Διακοπές μόνος λίγο πριν το 3 μνημόνιο

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ασχετο αλλα Κιεβο πας με διαβατήριο..ετσι δεν ειναι?..δεν εχουν καποια συμφωνι α για ταξιδιωτες απο ΕΕ οπως πχ Κων/πολη..
Ναι με διαβατήριο πας. Και συνάλλαγμα κάνεις σε μια από τις πολλές Πειραιώς που έχει η ουκρανική πρωτεύουσα.

@dim kyr Φυσικά χωρίς όφελος καλέ. Κυρίως τους ενδιαφέρουν οι γνώσεις που έχεις σε Καρυωτάκη. Τον ανέφερες λες και το ήξερες. Όχι τόσο σε Λουντέμη.

Τώρα για το Τσέρνομπιλ ισχύει, αλλά οι τύποι εκεί είναι απίστευτοι. Ψαρεύουν κανονικότατα από τον Δνείπερο, και στην συνέχεια καταναλώνουν τις ψαριές, αλλά κάνουν και ωραιότατες βουτιές. Τους έβλεπα και έλεγα "τώρα θα βγει κανείς με 3 χέρια, 4 μάτια, κάτι....".

Το τόπικ τείνει να γίνει "Κίεβο! The place to be!".

Μονόδρομο το βλέπω @hitman47 .

Πάλι σε έφτιαξα!
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
ανιδιοτελώς βεβαιως βεβαιως..


Hitman47, το κάθε σου ποστ μου βγάζει μια θλίψη και μου θυμίζει τον Καρυωτάκη αγκαζέ με τον Λουντέμη και τις κερασιες του. Σύνελθε. Και συμφωνώ με Κίεβο. Ακόμα και αν κρύβει στα σπλάχνα του ενα Τσερνομπιλ.
Μέσα έπεσες. Είμαι ένα θλιμμένο αγόρι, για αυτό ζήτησα τη γνώμη σας για να ξεχαστώ. Έβγαλα τα συμπεράσματά μου. Ευχαριστώ.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Ναι με διαβατήριο πας. Και συνάλλαγμα κάνεις σε μια από τις πολλές Πειραιώς που έχει η ουκρανική πρωτεύουσα.

@dim kyr Φυσικά χωρίς όφελος καλέ. Κυρίως τους ενδιαφέρουν οι γνώσεις που έχεις σε Καρυωτάκη. Τον ανέφερες λες και το ήξερες. Όχι τόσο σε Λουντέμη.

Τώρα για το Τσέρνομπιλ ισχύει, αλλά οι τύποι εκεί είναι απίστευτοι. Ψαρεύουν κανονικότατα από τον Δνείπερο, και στην συνέχεια καταναλώνουν τις ψαριές, αλλά κάνουν και ωραιότατες βουτιές. Τους έβλεπα και έλεγα "τώρα θα βγει κανείς με 3 χέρια, 4 μάτια, κάτι....".

Το τόπικ τείνει να γίνει "Κίεβο! The place to be!".

Μονόδρομο το βλέπω @hitman47 .

Πάλι σε έφτιαξα!
Προς αυτή τη κατεύθυνση κινούμαι. Έχω ήδη αποφασίσει, να πάω Ταυλάνδη για αρχή. Μου αρέσει πιο πολύ από Κίεβο. Λέω τη περίοδο των Χριστογέννων ή Μάρτιο την περίοδο της καθαράς Δευτέρας. όποιος βρίσκεται σε ανάλογη φάση και ψάχνεται προς τα κει, ας στείλει κανένα μνμ. Στο εξωτερικό ξαναβρίσκω τον παλιό μου καλό εαυτό.

Πιο μετά θα δώσω και μια ευκαρία στο Κίεβο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom