Διάσημοι ή ήμι-διάσημοι συνταξιδιώτες

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καθίστε αναπαυτικά. Ακολουθεί ιστοριάρα.

Το μακρινό 1999 πήγα 5ημερη στην Κρήτη. Η πτήση ήταν από Θεσσαλονίκη με στάση στην Αθήνα και μετά Ηράκλειο. Η ακριβώς αντίθετη διαδρομή ήταν η της επιστροφής. Όλα αυτά με τη θρυλική Cronus.

Στην επιστροφή λοιπόν και κατά την στάση μας στην Αθήνα, υπήρξε οδηγία όλοι όσοι κατέβαιναν Αθήνα να αποβιβαστούν μόνο από την πίσω πόρτα, και γενικά υπήρξε μία αναστάτωση μπροστά και μια μυστικοπάθεια. Ήταν φανερό ότι κάποιος σημαντικός ανέβαινε από εκεί.

Όταν φτάσαμε στη Θεσσαλονίκη αποβιβαστήκαμε όλοι από το πίσω μέρος όπως και στην Αθήνα, εκτός των vip. Στο αεροδρόμιο πλέον αντιληφθήκαμε ποιον "μαζέψαμε" από την Αθήνα. Ήταν ο "Θεός" a.k.a Νίκος Γκάλης μαζί με την τότε κοπέλα του (μια ηθοποιό με γαλάζια μάτια, δε θυμάμαι όνομα).

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τις ιστορίες σας, αλλά έχω ρίξει ήδη Cronus, Γκάλη, 5ημερες και έχω αποκαλύψει ουσιαστικά και την ηλικία μου :haha:

Beat that!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Καθίστε αναπαυτικά. Ακολουθεί ιστοριάρα.

Το μακρινό 1999 πήγα 5ημερη στην Κρήτη. Η πτήση ήταν από Θεσσαλονίκη με στάση στην Αθήνα και μετά Ηράκλειο. Η ακριβώς αντίθετη διαδρομή ήταν η της επιστροφής. Όλα αυτά με τη θρυλική Cronus.

Στην επιστροφή λοιπόν και κατά την στάση μας στην Αθήνα, υπήρξε οδηγία όλοι όσοι κατέβαιναν Αθήνα να αποβιβαστούν μόνο από την πίσω πόρτα, και γενικά υπήρξε μία αναστάτωση μπροστά και μια μυστικοπάθεια. Ήταν φανερό ότι κάποιος σημαντικός ανέβαινε από εκεί.

Όταν φτάσαμε στη Θεσσαλονίκη αποβιβαστήκαμε όλοι από το πίσω μέρος όπως και στην Αθήνα, εκτός των vip. Στο αεροδρόμιο πλέον αντιληφθήκαμε ποιον "μαζέψαμε" από την Αθήνα. Ήταν ο "Θεός" a.k.a Νίκος Γκάλης μαζί με την τότε κοπέλα του (μια ηθοποιό με γαλάζια μάτια, δε θυμάμαι όνομα).

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τις ιστορίες σας, αλλά έχω ρίξει ήδη Cronus, Γκάλη, 5ημερες και έχω αποκαλύψει ουσιαστικά και την ηλικία μου :haha:

Beat that!
Respect!
Επισης δεν εισαι μονος σου σε αυτο το ηλικιακο γκρουπ... αρκει να σου πω οτι θυμαμαι και ποια ηταν η εν λογω κοπελα: Ελινα Ακριτιδου. :haha:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Respect!
Επισης δεν εισαι μονος σου σε αυτο το ηλικιακο γκρουπ... αρκει να σου πω οτι θυμαμαι και ποια ηταν η εν λογω κοπελα: Ελινα Ακριτιδου. :haha:
Με την οποία είχα συνταξιδέψει ένα Λονδινο-Αθηνα το μακρινό 2008! 😄
Άνευ Γκάλη φυσικά, με την οικογένειά της.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
879
Likes
1.944
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
2010 Πτήση Αθήνα - Ζυρίχη με Swis, Παύλος Τσίμας στο μπροστινό κάθισμα (δεν του μίλησα γιατί είναι Παναθηναϊκός :twisted:👎).
Σε άλλες πτήσεις δεν με καταδέχονται οι διάσημοι - γνωστοί! ;)😄
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
'81 'η '82, καρφώθηκες και φαινόσουν για μικρότερος... :haha:

Προφανώς και μικροδείχνω. Το '81 είναι η σωστή απάντηση!

Μπα, δε σας πήγανε Σάμο; Πως έγινε αυτό το λάθος; :cool:
Ναι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην έρχονται Σάμο οι 5ημερες. Σε ένα μέρος που έχει τα πάντα. Απίθανα πράγματα.
Για τα πρακτικά, στην ψηφοφορία που είχαμε κάνει στην τάξη για πιθανά μέρη, η πρότασή μου πήρε μία ψήφο, την δική μου, αλλά δεν λέω ποιο μέρος είχα προτείνει.....:cool:
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επανέρχομαι με έναν ακόμα διάσημο, με τον οποίο δεν ταξιδέψαμε απλά μαζί, τα είπαμε και λιγάκι!

Το όχι και τόσο μακρινό (σαν την προηγούμενη ιστορία) 2012, επιστρέφαμε με την σύζυγο από την Κωνσταντινούπολη με Turskish. Για κάποιον λόγο τον οποίο δεν θυμάμαι, δεν καθόμασταν μαζί στην επιστροφή.
Περιμέναμε στην μία θέση, μήπως εμφανιστεί αυτός που καθόταν δίπλα στη σύζυγο, μπας και του κλαφτούμε. Άρχισε να γεμίζει όμως το αεροπλάνο και πήγα στην θέση μου, καμιά δεκαριά σειρές πιο πίσω. Το είχα πάρει απόφαση, θα καθόμασταν χώρια (τι λες ρε παιδί μου).

Ενώ διάβαζα το περιοδικό μου ακούω μια φωνή "Εσύ είσαι ο Μάνος, το στεφάνι της Μαρίας?"
Σηκώνω βλέμμα και βλέπω τον Καραφώτη (τον τραγουδιστή) να περιμένει απάντηση! Πέρασαν μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να καταλάβω τι μου λέει!

Η σύζυγος λοιπόν μόλις είδε Καραφώτη (ε της άρεσε κιόλας) τρελάθηκε και άρχισε τα "έλα ρε συ, εκεί πίσω κάθεται το στεφάνι μου, και μη κάτσουμε χώρια, σε παρακααααλωωωω" οπότε ο άνθρωπος δεν είχε επιλογή!

Φεύγοντας του ζήτησα συγνώμη που τον χωρίζουμε από την παρέα του (τελικά δίπλα μας ήταν οι μουσικοί του) αλλά μου είπε "μην αγχώνεσαι δεν μπορώ να τους ακούω άλλο!" :haha:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επανέρχομαι με έναν ακόμα διάσημο, με τον οποίο δεν ταξιδέψαμε απλά μαζί, τα είπαμε και λιγάκι!

Το όχι και τόσο μακρινό (σαν την προηγούμενη ιστορία) 2012, επιστρέφαμε με την σύζυγο από την Κωνσταντινούπολη με Turskish. Για κάποιον λόγο τον οποίο δεν θυμάμαι, δεν καθόμασταν μαζί στην επιστροφή.
Περιμέναμε στην μία θέση, μήπως εμφανιστεί αυτός που καθόταν δίπλα στη σύζυγο, μπας και του κλαφτούμε. Άρχισε να γεμίζει όμως το αεροπλάνο και πήγα στην θέση μου, καμιά δεκαριά σειρές πιο πίσω. Το είχα πάρει απόφαση, θα καθόμασταν χώρια (τι λες ρε παιδί μου).

Ενώ διάβαζα το περιοδικό μου ακούω μια φωνή "Εσύ είσαι ο Μάνος, το στεφάνι της Μαρίας?"
Σηκώνω βλέμμα και βλέπω τον Καραφώτη (τον τραγουδιστή) να περιμένει απάντηση! Πέρασαν μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να καταλάβω τι μου λέει!

Η σύζυγος λοιπόν μόλις είδε Καραφώτη (ε της άρεσε κιόλας) τρελάθηκε και άρχισε τα "έλα ρε συ, εκεί πίσω κάθεται το στεφάνι μου, και μη κάτσουμε χώρια, σε παρακααααλωωωω" οπότε ο άνθρωπος δεν είχε επιλογή!

Φεύγοντας του ζήτησα συγνώμη που τον χωρίζουμε από την παρέα του (τελικά δίπλα μας ήταν οι μουσικοί του) αλλά μου είπε "μην αγχώνεσαι δεν μπορώ να τους ακούω άλλο!" :haha:
Λοιπόν, για να πω κι εγώ κάνα gossip μιας και πιάσαμε τον συγκεκριμένο τραγουδιστή, θυμάμαι ότι ο μεγάλος αδελφός μιας συμφοιτήτριάς μου είχε σπουδάσει οδοντιατρική στη Βουλγαρία και ήξερε τον Καραφώτη από τα χρόνια που ήταν κι εκείνος φοιτητής εκεί.
Είχε να λέει πόσο καλό παιδί ήταν, ωραίος χαρακτήρας και με χιούμορ. Επίσης έχω την αίσθηση ότι μου είχε πει ότι τραγουδούσε ήδη σε νυχτερινά μαγαζιά της βουλγαρικής πρωτεύουσας-δεν ήταν δηλαδή έκπληξη ότι ακολούθησε αυτό το δρόμο (όσοι έχουμε ταξιδέψει αρκετά στη Βουλγαρία γνωρίζουμε καλά ότι, πέρα από την ελληνική φοιτητική κοινότητα, οι γείτονες είναι μεγάλοι λάτρεις της ελληνικής μουσικής-με προτιμηση στα λαϊκά και τα σκυλαδικα).
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Επανέρχομαι με έναν ακόμα διάσημο, με τον οποίο δεν ταξιδέψαμε απλά μαζί, τα είπαμε και λιγάκι!

Το όχι και τόσο μακρινό (σαν την προηγούμενη ιστορία) 2012, επιστρέφαμε με την σύζυγο από την Κωνσταντινούπολη με Turskish. Για κάποιον λόγο τον οποίο δεν θυμάμαι, δεν καθόμασταν μαζί στην επιστροφή.
Περιμέναμε στην μία θέση, μήπως εμφανιστεί αυτός που καθόταν δίπλα στη σύζυγο, μπας και του κλαφτούμε. Άρχισε να γεμίζει όμως το αεροπλάνο και πήγα στην θέση μου, καμιά δεκαριά σειρές πιο πίσω. Το είχα πάρει απόφαση, θα καθόμασταν χώρια (τι λες ρε παιδί μου).

Ενώ διάβαζα το περιοδικό μου ακούω μια φωνή "Εσύ είσαι ο Μάνος, το στεφάνι της Μαρίας?"
Σηκώνω βλέμμα και βλέπω τον Καραφώτη (τον τραγουδιστή) να περιμένει απάντηση! Πέρασαν μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να καταλάβω τι μου λέει!

Η σύζυγος λοιπόν μόλις είδε Καραφώτη (ε της άρεσε κιόλας) τρελάθηκε και άρχισε τα "έλα ρε συ, εκεί πίσω κάθεται το στεφάνι μου, και μη κάτσουμε χώρια, σε παρακααααλωωωω" οπότε ο άνθρωπος δεν είχε επιλογή!

Φεύγοντας του ζήτησα συγνώμη που τον χωρίζουμε από την παρέα του (τελικά δίπλα μας ήταν οι μουσικοί του) αλλά μου είπε "μην αγχώνεσαι δεν μπορώ να τους ακούω άλλο!" :haha:
Εγώ καλέ περίμενα ν ακούσω ότι θα προτιμούσε τον Καραφωτη τελικά δίπλα της :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom