Γενικά Διακοπές για κοριτσοπαρέα!!

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Χώρα και πάλι χώρα...
Εκτός αν σου αρέσει η εντελώς χαλαρή φάση οπότε σκέψου την Αιγιάλη.
Τα Κατάπολα δεν τα συζητώ. Πήγαινε απλά στη χώρα.
 

AKSID

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι μαθήτρια της 3η λυκείου και συζητάμε όπως οι περισσότεροι συνομήλικοι για τις καλοκαιρινές μας διακοπές. Στην παρέα μου είμαστε 5 κορίτσια και γενικά θέλουμε να έχει νυχτερινή ζωή το νησί αλλά από την άλλη να μην είναι τύπου Ίο που δεν ξέρεις τι πίνεις. Σκεφτόμασταν Σκιάθο γιατί έχουμε διαβάσει πολύ ωραία σχόλια όμως υπάρχουν ενδοιασμοί. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το νησί είναι ακριβό; Επιπλέον αν έχει κάποια άλλη πρόταση είμαστε ανοιχτές οπότε να προτείνει!

Ευχαριστώ
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Καλησπερα! Ενταξει, πουθενά δεν μπορεις να εισαι σίγουρη για το τι πινεις, ειδικα σε νησια με τουρισμό και έντονη νυχτερινή ζωη. Κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί πως στη Σκιάθο θα είναι καλύτερα. Το νησί πάντως ειναι πολύ όμορφο με πολλές ωραίες παραλίες αλλα αρκετά ακριβο. Η διαμονή, το φαγητό, τα ποτά, όλα τσιμπιμένα. Τώρα όμως άμα θέλετε έντονη νυχτερινη ζωή απο Κυκλάδες Μύκονος, Πάρος, Ίος, Σαντορίνη, με οικονομικότερη την Πάρο, αρκετα δημοφιλής για τελειοφοιτους. Αλλιώς έχουμε για πιο μακρινά Ζάκυνθο, Σκιάθο, Ρόδο, αλλα αν μένετε αθήνα πιο ακριβη η μετάβαση, ενω δεν τους λες και ιδαιτερα φτηνους προορισμους. Δεν ξέρω για την Κέρκυρα αν έχει νυχτερινη ζωή αλλά και αυτή ειναι μακρυα. Εν ολιγοις απ τα νησιά που ξέρω θεωρώ πως η Πάρος σας ταιριάζει.
Υπάρχουν βέβαια καια τα Χανιά και το Ρέθυμνο που, αν και δεν εχω παει καλοκαιρι, πρεπει να έχουν νυχτερινη ζωή
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η Σκιάθος είναι ένα νησί που μπορεί να σας καλύψει σε αυτά που ζητάς, ισχύει όμως ότι είναι πανάκριβο.
Προσωπικά θα πρότεινα Πάρο ή Ίο, με ξεκάθαρα πιο φθηνή την Ιο, αν θεωρούμε οτι το οικονομικό είναι ένας βασικός παράγοντας επιλογής.
Έτσι κι αλλιώς, στην ηλικία που είστε θεωρώ ότι πρέπει να πάτε και στα δύο, οπότε ξεκινήστε φέτος και βλέπετε!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ιο και να πινετε μπυρες
Έτσι ακριβώς. Να πάτε και Ίο και όπου θέλετε. Και αν δεν θέλετε να πιείτε πετρέλαια η άλλες ομορφιές προτιμήστε κάτι σε μπουκάλι η οτιδήποτε που θα ανοιχτεί μπροστα σας :)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ααα για να μην ξεχάσω αν εισαι εναλλακτικός τύπος πας Ικαρία ή Σαμοθράκη.... οτι και να σου γράψω δεν μπορέσω να σου δωσω να καταλάβεις το "κλίμα" των νησιών αυτών πρέπει να πας....Δεν παίρνεις μαζί σου τακούνια, γόβες, μακιγιάζ το καλό σου φόρεμα κτλ χα χα χα....
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι μαθήτρια της 3η λυκείου και συζητάμε όπως οι περισσότεροι συνομήλικοι για τις καλοκαιρινές μας διακοπές. Στην παρέα μου είμαστε 5 κορίτσια και γενικά θέλουμε να έχει νυχτερινή ζωή το νησί αλλά από την άλλη να μην είναι τύπου Ίο που δεν ξέρεις τι πίνεις. Σκεφτόμασταν Σκιάθο γιατί έχουμε διαβάσει πολύ ωραία σχόλια όμως υπάρχουν ενδοιασμοί. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το νησί είναι ακριβό; Επιπλέον αν έχει κάποια άλλη πρόταση είμαστε ανοιχτές οπότε να προτείνει!

Ευχαριστώ
Ροδο, Ναξο.

Η Σκιαθος δε λεει κατα τη γνωμη μου.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom