Τατζικιστάν Διακοπές από τα Lidl!! (Τατζικιστάν)

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
Είμαι ο πρώτος που θα σας πει ότι το καλό πράμα αργεί να γίνει...
Σοφή η κουβέντα που ξεστόμισες Defkalion. Αλλά (αν δεν κάνω λάθος) πέρασαν ήδη πέντε χρόνια (μείον 87 ημέρες) που παρακολουθώ αυτή την ιστορία και ακόμα βρίσκεται στις πρώτες ώρες στο Τατζικιστάν. Οπότε με τρώει η αγωνία, μήπως κάνω κάποιο λάθος?? Δεν το αποκλείω αλλά συνήθως μαντεύω σωστά, και τη στατιστική την κατέχω. Παρακαλώ μια απαντησούλα!
Εν Κορινθία 26 Μάϊου 2020.
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
Και επειδή απάντηση δεν πήρα και δεν διαθέτω άλλα πέντε χρόνια υπομονή ρώτησα το συνταξιδιώτη μου και μου είπε το εξής:
Αυτοί είναι, και μην το αμφιβάλλεις, το ζευγάρι που συναντήσαμε στις 22 Αυγούστου τού 2015 (από εκεί μετράμε πέντε χρόνια μείον 87 ημέρες, όχι από το επακόλουθο ποστάρισμα). Πόσες Δήμητρες να χωράνε στο δρόμο του Τατζικιστάν!
Αλλά εμείς σημασία δε δώσαμε (καλά αυτό αμοιβαίο ήταν) στα όσα μάθαμε στην πεντάλεπτη ενημέρωση. Πως οι Τατζίκοι δεν είναι τόσο καλός κόσμος, τα ξενοδοχεία ακριβά και άθλια κλπ.
Και ορμήσαμε οι γεροξεκούτηδες προς τα υψίπεδα του Παμίρ!!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ευπειθως αναφερω κ. Τασο , ότι το ταγμα που συναντησατε εις το καψιμι του Osh hotel στο μακρινο Κιργισταν, ειμασταν εμεις (λοχιας και υπολοχαγος), μετα απο μια άνιση μάχη που εδωθη στα εχθρικά εδαφη του Τατζικισταν. Τελικά οι βουνοκορφες οπως ηδη γνωριζετε εσεις και ο συμπολεμιστής σας Δημητριος, δεν κατακτηθηκαν απο το ταγμα μας λογω καιρικων συνθηκων , αλλά και για λογους απειθειας των κατωτερων μας αλλά και εχθρικης διαθεσης του ντοπιου πληθυσμού.
Παρολα αυτά, το ηρωικό μας ταγμα συνεχισε την πορεια δόξης, εις τα εδαφη του Κιργισταν και συγκεκριμενα οπως ηδη γνωριζετε στο χωριό του Αρσλανμπομπ. Μεγαλη ηττα! Το στρατευμα εκει εξοντωθηκε ολοσχερως. Αντεξαμε μολις 1 ημερα και τελικως μετα απο την πανωλεθρια των στρατευματων μας και την ατιμωτική ηττα που υπεστην, φυγαμε για άλλους τοπους.
Και εκει σε ψεγω δυντροφε Τασο: Ουτε εσυ , ουτε και ο συντροφος Δημητριος μας προειδοποιησατε για το "ειδυλλιακο αυτό χωριο" που έγινε η ταφοπλακα του ταγματος μας. Μας ειπες κε Τασο για άλογα, αλλά εκρυψες τις βασικες λεπτομερειες. Να μην πλατιάζω και κουραζω θα επανελθω συντομα με στρατιωτικες και απορρητες πληροφοριες για την αποτυχημενη αποστολη (το ταξιδι του Τιτανικού εστεφθη με μεγαλυτερη επιτυχια απο την εξορμησή μας) συντομα.
Χαιρετισματα εις τον συμπολεμιστη Δημητριο τον Τατζικοφάγο
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
Μπορείς να βάλεις και φωτογραφία από την παραλία του Osh! (για να δεις ότι όλα που υπόσχεσαι τα διάβασα)
Τάσος και Γιάννης
 

Attachments

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πω πω... τι μου θυμισες.....
Στην επιστροφη απο το πρωτογονο χωριο των Φλιντστοουνς, μειναμε σε άλλο ξενοδοχειο. Ανειπωτο!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.081
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Εντελώς τσιφορική η Ντιμ Κυρ! Με τρελαίνει που ο Μέγας Αλέξανδρος χρησιμοποιεί το "μαν" όταν μιλάει στον Παρμενίωνα!!! ;)
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.081
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
αχ Παναγία μου, έχω πεθάνει απ΄τα γέλια!!!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.081
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Θέε μου δως μου δύναμη.. ... θα την σκοτώσω..
Μη στενοχωριέσαι Ντιμ, εμείς αυτό με τα ξενοδοχεία το πάθαμε ένα τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας που ξεκινήσαμε χωρίς να κλείσουμε για Καρπενήσι. Κατά τις 2 τα ξημερώματα βρήκαμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο στο Αγρίνιο!!!
 
Last edited:

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.563
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ψάχνοντας για παρέα, παραθέτω το ίδιο κείμενο σε μερικές σχετικές ιστορίες:

Χαιρετώ την ταξιδιωτική παρέα. Σχεδιάζω με τη σύζυγο ταξίδι στα Παμίρ.
Έχω βρει τοπικό πρακτορείο και θα ήθελα άλλους δύο να μας συνοδέψουν. Η χρονική διάρκεια του ταξιδιού θα είναι γύρω στις 15 μέρες και την τοποθετώ από 15 Μαΐου (αρχή) μέχρι 25 Ιουνίου (το τέλος).
Την παρέα την θέλουμε και για συντροφιά αλλά και για να μειωθούν τα έξοδα εκεί.
Όποιοι θέλουν να μου στείλουν προσωπικό μήνυμα εδώ στο φόρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom