Διακοπές Νοτια Κρήτη, αλλα που ακριβώς???

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
.(...κατσε να γυρισει η Ρενα και θα σε φτιαξει αυτη):bleh::bleh:θα σε καρφωσω αμεσως :haha::haha:
θυμησου ευουλη στη γιορτη σου να σου κανω δωρο μια καινουργια μαυρη κουκουλα:bleh:
στο καλαμακι εχω φαει υπεροχη ψαροσουπα...
τι μου θυμησες:)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
θυμησου ευουλη στη γιορτη σου να σου κανω δωρο μια καινουργια μαυρη κουκουλα:bleh:
στο καλαμακι εχω φαει υπεροχη ψαροσουπα...
τι μου θυμησες:)

Mπα που θα περιμενω τη παραμονη των Χριστουγεννων για να παρω το δωρο μου.....τον αλλο μηνα στα γενεθλια μου καλλιτερα....
Και εσυ ευλογημενε....μαυρη κουκουλα δωρο????:(:(:( τι Γκεσταμπιτικες ιδεες ειναι αυτες....????:cool::cool:
κατι πιο in δεν βρηκες???? ενα mio gps που δεν εχω μηπως ????;);)τοση αναφορα εχω να δωσω....:shock::shock:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
κατι πιο in δεν βρηκες???? ενα mio gps που δεν εχω μηπως ????;);)τοση αναφορα εχω να δωσω....:shock::shock:
μπα οχι mio...
εξαλου θα πω του Δευκ. να μου αλλαξει το ονομα σε navigon gps...
ερωτευτηκα το navigon 70:lol:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
μπα οχι mio...
εξαλου θα πω του Δευκ. να μου αλλαξει το ονομα σε navigon gps...
ερωτευτηκα το navigon 70:lol:
Ο.κ θα συμβιβαστω και με αυτο....αν θελεις να τη γλυτωσεις βεβαια !!!!:roll::roll:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
annageo αν σ ενδιαφέρει ανατολικά της Ιεράπετρας το Κουτσουνάρι
εκει μπορώ να σου συστήσω hotel με μπακαλόους. πάω κάθε χρόνο θα πάω και το άλλο ΠΣΚ για τουρνουά.
δωμάτια σκορπισμένα σε κήπο, κουζίνα, ψυγείο, δίπλα η θάλασσα πεντακάθαρη.
 

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
annageo
κι εγώ θα σου πρότεινα ανατολική Κρήτη,μια και την έχω φάει με το κουτάλι!!!Βέβαια 7 μέρες στο ίδιο μέρος μπορεί να σου φανούν βαρετές,αλλά σίγουρα έχει πράγματα να κάνεις! Έχω πάει 3 μέρες στον Ξηρόκαμπο Σητείας, όπου δυστυχώς δεν έκανα μπάνιο (ήταν αρχές Μάη), αλλά έχει πολύ ωραίες παραλίες. Μπαράκια και συναφή ξέχασε τα βέβαια, ταβερνούλες είχε 1-2 άντε και κανένα καφέ! Δωμάτια έχει αρκετά, από μέτρια έως πολύ περιποιημένα. Η πρόσβαση γίνεται είτε ανατολικά της Ιεράπετρας είτε μέσω Ζάκρου. Έχει έναν υπέροχο ασφαλτομένο δρόμο από Πάνω Ζάκρο προς Ξηρόκαμπο μόλις 9 χλμ. Άρα μπορείτε να επισκεφτείτε την Ζάκρο και τον αρχαιολογικό της χώρο, και στην συνέχεια να πάτε προς Χιόνα, Βάι, Παλιόκαστρο και να μείνετε κι εκεί 2-3 μέρες. Βέβαια θα σου πρότεινα να μην πάτε Αύγουστο και μάλιστα 15Αυγουστο σε κάποιο από τα μέρη αυτά, καθώς οι ορδές των τουριστών μπορεί να σας χαλάσουν την ηρεμία!!
Για ατελείωτη ηρεμία θα πρότεινα και Άγιο Παύλο- Τριόπετρα, όπου επίσης μπορείς να βρεις συμπαθητικά ενοικιαζόμενα και πολύ καλό φαί!Πάλι για 3-4 μέρες, εκτός αν εξερευνήσετε με βάση αυτή την περιοχή Αγία Γαλήνη κλπ.
Καλές διακοπές και αν επισκεφτείς τις παραλίες του σάιτ, στείλε μια ανταπόκριση!!!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
annageo αν σ ενδιαφέρει ανατολικά της Ιεράπετρας το Κουτσουνάρι
εκει μπορώ να σου συστήσω hotel με μπακαλόους. πάω κάθε χρόνο θα πάω και το άλλο ΠΣΚ για τουρνουά.
δωμάτια σκορπισμένα σε κήπο, κουζίνα, ψυγείο, δίπλα η θάλασσα πεντακάθαρη.
Αντώνη μόλις επέστρεψα από Κρήτη. :(
Επισκέφθηκα και το Κουτσουνάρι το οποίο μου άφησε πολύ καλές αναμνήσεις.
Ειναι ένα μέρος που σίγουρα θα ξαναεπισκευθώ και το συστήνω και εγώ.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αντώνη μόλις επέστρεψα από Κρήτη. :(
Επισκέφθηκα και το Κουτσουνάρι το οποίο μου άφησε πολύ καλές αναμνήσεις.
Ειναι ένα μέρος που σίγουρα θα ξαναεπισκευθώ και το συστήνω και εγώ.
εύχομαι και στην επόμενη Βαγγέλη να τα ξαναπούμε ξανά
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Καλημέρα παιδιά και από μένα!
Annageo και γω παρόμοιο προβληματισμό είχα και τελικά κατέληξα Πλακιά, κι εκλεισα 7 μέρες στο ξενοδοχείο Καλυψώ. Δεν ξέρω αν έχεις δει το μέρος μου φάνηκε άπαιχτο!!!
Ο μόνος μου προβληματισμός είναι σχτετικά με τις αποστάσεις, δηλαδή αν και κατά πόσο μπορείς να οργώσεις το νησί. Rethimno χάρηκα πολύ όταν διάβασα ότι το προτείνεις και συ!! Για τις αποστάσεις τι λες?Πχ στα Χανιά σε πόση ώρα φτάνεις? Και για τις κοντινές εκδρομές τι προτείνεις? Εγώ μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει τη Πρέβελη.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
καλημέρα σας!!!!
ευχαριστω πααααρα πολυ για ολες τις πληροφοριες!!!
οι διακοπες μας θα ξεκινησουν 10 Ιουλιου, αλλα ακομα δεν εχουμε αποφασισει που θα παμε, αν και κατα 99% θα καταληξουμε νοτια του Νομου Χανιων.. το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα κλεισουμε δωματιο απο πριν, πιστευω οπου καταληξουμε τελικα να υπαρχουν διαθεσιμα δωματια.. ελπιζω να ισχυει αυτο που λενε οτι λογω κρισης εχει μειωθει ο τουρισμος γιατι αλλιως μας βλεπω να κατασκηνωνουμε στην παραλια!!!
:lol::lol::lol:
αυτο το ΣΚ εχουμε κλεισει στην Ψαρη Φοραδα, νοτια του Ν. Ηρακλειου οποιος δεν εχει παει το συνιστω ειναι ενα ησυχο χωριουδακι, χωρις το χαμο του τουριστικου μερους με πεντακαθαρα νερα και χωρις κυμα!!!!!!!!!!
προσοχη οποιος παει να κραταει μαζι του ομπρελα και τα σχετικα γιατι δεν υπαρχουν στην παραλια!!

θα συνεχισω να παρακολουθω το θεμα..
ευχαριστω ξανα για τις συμβουλες σας!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom