Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Περσι πηγα κ βρηκα αρκετα δωματια οικονομικα. Επισης Ναξος εχει καλες παραλιες στη νοτια πλευρα κ πολλα καταλυματα. Η Σεριφος εχει πολυ καλο καμπινγκ με παρειστικη ατμοσφαιρα.
 

alexadrak93

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
καλησπερα σας, χρειαζομαι τα φωτα σας για τις φετινες διακοπες. :p
ειμαστε ζευγαρι 23 ετων απο θεσσαλονικη και θελουμε να παμε διακοπες σε ενα νησι οχι πολυ μεγαλο γιατι δεν εχουμε αυτοκινητο οποτε θα μετακινουμαστε με κτελ και απο θεσσαλονικη ειδικα δεν ξερω τι επιλογες εχουμε. Θελουμε κατι σχετικα χαλαρο αλλα να εχουμε την δυνατοτητα για εξοδο το βραδυ κλπ. Δεν ξερω αν εχω πολλες απαιτησεις :p Περσι ειχα μεγαλη βοηθεια απο εδω και τελικα καταληξα στην Σκοπελο που ηταν μαγευτικα, απο τα καλυτερα και ομορφοτερα νησια που εχω δει και σιγουρα θα ξαναπαω καποια στιγμη. Οποιος ξερει κ μπορει να προτεινει κατι θα ημουν ευγνωμων. :)
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
καλησπερα σας, χρειαζομαι τα φωτα σας για τις φετινες διακοπες. :p
ειμαστε ζευγαρι 23 ετων απο θεσσαλονικη και θελουμε να παμε διακοπες σε ενα νησι οχι πολυ μεγαλο γιατι δεν εχουμε αυτοκινητο οποτε θα μετακινουμαστε με κτελ και απο θεσσαλονικη ειδικα δεν ξερω τι επιλογες εχουμε. Θελουμε κατι σχετικα χαλαρο αλλα να εχουμε την δυνατοτητα για εξοδο το βραδυ κλπ. Δεν ξερω αν εχω πολλες απαιτησεις :p Περσι ειχα μεγαλη βοηθεια απο εδω και τελικα καταληξα στην Σκοπελο που ηταν μαγευτικα, απο τα καλυτερα και ομορφοτερα νησια που εχω δει και σιγουρα θα ξαναπαω καποια στιγμη. Οποιος ξερει κ μπορει να προτεινει κατι θα ημουν ευγνωμων. :)
Εμείς πάντως που μένουμε Θεσσαλονίκη από πέρυσι, για φέτος κανονίζουμε ήδη για Θάσο ;) ΚΤΕΛ για Καβάλα, φθηνό πλοίο, πανέμορφες παραλίες και καλή ζωή απ' όσο μαθαίνω.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Σκιάθο ίσως;;Λευκάδα δεν έχω πάει αλλά πάει και λεωφορείο απευθείας.
Με τους Εγκρεμνούς προσβάσιμους μόνο από θάλασσα, δηλαδή με το μπούγιο, θα προτιμούσα να περιμένω πριν επισκεφτώ ξανά αυτό το ΤΡΟΜΕΡΟ από πλευράς παραλιών νησί :) Η Σκιάθος είναι πολύ καλή επιλογή, αν βρουν τρόπο τα παιδιά να επισκεφτούν και τις παραλίες στα βόρεια του νησιού, που κατά τη γνώμη μου είναι κλάσεις πάνω από το τουριστικό μέρος.
 

alexadrak93

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Με τους Εγκρεμνούς προσβάσιμους μόνο από θάλασσα, δηλαδή με το μπούγιο, θα προτιμούσα να περιμένω πριν επισκεφτώ ξανά αυτό το ΤΡΟΜΕΡΟ από πλευράς παραλιών νησί :) Η Σκιάθος είναι πολύ καλή επιλογή, αν βρουν τρόπο τα παιδιά να επισκεφτούν και τις παραλίες στα βόρεια του νησιού, που κατά τη γνώμη μου είναι κλάσεις πάνω από το τουριστικό μέρος.
εγινε ενα μπερδεμα με τα πλοια περσι κ πηγαμε σκιαθο για μια μερα οχι οτι προλαβαμε να δουμε τιποτα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τις παραλιες ειδικα αλλα θα θελαμε κατι πιο ηρεμο. Την Λευκαδα την επισκεφτηκα με τους γονεις μου ομως πιο μικρη θα ηθελα να παω καπου που δεν εχω ξαναπαει. Μου αρεσε η ιδεα για την Θασο θα το ψαξω ;)
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
εγινε ενα μπερδεμα με τα πλοια περσι κ πηγαμε σκιαθο για μια μερα οχι οτι προλαβαμε να δουμε τιποτα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τις παραλιες ειδικα αλλα θα θελαμε κατι πιο ηρεμο. Την Λευκαδα την επισκεφτηκα με τους γονεις μου ομως πιο μικρη θα ηθελα να παω καπου που δεν εχω ξαναπαει. Μου αρεσε η ιδεα για την Θασο θα το ψαξω ;)
Για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ πήγα Σκιάθο, επισκέφτηκα Κουκουναριές κτλ μόνο μία μέρα, και όλες τις υπόλοιπες απολάμβανα με το μηχανάκι μου τις δυσπρόσιτες, ανέγγιχτες, μαγευτικές παραλίες της βόρειας πλευράς ;) Δεν κατάλαβα ούτε στιγμή ότι υπήρχε κόσμος στο νησί, υπήρχαν παραλίες που είμασταν κυριολεκτικά μόνοι, τέλος Ιουλίου..όσο κι αν ξενίζει :) Η Θάσος όμως, εφόσον δεν μπορείτε να νοικιάσετε ούτε μηχανάκι, είναι καλύτερη επιλογή νομίζω.
 

alexadrak93

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ πήγα Σκιάθο, επισκέφτηκα Κουκουναριές κτλ μόνο μία μέρα, και όλες τις υπόλοιπες απολάμβανα με το μηχανάκι μου τις δυσπρόσιτες, ανέγγιχτες, μαγευτικές παραλίες της βόρειας πλευράς ;) Δεν κατάλαβα ούτε στιγμή ότι υπήρχε κόσμος στο νησί, υπήρχαν παραλίες που είμασταν κυριολεκτικά μόνοι, τέλος Ιουλίου..όσο κι αν ξενίζει :) Η Θάσος όμως, εφόσον δεν μπορείτε να νοικιάσετε ούτε μηχανάκι, είναι καλύτερη επιλογή νομίζω.
Επισης παιζει να ξερεις ή να εχεις παει Αλοννησο? Ηταν μια απο τις επιλογες μου για περσι αλλα καταληξαμε Σκοπελο.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Επισης παιζει να ξερεις ή να εχεις παει Αλοννησο? Ηταν μια απο τις επιλογες μου για περσι αλλα καταληξαμε Σκοπελο.
Μπα...όταν πήγα ήμουν κάτω των 10 ετών, δε θυμάμαι και πολλά :) Από ομορφιά μετράει πολύ, αν οι συγκοινωνίες σας βολεύουν τότε καλώς. Εμείς θα πάμε μάλλον του χρόνου, με την πάπια πάλι, σε συνδυασμό με τη Σκόπελο.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Εμείς πάντως που μένουμε Θεσσαλονίκη από πέρυσι, για φέτος κανονίζουμε ήδη για Θάσο ;) ΚΤΕΛ για Καβάλα, φθηνό πλοίο, πανέμορφες παραλίες και καλή ζωή απ' όσο μαθαίνω.
Η αλήθεια είναι ότι η Θάσος είναι όμορφο νησί και με πολύ καλές παραλίες. Συμφέρει να πας και με δικό σου αυτοκίνητο γιατί είναι πολύ φτηνό το πλοίο ειδικά από την Κεραμωτή και θα έχεις το μέσο για να γυρίσεις το νησί...... αλλά.... (στα καλά πάντα υπάρχει ένα αλλά) λόγω της εύκολης πρόσβασης γεμίζει, τι γεμίζει δηλ βουλιάζει από Βαλκάνιους τουρίστες όλων των χωρών με αποτέλεσμα να μην είναι τόσο... ήρεμο όσο θα ήθελες ενδεχομένως για διακοπές.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Για Σαμοθρακη τι λετε?Πολυ ιδιαιτερο νησι με περιεργη ατμοσφαιρα.
Εχω παει και Σκοπελο και Αλονησο και η πρωτη εχει καλυτερες παραλιες ,περισσοτερο πρασινο νομιζω και λιγο περισσοτερη ζωη.
 

alexadrak93

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για Σαμοθρακη τι λετε?Πολυ ιδιαιτερο νησι με περιεργη ατμοσφαιρα.
Εχω παει και Σκοπελο και Αλονησο και η πρωτη εχει καλυτερες παραλιες ,περισσοτερο πρασινο νομιζω και λιγο περισσοτερη ζωη.
Ναι αυτο μου ειπαν κ για αυτο επιλεξαμε Σκοπελο αντι για Αλοννησο μην τρελαθουμε κ στην ηρεμια. :p Δεν ξερω αν εχει παει κανεις σας αλλα μας προτειναν Χανια. Τελειως ασχετο το ξερω αλλα μας ειπαν ειναι μαγευτικα και μπορουμε να παμε με αεροπλανο πολυ γρηγορα. Ο μονος μου ενδιασμος ειναι οτι η Κρητη ειναι μεγαλο νησι προφανως δεν μπορεις να την γυρισεις σε λιγες μερες κ δεν θα εχουμε κ αμαξι. Εχει παει κανεις σας, καταλαβαινεις οτι βρισκεσαι σε νησι ή εχει συνωστισμο κλπ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.243
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom