Διακοπές Ελλάδα με μικρά παιδιά

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Καλημέρα!!!Μένουμε έξω από Λαμία οπότε η Κάρυστος είναι μακριά για εμάς.. Κοιτούσα για Πευκί. Μήπως ξέρει κανείς να μας πει αν αξίζει??Η' και κάποιο άλλο μέρος?
 

john&emily

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Το Πήλιο είναι ωραίος προορισμός αλλά από την πλευρά του Αη Γιάννη (με διαμονή Τσαγκαράδα) - Χορευτο (με διαμονή στη Ζαγορά) κτλ, όμως αν πιάσει αέρας δεν μπορείς να κάνεις μπάνιο από τα κύματα. Την άλλη πλευρά που "βλέπει" Παγασητικό δεν την έχω γυρίσει.
Αν και έχω πάει μόνο για 3 ημέρες, εμένα μου άρεσαν τα Βασιλικά Ευβοίας & η παραλία ψαροπούλι.Ρίξε μια ματιά & εκεί.
Οι Σποράδες πώς σου φαίνονται ως προορισμός?
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Γενικά, άλλα μέρη για διακοπές οικογενειακά; (4 και 7 ετών). Ας είναι και μακριά οπουδήποτε, αρκεί να 'χεις τη θάλασσα κοντά. Ας είναι και κάποιο οργανωμένο κάμπινγκ
 

john&emily

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Γενικά, άλλα μέρη για διακοπές οικογενειακά; (4 και 7 ετών). Ας είναι και μακριά οπουδήποτε, αρκεί να 'χεις τη θάλασσα κοντά. Ας είναι και κάποιο οργανωμένο κάμπινγκ
για ρίξε μια ματιά για Στούπα - Καρδαμύλη και Σύβοτα!
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ναι τα έχω υπόψη μου κι αυτά, απλώς έλεγα μήπως βρω κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ πάντως...
 

john&emily

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Ναι τα έχω υπόψη μου κι αυτά, απλώς έλεγα μήπως βρω κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ πάντως...

εμένα πάντως η Κάρυστος μου άρεσε πολύ & είχαμε έναν μπέμπη 8 μηνών.
Όμως για τις ηλικίες που μου αναφέρεις, είναι καλή επιλογή.
Όπως και να έχει πλέον οι διακοπές είναι προσαρμοσμένες στα γούστα των μικρών μας...
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Δεν έχω ιδέα από Κάρυστο και το ψάχνω να δω τι παίζει για εκεί. Από παραλίες λέει κάτι; υποθέτω το βράδυ θα έχει χαλαρό βολτάρισμα και ήσυχα μαγαζάκια
 

Eleni81

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Άρχισα να σχεδιάζω τις καλοκαιρινές μας διακοπές και έγινα μέλος για να ανακαλύψω τα μαγικά tips των εμπειρων.
Θέλουμε να πάμε για πρώτη φορά διακοπές με άλλη μια οικογένεια και ψάχνουμε μέρος και κατάλυμμα που να καλύπτει τις ανάγκες όλων μας..Δλδ παραλίες για παιδιά σε πολύ κοντινή απόσταση ,διαμερισματα ανεξάρτητα ώστε να μπορούμε να έχουμε και ξεχωριστό πρόγραμμα αν χρειαστεί και να μην είναι πάρα πολύ μακριά από Αθήνα. Αυτά τα λίγα ζητάμε
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Τελικά τι μου προτείνετε??να μην χρειαστεί να πάρω καράβι το πολύ 3 ώρες από Λαμια και να έχω την θάλασσα στα πόδια μου αλλά όχι σε ερημικό μέρος να κάνουμε την βολτα μας το βράδυ!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.912
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Άρχισα να σχεδιάζω τις καλοκαιρινές μας διακοπές και έγινα μέλος για να ανακαλύψω τα μαγικά tips των εμπειρων.
Θέλουμε να πάμε για πρώτη φορά διακοπές με άλλη μια οικογένεια και ψάχνουμε μέρος και κατάλυμμα που να καλύπτει τις ανάγκες όλων μας..Δλδ παραλίες για παιδιά σε πολύ κοντινή απόσταση ,διαμερισματα ανεξάρτητα ώστε να μπορούμε να έχουμε και ξεχωριστό πρόγραμμα αν χρειαστεί και να μην είναι πάρα πολύ μακριά από Αθήνα. Αυτά τα λίγα ζητάμε
:welcome2:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.389
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom