βραδυ kotor, 2 dubrovnik, 1 split, 1 zadar η trogir, 1 zagreb και 1 βελιγραδι. Σε ποιο απο τα δυο θα μου προτεινες διανυκτερευση? Trogir η zadar? ευχαριστω!!!
Αν κάνεις διανυκτέρευση στο Split, δεν έχει νόημα να κάνεις την επόμενη μέρα διανυκτέρευση και στο Trogir γιατί είναι πολύ κοντά (ούτε 30 χλμ.). Άρα καλύτερα Zadar.
Όλο το πρόγραμμα για εμένα βγάζει πολύ τρέξιμο, αλλά οι τελευταίες ιδίως μέρες μου φαίνονται πολύ φορτωμένες. Προσωπική μου άποψη, βγάλτε και Ζάγκρεμπ και Βελιγράδι και επικεντρωθείτε πιο κάτω, στις ακτές.
 

siliaki

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Αν κάνεις διανυκτέρευση στο Split, δεν έχει νόημα να κάνεις την επόμενη μέρα διανυκτέρευση και στο Trogir γιατί είναι πολύ κοντά (ούτε 30 χλμ.). Άρα καλύτερα Zadar.
Όλο το πρόγραμμα για εμένα βγάζει πολύ τρέξιμο, αλλά οι τελευταίες ιδίως μέρες μου φαίνονται πολύ φορτωμένες. Προσωπική μου άποψη, βγάλτε και Ζάγκρεμπ και Βελιγράδι και επικεντρωθείτε πιο κάτω, στις ακτές.
η αρχικη σκεψη ηταν να επιστρεψουμε απο μαυροβουνιο αλβανια αλλα θελουμε να παμε στις λιμνες πλιτβιτσε κ διαβασα οτι απεχουν 1 ωρα απο το zagreb. Γι αυτο αλλαξαμε τη διαδρομη. Με δεδομενες τις λιμνες στο προγραμμα προτεινεις να ξανακατεβουμε απο μαυροβουνιο? γιατι η αληθεια ειναι οτι δε θελουμε να περασουμε τις διακοπες μεσα στο αυτοκινητο.. καμμια προταση για το πως να μοιρασω τις μερες? Θα κανουμε 6 διανυκτερευσεις συνολο. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!
 
Last edited by a moderator:

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
η αρχικη σκεψη ηταν να επιστρεψουμε απο μαυροβουνιο αλβανια αλλα θελουμε να παμε στις λιμνες πλιτβιτσε κ διαβασα οτι απεχουν 1 ωρα απο το zagreb. Γι αυτο αλλαξαμε τη διαδρομη. Με δεδομενες τις λιμνες στο προγραμμα προτεινεις να ξανακατεβουμε απο μαυροβουνιο? γιατι η αληθεια ειναι οτι δε θελουμε να περασουμε τις διακοπες μεσα στο αυτοκινητο.. καμμια προταση για το πως να μοιρασω τις μερες? Θα κανουμε 6 διανυκτερευσεις συνολο. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!
Δύσκολα μου βάζεις :) Λοιπόν εγώ μετά από ζόρισμα προτείνω 2 μέρες Dubrovnik,2 Split,1 Zadar και 1 Belgrade!!!
Τα επιχειρήματα μου είναι τα εξής....Θα μπορούσατε να κάνετε διανυκτέρευση και στο Κότορ αλλά θα πρέπει κάθε βραδυ να μενετε και αλλου που δεν ειναι και οτι καλυτερο (εκτος αν φυσικα και δεν σας πειραζει) Προτείνω μια στάση Κότορ καθως θα πηγαινετε (θα φτασετε απογευματακι), για να το δείτε, και άφιξη Dubrovnik αργά το βράδυ.....Το Dubrovnik και το split είναι 2 υπέροχες πόλεις με παραλίες και πολύ τουρισμό οπότε αξίζουν από 2 διανυκτερεύσεις!! Μια επίσης στο Zadar επιβάλλεται γτ είναι εξίσου όμορφο και σου προτείνω Βελιγράδι και όχι Ζαγκρεμπ γτ θεωρω σίγουρο ότι θα συναντησετε απίστευτη κινηση στα συνορα με Σερβια,οπότε για να μην τραβηξετε αυτα που τραβηξαμε εμεις την τελευταια μερα (Ζαγκρεμπ - Θεσσαλονικη ξεκινήσαμε 8.00 το πρωί και φθάσαμε 3 τα ξημερώματα) προτείνω να σπάσετε την διαδρομή στο Βελιγράδι για να έχετε πιο εύκολο γυρισμό!!! Βγαλε απο το προγραμμα Trogir που ειναι ομορφο αλλα θα σας φαει χρονο αδικα γτ δεν διαφερει πολυ απο τα μερη της περιοχης...βγαζεις επισης Ζαγκρεμπ και οπωσδηποτε σταση και επισκεψη στις λιμνες Plitvice!!!
 

siliaki

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Δύσκολα μου βάζεις :) Λοιπόν εγώ μετά από ζόρισμα προτείνω 2 μέρες Dubrovnik,2 Split,1 Zadar και 1 Belgrade!!!
Τα επιχειρήματα μου είναι τα εξής....Θα μπορούσατε να κάνετε διανυκτέρευση και στο Κότορ αλλά θα πρέπει κάθε βραδυ να μενετε και αλλου που δεν ειναι και οτι καλυτερο (εκτος αν φυσικα και δεν σας πειραζει) Προτείνω μια στάση Κότορ καθως θα πηγαινετε (θα φτασετε απογευματακι), για να το δείτε, και άφιξη Dubrovnik αργά το βράδυ.....Το Dubrovnik και το split είναι 2 υπέροχες πόλεις με παραλίες και πολύ τουρισμό οπότε αξίζουν από 2 διανυκτερεύσεις!! Μια επίσης στο Zadar επιβάλλεται γτ είναι εξίσου όμορφο και σου προτείνω Βελιγράδι και όχι Ζαγκρεμπ γτ θεωρω σίγουρο ότι θα συναντησετε απίστευτη κινηση στα συνορα με Σερβια,οπότε για να μην τραβηξετε αυτα που τραβηξαμε εμεις την τελευταια μερα (Ζαγκρεμπ - Θεσσαλονικη ξεκινήσαμε 8.00 το πρωί και φθάσαμε 3 τα ξημερώματα) προτείνω να σπάσετε την διαδρομή στο Βελιγράδι για να έχετε πιο εύκολο γυρισμό!!! Βγαλε απο το προγραμμα Trogir που ειναι ομορφο αλλα θα σας φαει χρονο αδικα γτ δεν διαφερει πολυ απο τα μερη της περιοχης...βγαζεις επισης Ζαγκρεμπ και οπωσδηποτε σταση και επισκεψη στις λιμνες Plitvice!!!
μαλλον θα διαμορφωσουμε ετσι οπως λες το προγραμμα ( με μια μικρη επιφυλαξη για το κοτορ στο οποιο θελω πολυ να διανυκερευσω)!!! Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!
 
Last edited by a moderator:

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
καλησπερα!!εχει κανει κανεις αυτη την κρουαζιερα σε blue caves και τα γυρω νησια να μου πει αν αξιζει??απο τις φωτος φαινονται πολυ ωραια,
Tour Itinerary
08:00
Departure from Split Riva
10:00 Blue Cave
11:00 Stiniva Cove
11:40 Green Cave
12:30 Island Budikovac
13:15 Palmižana bay
16:00 Hvar town
18:30 Arrival to Split
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom