Διακοπές Ελλάδα με μικρά παιδιά

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλουμε να πάμε σε νησί με τα παιδιά μας,6 κ 3 ετών. Ποιο νομίζετε ότι θα είναι το ιδανικό;
Καλημέρα!
Πες μας από που θα ξεκινήσετε αρχικά.
Με δύο μικρά παιδιά καλό είναι να μη σου δώσουμε προτάσεις που θα σας ταλαιπωρήσουν.
Επίσης, σε ποια νησιά έχετε ήδη πάει.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ιδανικά είναι οπουδήποτε σας αρέσει εσάς.
Τι ψάχνετε, all inclusive με παρκάρισμα παιδιών, ελεύθερο κάμπινγκ, δωμάτια σε νησάκι; Θέλετε δραστηριότητες στη φύση, φαράγγια και περπάτημα, ή διαμονή σε παραλία δίχως μετακινήσεις;
 

Chris4

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Καλημέρα!
Πες μας από που θα ξεκινήσετε αρχικά.
Με δύο μικρά παιδιά καλό είναι να μη σου δώσουμε προτάσεις που θα σας ταλαιπωρήσουν.
Επίσης, σε ποια νησιά έχετε ήδη πάει.
Καλησπέρα. Από Δράμα ξεκινάμε. Σκεφτόμασταν Επτάνησα ή Σποράδες.

Ιδανικά είναι οπουδήποτε σας αρέσει εσάς.
Τι ψάχνετε, all inclusive με παρκάρισμα παιδιών, ελεύθερο κάμπινγκ, δωμάτια σε νησάκι; Θέλετε δραστηριότητες στη φύση, φαράγγια και περπάτημα, ή διαμονή σε παραλία δίχως μετακινήσεις;
Θα θέλαμε να πάμε σε ένα νησί με όμορφα γραφικά χωριά και καλές παραλίες.Στην αρχή έψαχνα για Κεφαλλονιά αλλά μου είπαν ότι δεν αξίζει..
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.487
Θα θέλαμε να πάμε σε ένα νησί με όμορφα γραφικά χωριά και καλές παραλίες.Στην αρχή έψαχνα για Κεφαλλονιά αλλά μου είπαν ότι δεν αξίζει..
Ο ορισμός του καθένα για το τι είναι όμορφο, γραφικό και τι σημαίνει καλές παραλίες είναι πολύ διαφορετικός, αλλά αν θεωρείς ότι δεν αξίζει η Κεφαλλονιά τότε δε ξέρω τι θα βρεις να "αξίζει".
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Θα θέλαμε να πάμε σε ένα νησί με όμορφα γραφικά χωριά και καλές παραλίες.Στην αρχή έψαχνα για Κεφαλλονιά αλλά μου είπαν ότι δεν αξίζει..
Σου είπαν ότι δεν αξίζει η Κεφαλλονιά, από ποια άποψη αν επιτρέπεται;
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.249
Likes
6.713
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Θα θέλαμε να πάμε σε ένα νησί με όμορφα γραφικά χωριά και καλές παραλίες.Στην αρχή έψαχνα για Κεφαλλονιά αλλά μου είπαν ότι δεν αξίζει..
Αυτός που σου είπε ότι δεν αξίζει, έχει πάει στην Κεφαλλονιά;
Οι παραλίες του νησιού είναι άπειρες και για όλα τα γούστα. Εγώ ξέρω καμιά εβδομηνταριά που είναι εξαιρετικές και άλλες τόσες πιο μέτριες. Τα χωριά υστερούν λίγο λόγω των σεισμών του ‘53 αλλά δεν τα λες και απαράδεκτα.
 

Chris4

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Βασικά πήγε πέρσι.Δεν του άρεσαν τα χωριά της. Δεν έχουν αυτό το νησιώτικο μου είπε. Ότι μου μετέφερε λέω. Εγώ δεν έχω άποψη για το νησί. Για να μην παρεξηγηθώ..
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Βασικά πήγε πέρσι.Δεν του άρεσαν τα χωριά της. Δεν έχουν αυτό το νησιώτικο μου είπε. Ότι μου μετέφερε λέω. Εγώ δεν έχω άποψη για το νησί. Για να μην παρεξηγηθώ..
Δεν έχουν το νησιωτικό; Ποιο είναι το νησιωτικό; Των Κυκλάδων; Απλά ρωτάω για να καταλάβω.
 

Chris4

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Δεν έχουν το νησιωτικό; Ποιο είναι το νησιωτικό; Των Κυκλάδων; Απλά ρωτάω για να καταλάβω.
Μάλλον αυτό θα εννοούσε.το θέμα μου δεν είναι αυτό. Άρα αξίζει η Κεφαλλονιά; Θέλω να βρω μια άκρη γτ 4 Ιουλίου ξεκινάει η άδεια μου
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Μάλλον αυτό θα εννοούσε.το θέμα μου δεν είναι αυτό. Άρα αξίζει η Κεφαλλονιά; Θέλω να βρω μια άκρη γτ 4 Ιουλίου ξεκινάει η άδεια μου
Ειμαι κι εγω απο Δραμα και νομιζω πως ειναι αρκετες οι ωρες στο αυτοκινητο μεχρι την Κεφαλλονια με 2 μικρα παιδια......γιατι δε σκεφτεσαι τη Σκοπελο , τα Συβοτα , την Παργα ?
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Λοιπόν, πολύ σωστά τα λες, ας μην μακρυγορουμε. Καθένας κρίνει με τα δικά του γούστα και επιλογές.
Προσωπικά, την Κεφαλλονιά την εχω πολύ ψηλά, είναι νησί που έχει όλων των ειδών τις παραλίες, όμορφα χωριά, πράσινο, πανηγύρια. Θα πήγαινα εύκολα με παιδί, τότε είχαμε πάει μετά το γάμο μας. Την βάζω πάνω από τα υπόλοιπα Επτάνησα, εύκολα.
Άλλο νησί που μας άρεσε πολύ, με τον μικρό μας 2 ετών τότε, ήταν η Νάξος! Ορεινές διαδρομές, χωριά, αρκετά να δεις και να κάνεις.
Ψάχνετε ξεκούραση και λίγες μετακινήσεις, ή θέλετε να εξερευνειτε παρέα με τα παιδιά;
 

Chris4

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Ειμαι κι εγω απο Δραμα και νομιζω πως ειναι αρκετες οι ωρες στο αυτοκινητο μεχρι την Κεφαλλονια με 2 μικρα παιδια......γιατι δε σκεφτεσαι τη Σκοπελο , τα Συβοτα , την Παργα ?
Βασικά θέλουμε να πάμε νησί. Η Σκόπελος πάνω κάτω είναι ίδια απόσταση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.121
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom