Πάρος Διακοπές στην Πάρο

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Για να δεις τα δρομολογια των λεοφορειων μπες στην ιστοσελίδα κτελ Πάρου.1 Ιουνίου θα βγει το καλοκαιρινό προγραμμα.
Από παραλίες αυτή που μου άρεσε ήταν η κολυμπήθρες αλλά αυτήν την φορά θα γυρίσω όλο το νησί...σκέψου ότι τις προηγούμενες φορές κινούμασταν Ναουσα-Πούντα-κολυμπήθρες-Μοναστήρι όπου γινοταν ο χαμός...Μεγαλώνουμε κ τα θέλω μας αλλάζουν!
 

lenakor

Member
Μηνύματα
9
Likes
6
Για να δεις τα δρομολογια των λεοφορειων μπες στην ιστοσελίδα κτελ Πάρου.1 Ιουνίου θα βγει το καλοκαιρινό προγραμμα.
Από παραλίες αυτή που μου άρεσε ήταν η κολυμπήθρες αλλά αυτήν την φορά θα γυρίσω όλο το νησί...σκέψου ότι τις προηγούμενες φορές κινούμασταν Ναουσα-Πούντα-κολυμπήθρες-Μοναστήρι όπου γινοταν ο χαμός...Μεγαλώνουμε κ τα θέλω μας αλλάζουν!
Αα ευχαριστωωω θα το κοιταξω για τα δρομολογια!!
Αα μαλιστα απο φωτογραφιες φαινονται ολες πολυ ωραιες.
Ευχαριστωωω πολυ!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Στην ηλικία των 20 και χωρις μεταφορικό μέσο πηγαίναμε και μεις Κολυμπήθρες, Πούντα, Λάγγαρη με καικακι από τη Νάουσα, Σάντα Μαρία. Σου προτεινω αν εχει μέσο να πας την παραλία του Φάραγγα (γιατί πήγα πια στην ηλικία των 40+ και με δικο μου μέσο ) και να πάτε και μία μονοήμερη στην Αντίπαρο. Επίσης ωραιες παραλιες αλλα πρεπει να το ψάξεις για το πως θα πας είναι η παραλια Κριος.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η μονοήμερη στην Αντίπαρο επιβάλλεται νομίζω. Εξάλλου ειναι και πολύ κοντά. Συμφωνώ για τις παραλίες, του φαραγγα είναι το κάτι άλλο, απλά θέλει σίγουρα μεταφορικό. Μια ένσταση μόνο για τις κολυμπήθρες, δε λένε τα καλύτερα λόγια οι ντοπιοι..
 

lenakor

Member
Μηνύματα
9
Likes
6
Στην ηλικία των 20 και χωρις μεταφορικό μέσο πηγαίναμε και μεις Κολυμπήθρες, Πούντα, Λάγγαρη με καικακι από τη Νάουσα, Σάντα Μαρία. Σου προτεινω αν εχει μέσο να πας την παραλία του Φάραγγα (γιατί πήγα πια στην ηλικία των 40+ και με δικο μου μέσο ) και να πάτε και μία μονοήμερη στην Αντίπαρο. Επίσης ωραιες παραλιες αλλα πρεπει να το ψάξεις για το πως θα πας είναι η παραλια Κριος.
Η μονοήμερη στην Αντίπαρο επιβάλλεται νομίζω. Εξάλλου ειναι και πολύ κοντά. Συμφωνώ για τις παραλίες, του φαραγγα είναι το κάτι άλλο, απλά θέλει σίγουρα μεταφορικό. Μια ένσταση μόνο για τις κολυμπήθρες, δε λένε τα καλύτερα λόγια οι ντοπιοι..
Μονοημερη στην αντιπαρου θα παμε σιγουρα,το εχουμε σκεφτει.
Εχω δει οτι για να πας αντιπαρο υπαρχουν δυο τροποι.
Είτε απο το λιμανι της παροικιας είτε να πας στην Πουντα της Παρου.
Οχι δεν εχουμε μεταφορικο για αυτο μονο με το λεωφορειο
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για το Porto Paros. Αξίζει η διαμονή; Διαβάζω στο trip advisor και πολυ θετικά και πολυ αρνητικά.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Αντίπαρο, Αντίπαρο, Αντίπαρο....ααα και Αντίπαρο να πηγαίνετε για μπάνιο!!!!
Και Παροικιά να μείνετε πάλι καλά θα περάσετε! (Και είναι και κοντά η Αντίπαρος από Παροικιά!) Λεωφορεία αναχωρούν συχνά για Νάουσα για να τη βλέπετε και αυτή που είναι όντως πιο γραφική!
Θα περάσετε τέλεια και Σεπτέμβρη...Έχει ακόμη κόσμο...
Παραλίες όλες ωραίες είναι...Και πάνε τα λεωφορεία όπου θέλετε!!
 

vbar17

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα...Θα ήθελα να με βοηθήσετε... Θέλω το καλοκαίρι να πάω διακοπές εγώ και ακόμη δύο φιλαράκια στην Πάρο.θελω βοήθεια από πού να κλείσω τα αεροπορικα (Ιούλιο κυρίως θέλουμε) ...πώς θα παμε από το αεροδρόμιο της Πάρου μέχρι το καταλημα και γενικότερα τι να προσέξουμε εκεί καθώς πρώτη φορά πάμε στην Πάρο.Επισης αξίζει να πάω με κάποιο πακέτο από γνωστό ταξιδιωτικό site (δεν γνωρίζω αν κάνει να πω πιο είναι)...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα και σε σένα. Απαντάω σε κάθε γραμμή.

Καλησπέρα...Θα ήθελα να με βοηθήσετε... Θέλω το καλοκαίρι να πάω διακοπές εγώ και ακόμη δύο φιλαράκια στην Πάρο.θελω βοήθεια από πού να κλείσω τα αεροπορικα (Ιούλιο κυρίως θέλουμε) ...
Προφανώς θα αναφέρεσαι για πρόσβαση από Θεσσαλονίκη. Για Αθήνα δε βρίσκω το νόημα, ωστόσο να ξέρεις ότι πετάει η Ολυμπιακή και η Skyexpress. Από Θεσσαλονίκη πετάει η Ολυμπιακή και η Astra. Στο site των εταιρειών θα βρείς ήδη δρομολόγια.

πώς θα παμε από το αεροδρόμιο της Πάρου μέχρι το καταλημα και γενικότερα τι να προσέξουμε εκεί καθώς πρώτη φορά πάμε στην Πάρο.
Το πιθανότερο με ταξι, αν και θα κοστίσει αρκετά, καθώς το αεροδρόμιο είναι μακριά. Αν είστε τυχεροί θα βρείτε λεωφορείο μέχρι τη Παροικιά (πρωτεύουσα) και από κει συνεχίζετε. Το αεροδρόμιο της Πάρου, όπως και αρκετά αεροδρόμια Ελληνικών νησιών, δε φημίζεται και για τη καλή του συγκοινωνία από και πρός. Ας μη το θίξουμε το θέμα καλύτερα, θ'αρχίσω τα καντήλια... Αυτό που πρέπει να προσέξετε, είναι να κλείσετε διαμονή στη Νάουσα, καθώς εκεί είναι όλος ο χαμός και όλη η νυχτερινη ζωή!

Επισης αξίζει να πάω με κάποιο πακέτο από γνωστό ταξιδιωτικό site (δεν γνωρίζω αν κάνει να πω πιο είναι)...
Οχι για μένα. Δεν είμαστε στο 1997 να κλείνουμε διακοπές απο πρακτορεία, πόσο μάλλον για Ελλάδα. Είναι όλα πολύ εύκολα. Μόνο αν υπάρχει κάποια πολύ μεγάλη ευκαιρία.
 

DafniV

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Μήπως έχει κανείς να προτείνει κάποιο οικονομικό αλλά καλό ξενοδοχείο για Νάουσα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.124
Likes
20.353
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
:welcome2:

Διάβασε εδώ και αν έχεις απορίες, υπάρχουν πολλοί που θα σε βοηθήσουν!
 

AndrosCY

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα απο Κύπρο. Είμαστε φοιτητοπαρέα γυρω στα 23 ( άντρες γυναίκες ) και κλείσαμε για Πάρο για τις 10 του Ιούνη διότι ήταν η μόνη περίοδος που μπορούσαμε όλοι. Η λογική λέει θα είναι ησυχία στο νησί. Ξέρει κανείς αν θα είναι εντελώς έρημο και όλα τα μπιτσόμπαρα και κλαμπ κλειστά ? 'Η θα είναι κανονικά ανοιχτά απλά με λίγο κόσμο ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.699
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom