Γενικά Διακοπές για 18αρη.

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Καθώς τελειώνουν και οι ενδοσχολικές εξετάσεις σιγά-σιγά (μετά τις πανελλήνιες) έχω ξεκινήσει την αναζήτηση για τις φετινές διακοπές.
Αυτά που θέλω να έχει ο προορισμός μου είναι νεολαία,μπαράκια,τζερτζελο,εύκολη και καλή μεταφορά με τα λεωφορεία κλπ. κλπ.
Έτσι,θεωρώ ύστερα απ' όσα έχω ακούσει ότι το πιο κατάλληλο νησί είναι η Ίος.
Ποιες οι δικές σας εντυπώσεις από το νησί αυτό ;
Γνωρίζετε άλλο μέρος που να είναι παρόμοια κατάσταση με την Ίο;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Ιος και ξερο ψωμι. Αν δεν πας Ιο στα 18 σου, ποτε θα πας? Του χρονου δοκιμασε καποιο νησι αγονης γραμμης με οχι απευθειας δρομολογιο απο Πειραια / Ραφηνα για σκηνη, sleeping bag και τα σχετικα. Στα μπαρακια της Παρου εχεις χρονο να πας στα 25+ σου.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγω θα έλεγα να πάρεις μια σκηνουλα και να κανείς island hopping
Άνα 3 μέρες και σε άλλο νησί
Ψάξε που γίνονται τα καλύτερα beach parties και βούρ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πάρο την έχω αποκλείσει.
Κάποια άλλη πρόταση ;
Ιος,ιος,ιος.

Στα 18 σου δεν φανταζομαι καλυτερο προορισμο.

Στα 18 ειχα παει και γω.
Ακομα ''ντρεπομαι'' για οσα ειχαν συμβει σε εκεινες τις διακοπες αλλα ταυτοχρονα ηταν και εκεινες που στην παρεα μεχρι και σημερα συζηταμε.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Στα 18 ειχα παει και γω.
Ακομα ''ντρεπομαι'' για οσα ειχαν συμβει σε εκεινες τις διακοπες αλλα ταυτοχρονα ηταν και εκεινες που στην παρεα μεχρι και σημερα συζηταμε.
Με τόσες σπόντες που έχεις πετάξει σε διάφορα topics για τα κατορθώματά σου στην Ίο ομολογώ ότι μου έχει δημιουργηθεί μια περιέργεια για το τι έκανες εκεί! Πάντως ό, τι και να έγινε την (πρώην) κολλητή μου δεν την φτάνεις! :D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Ιος και ξερο ψωμι. Αν δεν πας Ιο στα 18 σου, ποτε θα πας? Του χρονου δοκιμασε καποιο νησι αγονης γραμμης με οχι απευθειας δρομολογιο απο Πειραια / Ραφηνα για σκηνη, sleeping bag και τα σχετικα. Στα μπαρακια της Παρου εχεις χρονο να πας στα 25+ σου.
To χω απορία: εγώ που δεν πρόλαβα να πάω Ίο πριν τα 25, την έχω χάσει την ευκαιρία μου;:roll: Αν πάω πολύ νωρίς το καλοκαίρι ή το φθινόπωρο, πάλι 18ρηδες θα βρώ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom