Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.319
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε με τον δικό μου...
Δεν είναι άσχημη η επιλογή σου. Ανταπόκριση με Μύκονο υπάρχει πολλές φορές τη μέρα όπως αναφέρθηκε.
Θα πρότεινα επίσης τη Σίφνο, είναι πολύ δυνατά στα θέλω σας, έχει πολύ καλή συγκοινωνία, το μόνο αρνητικό οι όχι τοσο εντυπωσιακες παραλίες της. Στα υπόψιν πάντα και η Πάρος ;)
 

ToniaPt

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδιά,θέλω ν πάω διακοπές με το αγορι μου
Δε θελουμε κάτι εντελώς ήσυχο
Δλδ ν έχει και κανα κλαμπάκι μπαράκι γενικά νέο κόσμο γιατί είμαστε 18-19
Μεταφορικό μέσο δε θα έχουμε,όποτε να μπορούμε ν τη βγάλουμε με ταξί κ λεωφορεία
Λέγαμε για μήλο αλλά είδα πως όσα αξίζουν να δεις θέλουν αυτοκίνητο
Κανένα άλλο νησί έχετε ν προτείνετε;
Και αν κάποιος έχει πάει μήλο ας μ εξηγήσει τι παίζεται!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Παιδιά,θέλω ν πάω διακοπές με το αγορι μου
Δε θελουμε κάτι εντελώς ήσυχο
Δλδ ν έχει και κανα κλαμπάκι μπαράκι γενικά νέο κόσμο γιατί είμαστε 18-19
Μεταφορικό μέσο δε θα έχουμε,όποτε να μπορούμε ν τη βγάλουμε με ταξί κ λεωφορεία
Λέγαμε για μήλο αλλά είδα πως όσα αξίζουν να δεις θέλουν αυτοκίνητο
Κανένα άλλο νησί έχετε ν προτείνετε;
Και αν κάποιος έχει πάει μήλο ας μ εξηγήσει τι παίζεται!
Συρος ασυζητητι!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Το έχω για πολύ ήρεμο νησί,κανα μπαράκι θ έχει
Δλδ να έχει κόσμο έξω στις 1-2
Πριν 2 χρονια που πηγα εγω και δεν ηταν τοσο famous στο νεαροκοσμο,ειχε μαγαζια τα οποια απο καφετεριες γινοντουσαν μπαρακια και κραταγαν ως τις 5-6 το πρωι!φαντασου τι θα γινετε τωρα οπου γεμιζει φουλ νεαροκοσμο!ειδικα severo και suerte κανουν πολλα event!αλλη εναλλακτικη ειναι η παρος(οτι πρεπει για την ηλικια σας)αλλα για αυγουστο εμενα μου φανηκε πολυ ακριβη,βεβαια δε ξερω και το πορτοφολι σας
 

ToniaPt

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πριν 2 χρονια που πηγα εγω και δεν ηταν τοσο famous στο νεαροκοσμο,ειχε μαγαζια τα οποια απο καφετεριες γινοντουσαν μπαρακια και κραταγαν ως τις 5-6 το πρωι!φαντασου τι θα γινετε τωρα οπου γεμιζει φουλ νεαροκοσμο!ειδικα severo και suerte κανουν πολλα event!αλλη εναλλακτικη ειναι η παρος(οτι πρεπει για την ηλικια σας)αλλα για αυγουστο εμενα μου φανηκε πολυ ακριβη,βεβαια δε ξερω και το πορτοφολι σας
Πάρος νομίζω είναι πιο πολύ για παρέες
Σύρο όμως μπορείς να πας σε καλές παραλίες (ήσυχες αλλά κ μ κόσμο) χωρίς ν διαθέτεις μεταφορικό; Δλδ ν μπορούμε ν πάρουμε λεωφορείο
Και που είχατε μείνει στη Σύρο;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Πάρος νομίζω είναι πιο πολύ για παρέες
Σύρο όμως μπορείς να πας σε καλές παραλίες (ήσυχες αλλά κ μ κόσμο) χωρίς ν διαθέτεις μεταφορικό; Δλδ ν μπορούμε ν πάρουμε λεωφορείο
Και που είχατε μείνει στη Σύρο;
Λεωφορειο εχει που παει σε παραλιες τωρα με το ησυχες δε ξερω τι εννοεις παντως σ οσες πηγαμε ειχε κοσμο αρκετο(αρχες αυγουστου ειχαμε παει)..ψαξε παραλια Αστερια,εκει ακριβως επανω σε διαμερισμα airbnb..ειναι σε ψιλομακρινο σημειο απο το κεντρο αλλα εχει αστικο μινι λεωφ οπου ειναι δωρεαν και σε κατεβαζει κατω και με τα ποδια ειναι το πολυ 15λεπτα,εμεις δηλαδη πηραμε μια φορα το λεωφ μιας και ειμασταν φορτωμενοι με βαλιτσες
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Παιδιά θέλω προτάσεις και συμβουλές
Θέλω ν πάω διακοπές μ το αγόρι μου
Είμαστε 18-19
Θελουμε ένα νησί μεν ήρεμο δε με κόσμο,ν έχει κανα κλαμπάκι μπαράκι νέο κόσμο
Δλδ στις 2 ν έχει κόσμο έξω
Λέγαμε για μήλο
Αλλά έμαθα πως για να ευχαριστηθείς το νησί θέλει αυτοκίνητο
Και εμείς δε θα έχουμε αυτοκίνητο
Θα τη βγάζουμε με ταξί κ λεωφορεία
Αν γνωρίζει κάποιος από μήλο ας μου πει
Και γενικά προτείνετε μου κανένα νησί γιατί δν έχω ιδέα
Σίφνος
 

Liana13

Member
Μηνύματα
34
Likes
185
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτησω για το ποια νησια/παραλιες ενδεικνυται για οργανωμενο καμπινγκ με το αμορε? Θα θελαμε κατι ηρεμο και να μην πηγαινουν μονο παρεες. Πχ κοιτουσα για το καμπινγκ της αιγιαλης που λενε οτι πανε πολλες νεανικες παρεες και εχει αρκετη φασαρια. Το καμπινγκ στα Καταπολα ειναι πιο ηρεμο? Όποιος εχει κάποια απόψη/σχετική εμπειρια ας μου πει είτε σε νησι ειτε σε ηπειρωτικη Ελλαδα δεν μας πειραζει. Ευχαριστω :D
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.319
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτησω για το ποια νησια/παραλιες ενδεικνυται για οργανωμενο καμπινγκ...
Χωρίς να έχω μείνει, απλά έχοντας δει το καμπινγκ στην Αιγιάλη, μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Είχε όντως αρκετές νεανικές παρέες, όπως αρκετά τέτοια κάμπινγκ σε νησιά. Επίσης πολύ ωραίο και οργανωμένο μου φάνηκε στη Σέριφο.
Τώρα αν θέλεις να κοιτάξεις προς ηπειρωτική Ελλάδα οι επιλογές πολλαπλασιάζονται αυτόματα, στα νησιά τα πράγματα είναι πολύ περιορισμένα κάτι που είναι λογικό να συμβαίνει.
 

apos

Member
Μηνύματα
198
Likes
528
Είχα μείνει πριν πολλά χρόνια στο plaka κάμπινγκ στη Νάξο. Απ'ότι θυμάμαι είχε όλες τις ηλικίες ζευγάρια οικογένειες και κυρίως ξένους. Πριν λίγο που τσέκαρα στο google για κριτικές, λένε ότι δεν είναι και ότι καλύτερο, ίσως έχει αλλάξει από το 2007 που πήγα :haha:.. Στη Σαμοθράκη μπορείς να πας στο δημοτικό κάμπινγκ (κάμπινγκ φυσικής διαβίωσης το γράφει στο google maps) όπου εκεί ήταν ήσυχα γιατί το 2010 που είχα πάει δεν υπήρχε ρεύμα (και απότι διαβάζω ακόμα δεν έχει ρεύμα) και όλοι μαζεύονται στα θερμά το βράδυ. Επίσης στο κάμπινγκ στο παπά νερό μπορείς να πας το οποίο βρίσκεται δίπλα στον Αι Γιάννη στο Πήλιο , το οποίο μου είχε φανεί ήσυχο. Και όλα αυτά στα γράφω σε σύγκριση με το φοιτητικό κάμπινγκ στο Ποσίδι που αν δεν έχεις πάει εκεί δε ξέρεις τι σημαίνει φασαρία γιαυτό και όλα τα υπόλοιπα κάμπινγκ μου φαίνονται ήσυχα:xalara::xalara::xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom