Ιθάκη Διακοπές στην Ιθάκη

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Μήπως μπορείτε να δώσετε παραπάνω πληροφορίες για Ιθάκη??? Όπως που να μείνουμε, τι να δούμε, παραλίες, φαγητό?? Ευχαριστώ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μήπως μπορείτε να δώσετε παραπάνω πληροφορίες για Ιθάκη???
κι εσύ όμως να πεις τι θέλεις, μπάτζετ, ησυχία-κίνηση, αλλιώς θα γράφει ο καθένας ότι θέλει.
PERANTZADA ART HOTEL, VATHY - ITHACA. TSIMARAS ART HOTELS
τι να δούμε, παραλίες,
Μαριάνα: Ιθάκη
Πολύφημος.
Μαριάνα: Ιθάκη
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
κι εσύ όμως να πεις τι θέλεις, μπάτζετ, ησυχία-κίνηση, αλλιώς θα γράφει ο καθένας ότι θέλει.

PERANTZADA ART HOTEL, VATHY - ITHACA. TSIMARAS ART HOTELS

Μαριάνα: Ιθάκη

Πολύφημος.
Μαριάνα: Ιθάκη

Ετοιμοπόλεμος!!! Ευχαριστω για τις πληροφορίες! Το μπλογκ είναι λεπτομερέστατο και το ξενοδοχείο τελειο!

Για ξενοδοχείο υπολογίζω μαξιμουμ 150/βραδιά. Θα πάμε με αμάξι για να διευκολυνθούμε στην μετακίνηση αλλά απ ότι έχω καταλάβει στην Ιθάκη μάλλον βολευει το σκάφος!!!

Δεν με ενδιαφέρει η τρελή διασκέδαση, απλά να μπορώ να πιω ενα χαλαρό ποτάκι πριν πάω για ύπνο (γι αυτό επέλεξα κ αυτό το νησί)... Περισσότερο θέλω να δω ωραίες παραλίες...
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
τότε ίσως αξίζει να κάνεις μία ερώτηση και εδω (η περαντζάδα προηγείται πάντα): Pilikas Villas - -
και ποτό στο Century.

ποπο!!!! μιλαμε για πολυ βουνο!!!!!! εκει το βραδυ θα θελεις φλισακι!!!:bleh:
σ ευχαριστω πολύ για τις προτάσεις σου, θα μπουν θεμα στο διακοποmeeting!!

το century σε πιο μερος είναι??? (δεν εχω παει ποτε Ιθακη, ειμαι ασχετη)
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
εκτος απο ασχετη ειμαι και στραβη!!!! το βρηκα στο σαιτ του ξενοδοχειου!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Κοιτάζοντας το link που έδωσε ο Samion, βλέπω ότι η κοπέλα που γράφει τις πληροφορίες αναφέρει την παραλία Άγιος Ιωάννης και έχει και μερικές φωτογραφίες.

Επειδή και με τις συγκεκριμένες φωτογραφίες και με τις πληροφορίες που δίνει δε φαίνεται η πραγματική ομορφιά της παραλίας, ψάξε άλλες φωτογραφίες στο ίντερνετ για να τη δεις.

Είναι στη δυτική πλευρά του νησιού, ο δρόμος που οδηγεί σε αυτή είναι στο ύψος του χωριού Λεύκη και η συγκεκριμένη παραλία δεν είναι μόνο βράχια όπως αναφέρεται στο κείμενο της κοπέλας. Υπάρχει μια αρκετά μεγάλη παραλία με ψιλό βότσαλο που χώνεται το πόδι σου μέχρι μέσα. Απέναντι βλέπεις την Κεφαλονιά. Τα νερά είναι βαθιά και κρύα και ο βυθός αρκετά ενδιαφέρων. Για τα γούστα μου, ήταν από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού.
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
να έκανα κ τπτ άλλο!!! στην δουλειά δεν χτυπάει ούτε το τηλ!!! έχω εξαντλήσει τις ιδέες μου για google search :bleh:!!!! απλά είμαι στο σημείο που έχει θολώσει το μυαλό μου απ τις πληροφορίες και λέω κάτσε να μιλήσω και μ εναν άνθρωπο που ξέρει το νησί!!! ευχαριστώ παιδιά!!! πρώτη φορά θα πάω ιόνιο και ελπίζω να έκανα σωστή επιλογή!!!
 

[Van Halen]

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες, παλίο το θέμα αλλά θα το αναστήσω:cool:

Θα είμαι σύντομος: Με την παρέα φέτος όπως κάθε χρόνο πηγαίνουμε ελεύθερο. Κοιτάμε για Ιθάκη και δεν εχω βρεί αρκετές και συγκεκριμένες πληροφορίες ως προς την διαθεσημότητα των παραλιών του νησιού για τους ελεύθερους campers και επίσης δεν γνωρίζουμε κάποιον/α να μας πει τα μυστικά του νησιού, ή έστω, να έχει πάει εκει για ελεύθερο. Ειμαστέ πολύ "green" campers και ήσυχη παρέα γι αυτό κοιτάμε κάποια παραλία ώστε να μην γινέται της τρελής. Δυστηχώς φέτος θα μπορέσουμε τέλη Ιουλίου με πολύ αρχές Αυγούστου να ξεκινήσουμε το ταξίδι μας.

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας βάλει μια φωνή. Κι επίσης αν δεν θέλετε να αποκαλύψετε τα μυστικά δημόσια, θα παρακαλούσα να στείλετε ένα προσωπικο μήνυμα! :clap: Ευχαριστώ !!!
 

papaki_land

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μέση Γη
φιλε van halen επειδη δεν μπορω να σου στειλω pm δεν ξερω αν επιτρέπεται απο τους admin να μου στειλεις το mail σου για να σου δωσω prive πληροφοριες για free camping στην Ιθακη...
 

hypatia

Member
Μηνύματα
74
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Southern Italy
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεράγεβο, Λίβανος, Περού
να μου στειλεις το mail σου για να σου δωσω prive πληροφοριες για free camping στην Ιθακη...
ο Θεός σε έστειλε!? και το έψαχνα για φέτος αλλά κάποιοι φίλοι μου είπαν για κάποια μέρη που πας μόνο με σκάφος. υπάρχει μυστικούλι για μέρος που μπορείς να το προσεγγίσεις εύκολα? ΘΕΛΩΩΩΩ!!!
να σου στείλω pm με το mail μου και γω να μου πεις?
 

[Van Halen]

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
φιλε van halen επειδη δεν μπορω να σου στειλω pm δεν ξερω αν επιτρέπεται απο τους admin να μου στειλεις το mail σου για να σου δωσω prive πληροφοριες για free camping στην Ιθακη...
Ευχαριστώ πολύ papaki! Γιατί να μην επιτρέπεται;

Θα με εξυπηρετούσες πάρα πολύ. Υποτίθεται πως είναι ενεργοποιημένα τα pm μου αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο δεν γινεται να μου στείλεις. Θα βάλω το email μου στο προφίλ για μερικές ημέρες, αν μπορέσεις να μου στέιλεις θα ήταν οτι καλύτερο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom