Δηλώσεις Συμμετοχής -''Κοπή Πίτας Θεσσαλονίκη''

Δήλωση Συμμετοχής - ''Κοπή πίτας Θεσσαλονίκη''


  • Total voters
    17
  • Poll closed .

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Live φωτογραφίες από το κόψιμο της πίτας? :)

Πολύ ωραία, περιμένουμε "ταξιδιωτική" ιστορία αμέσως μετά!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Πρώτη με τη σειρά θέλω να ευχαριστήσω την ermina και τον baba για την πρωτοβουλιά και οργάνωση, επίσης και τον Δεφ που έστειλε την βασιλόπιτα από την Αυστραλία :clap::clap: και μάλιστα πάλι την οικοδέσποινα για το ωραίο δώρο που κέρδισα μαζί με το φλουρί (ταξιδιωτικός οδηγός Γάλλια)!

Ας ελπίσουμε πως το φλουρί αυτό θα φέρει και ταξίδι φέτος εκεί που λέγαμε.
Δεν χρειάζεται να πω πως χάρηκα που σας είδα όους, παλιούς και καινούργιους!

Υ.Γ. highlight της ημέρας για μένα είναι το γεγονός ότι αποκτήσαμε (και γνωρίσαμε) ένα άλλο μέλος junior που μαζι με την Δανάη μας είναι τα πιο αγαπητά πλάσματα <3
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
ξεκινώ πρώτη την αναφορά για την της κοπή πιτας 2015 -θεσσαλονικη...
Κατα αρχήν ευχαριστουμε το Δευκαλιωνα γιατι βρίσκει παντα ένα τροπο να είναι κοντά μας αν και τοσο μακριά....ευχαριστούμε πολύ για την πιτα,το κομμάτι σου μπορει να το φάγαμε αλλά ειχες σίγουρα ένα κομμάτι της σκέψης μας και πολλές ευχές απο ολους για οτι επιθυμεις για την καινουρια χρονιά....

Ευχαριστουμε την erminathess και τον babaduma για τα δώρα ,ιδιαιτερα στην ermina που ανέλαβε την οργάνωση με το μαγαζι....
στο δια ταύτα....φαγαμε πολύ και αρμυρά και γλυκά ήπιαμε χυμους ,καφέδες με πολύ κουβέντα .Χαρήκαμε που γνωρίσαμε μέλη που ήρθαν για πρώτη φορά σε συνάντηση,ελπιζουμε τωρα που γνωριστήκαμε να τα λέμε τακτικά...α,και εκεινο που αρχισαμε να ψήνουμε μη το ξεχάσετε,Ιβάνα οταν νομίζεις ανοιξε θέμα...
Ιβάνα με προλαβες,ποσταρες οσο εγραφα,αλλά μια χαρά τα πες...πάντα τυχερη ,μακαρι το φλουρι να σου φέρει γουρι ...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια
Να πω ότι δεν ζηλεύω; και με το παραπάνω
Ivana πάντα καλότυχη κι ο οδηγός να φέρει και το πολυπόθητο ταξίδι!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Def ευχαριστούμε για την πίτα ήταν νοστιμότατη!!!! Erminathess χίλια thanks για την άρτια οργάνωση, Baba ευχαριστώ πολύ για το transportation!!! Παιδιά πολύ χάρηκα που σας είδα ξανά αν και με κάποιους τώρα που το σκέφτομαι είμαι ήδη πολλά χρόνια φίλη από την πρώτη φορά που σας γνώρισα! Φυσικά χάρηκα πολύ και για τα καινούρια πρόσωπα! Εύχομαι πάντα τέτοια, όσα περισσότερα ταξίδια για όλους μας γιατί όλα μπορούν να μας τα πάρουν αλλά τις αναμνήσεις μας κανείς!!!!
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Τελεια! Μπραβο σε ολους! Κριμα που δεν μπορεσα να ειμαι μαζι σας. Ελπιζω να γινει συντομα επομενη συναντηση και να ειμαι και εγω εκει.
Η προταση για τα λουκανικα ισχυει!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τελεια! Μπραβο σε ολους! Κριμα που δεν μπορεσα να ειμαι μαζι σας. Ελπιζω να γινει συντομα επομενη συναντηση και να ειμαι και εγω εκει.
Η προταση για τα λουκανικα ισχυει!!!
Θα σε τσεκάρουμε κι εσένα... οσονούπω, μην ανησυχείς! :bleh:

Να γράψω κι εγώ ότι περάσαμε πολύ όμορφα, η πίτα ήταν εξαιρετική (thanks Def), πολύ καλή επιλογή του χώρου (μπράβο για την πρόταση erminathess) με απολύτως ικανοποιητικό μπουφέ - θα τσεκάρουμε συντόμως και τις επιλογές για ντινέ.

Χαρήκαμε που ξανα-είδαμε παλιά μέλη (και φίλους) και που γνωρίσαμε καινούρια: koker, δεν γράφεις μέλος και τον σύζυξ (αυτή κι αν ήταν απρόσμενη γνωριμία! );

Να κλείσω με κάτι ολίγον ... μεταφυσικό: Μπορεί η αγαπητή οικοδέσποινα να στενοχωρήθηκε που το "φλουρί" έμεινε στη μέση (και δεν "έκατσε" σε κάποιο κομμάτι) - άλλωστε το τεχνικό μέρος το λύσαμε με άλλο τρόπο - αλλά εγώ νομίζω ότι το γεγονός είχε το συμβολισμό του: Το "φλουρί" έπεσε σε όλους (στο travelstories, δηλαδή, και στα μέλη του) και ήταν εκεί για να φέρει καλή τύχη και εκπλήρωση προσδοκιών σε όλους.

Είμαστ' εδώ, είμαστε καλά και θα συνεχίσουμε "να την παλεύουμε" και να γουστάρουμε. Καλή θέληση και διάθεση να υπάρχει!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μπράβο ρε μάγκες και μάγκισσες, έτσι πάντα ν' ανταμώνετε και να ξεφαντώνετε! Και να κάνετε κι εμάς τους Αθηναίους να ζηλεύουμε (με την καλή έννοια)! Πάντα τέτοια!

Παρακαλώ πολύ κύριε @babaduma δωρίστε λίγο απ΄το ταλέντο της οργάνωσης που διαθέτετε και σε μας τις άπειρες κορασίδες. :D
Ειλικρινά σε θαυμάζω... μία που έριξες την πρόταση της συνάντησης και μία που πραγματοποιήθηκε! Ε, μα έχεις το χάρισμα!
Μπαμπαντούμας for president λοιπόν!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Και του χρόνου να το ξανακάνετε
Σιγά μην περιμένουνε ως του χρόνου. Καθαροδευτέρα θα πίνουν ούζα και τσίπουρα και ντίρλα όπως είναι θα πετάξουν αετο και δεύτερη μέρα του Πάσχα θα μαζευτούν όλοι τους με τα περισσεύματα της προηγούμενης να κάνουν ένα τσιμπούσι.. έτσι για το καλό! Η φτώχεια θέλει καλοπέραση!
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Τώρα σκεφτόμουν ότι θα διαβάζει αυτά τα "μετά τη συνάντηση" post κάποιος που δεν έχει τύχει να παρευρεθεί μέχρι τώρα σε συνάντηση και θα κάνει τίποτα σχόλια του τύπου "Καλά τόσο ωραία περνάνε αυτοί όταν βρίσκονται (ίσως και με τόνο ειρωνικό)"

Αν εσύ είσαι αυτός σου το λέω ....Όχι!!! Περνάμε ακόμα καλύτερα!

Για άλλη μια φορά χάρηκα πολύ που σας συνάντησα όλους. ( Το ίδιο και ο Βαγγέλης και ο Στρατής που ήταν και ο μικρότερος της παρέας σήμερα...Βέβαια ο Στρατής νομίζω πιο πολύ χάρηκε που συνάντησε τη Δανάη...)

Ολυμπία σε ευχαριστούμε πολύ για την οργάνωση, η επιλογή του μέρους ήταν πραγματικά πολύ εύστοχη, το φαγητό πολύ καλό, η παρέα υπέροχη ...

Defkalion ευχαριστούμε για την πίτα να ξέρεις ότι έφτασε σε πολύ καλή κατάσταση από την Αυστραλία.

Και του χρόνου με το καλό.

Και βέβαια σύντομα η νέα συνάντηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.501
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom