Τσεχική Δημοκρατία Διήμερο στην Πράγα -Ερωτήσεις

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
ανάλογα που πας και κάνεις συναλλαγή. Άμα πας σαν το πρόβατο στην παλιά πόλη λογικά θα σε κλέψουν. Το καλύτερο για μένα exchange ήταν στην στάση μετρό Florenc, με πολλή καλή ισοτιμία. Η τραβάς από ΑΤΜ και είσαι κομπλέ ;)


Να σε ρωτησω κατι ; Επειδη δεν εχω κανει ποτέ συναλλαγμα απο ΑΤΜ δεν ξερω...δεν πληρωνεις προμηθεια στα ΑΤΜ; Ή ειναι πιο λιγα λεφτα;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να σε ρωτησω κατι ; Επειδη δεν εχω κανει ποτέ συναλλαγμα απο ΑΤΜ δεν ξερω...δεν πληρωνεις προμηθεια στα ΑΤΜ; Ή ειναι πιο λιγα λεφτα;
Φιλική συμβουλή :Κάνεις ενα τηλέφωνο στην τραπεζα σου και ρωτάς περί προμήθειας ανα συναλλαγή .Ετσι θα σου λυθούν όλες οι απορίες .;)
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
Mια καλη λυση ειναι να κανεις συναλλαγμα σε ενα ανταλλακτηριο (σε περιπτωση παντα που σου κραταει προμηθεια απο το ΑΤΜ) ενα ποσο που υπολογιζεις οτι θα σου χρειαστει για εξοδα φαγητου-νερου-εισιτηριων και στις αλλες σου αγορες να χρησιμοποιεις καρτα!Ασε τα ευρω γιατι ολο και κατι θα χανεις ανα συναλλαγη!Ειτε βρεις ξενοδοχειο στην παλια ειτε κοντα στην καινουρια πολη-πλατεια ειναι κομπλε μιας και οι αποστασεις ειναι μικρες και πολυ γραφικες επισης!Δυο μερες ειναι καλες για να βολταρεις στα σοκακια της Παλιας πολης και του μικρου μερους!Ειναι απιστευτα ατμοσφαιρικη πολη τουλαχιστον κατα την προσωπικη μου γνωμη!Καλη ιδεα θα ηταν μιας και εχεις μονο 2 μερες να εκανες καμια κυκλικη βολτα και με το τραμ!
 

dark_elf

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία και Η.Π.Α.
Καλησπέρα !!! Τελικά το αποφασίσαμε και 3/5-4/5 (δεν μπορούμε παραπάνω) θα πάμε από Δρέσδη Πράγα με τρένο.Για αυτές τις σκάρτες 2 μέρες που προτείνετε να πρωτοπάμε γιατί έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες και λίγο πελάγωσα...Επίσης που είναι πιο βολικά να μείνουμε (χωρίς οι τιμές να είναι στα ύψη) ??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom