Διακοπες στη Θεσσαλονικη

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Ο Τουριστας μονο στον Τερκενλη φωτογραφιζεται, ενω εχει τοσα Βυζαντινα οροσημα . Αλλαξε ο τουρισμος.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ο Τουριστας μονο στον Τερκενλη φωτογραφιζεται
Στον Τερκενλή τουλάχιστον υπάρχουν μπροστά απο τα τσουρέκια επεξηγήσεις για το τι πρόκειται να φας, ενώ στο Λευκό Πύργο επεξηγήσεις γιόκ....
DSC_0176.JPG
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Τα τουριστακια μας εκτός από τη γνώση της ελληνικής γλώσσας έχουν και αετίσιο μάτι....θα τα δουν τα κάστρα από τον Λευκό Πύργο!...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
μπουγάτσα και ...ξερό ψωμί :haha:
ε πολλά θέλετε...βυζαντινές εκκλησίες και μουσεία θα βάλουν στο βίντεο??
κάνανε κάτι...πιασάρικο
ρομαντζάδα ζευγαράκι παραλία,(αφού χορτάσουν πρώτα με μπουγάτσα:haha:)
τι θέλετε να βάζανε το ζευγάρι μπροστά στον Όσιο Δαυίδ??θα τρίζανε τα κόκκαλα του...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Καλησπέρα σας!
Θα είμαι στη Θεσσαλονίκη για 1.5 μέρα μέσα Μαΐου. Έρχομαι μόνη για δουλειά και θα κινηθώ κυρίως στο κέντρο. Έχω ξανάρθει αρκετές φορές οπόταν τα κυριότερα αξιοθέατα τα έχω δει. Έχω επιλέξει ένα δύο πράγματα να δω αν προλάβω αλλά είναι και αυτά στο κέντρο. Έχουν περάσει όμως πολλά χρόνια οπόταν δεν ξέρω πως έχουν διαμορφωθεί οι περιοχές σε σχέση με την ασφάλεια. Επειδή θα είμαι μόνη είναι σημαντικό για μένα το ξενοδοχείο να είναι σε ασφαλές σημείο. Είμαι μεταξύ 2 ξενοδοχείων και θα εκτιμούσα αν μπορούσατε να βοηθήσετε.

1. Bahar Boutique Hotel | Thessaloniki

2. Modern Revival Luxury Hotel & Spa | Center of Thessaloniki

Ή αν έχετε κάποιο άλλο ξενοδοχείο υπόψη σας παρακαλώ πείτε μου. Ζητούμενα είναι η καθαριότητα, το καλό πρωινό, κεντρική τοποθεσία και ασφάλεια. Τιμή γύρω στα 100 ευρώ-130 το βράδυ.

Επίσης επειδή έχω ένα βράδυ μόνο ποιο εστιατοριο συστήνετε; Κεντρικό με εξαιρετική κουζίνα.

Ευχαριστώ πολύ!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα σας!
Θα είμαι στη Θεσσαλονίκη για 1.5 μέρα μέσα Μαΐου. Έρχομαι μόνη για δουλειά και θα κινηθώ κυρίως στο κέντρο. Έχω ξανάρθει αρκετές φορές οπόταν τα κυριότερα αξιοθέατα τα έχω δει. Έχω επιλέξει ένα δύο πράγματα να δω αν προλάβω αλλά είναι και αυτά στο κέντρο. Έχουν περάσει όμως πολλά χρόνια οπόταν δεν ξέρω πως έχουν διαμορφωθεί οι περιοχές σε σχέση με την ασφάλεια. Επειδή θα είμαι μόνη είναι σημαντικό για μένα το ξενοδοχείο να είναι σε ασφαλές σημείο. Είμαι μεταξύ 2 ξενοδοχείων και θα εκτιμούσα αν μπορούσατε να βοηθήσετε.

1. Bahar Boutique Hotel | Thessaloniki

2. Modern Revival Luxury Hotel & Spa | Center of Thessaloniki

Ή αν έχετε κάποιο άλλο ξενοδοχείο υπόψη σας παρακαλώ πείτε μου. Ζητούμενα είναι η καθαριότητα, το καλό πρωινό, κεντρική τοποθεσία και ασφάλεια. Τιμή γύρω στα 100 ευρώ-130 το βράδυ.

Επίσης επειδή έχω ένα βράδυ μόνο ποιο εστιατοριο συστήνετε; Κεντρικό με εξαιρετική κουζίνα.

Ευχαριστώ πολύ!!
Nα προτιμήσεις το Bahar!!!!
Βρίσκεται σε καλύτερο σημείο(είναι στην πλατεία στα άνω λαδάδικα )που πάντα έχει κίνηση έχει γύρω γύρω καφέ,μπαράκια και ταβέρνες οπότε δεν θα νοιώσεις ανασφάλεια και το βράδυ όταν επιστρέφεις....
και αξίζει σαν διατηρητέο το κτίριο στο οποίο στεγάζεται,
έχει και ωραίο μικρό μεν αλλά πολύ γραφικό καφέ στο ισόγειο και μέσα αλλά και έξω..βγάζει τραπεζάκια κάτω από τα δέντρα...
ήδη είχα αναφερθεί σ αυτήν την περιοχή σε παλαιότερο πόστ ...με τα πολύ ωραία της καφέ και τα μπουτικ ξενοδοχεία
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Καλησπέρα σας!
Θα είμαι στη Θεσσαλονίκη για 1.5 μέρα μέσα Μαΐου. Έρχομαι μόνη για δουλειά και θα κινηθώ κυρίως στο κέντρο. Έχω ξανάρθει αρκετές φορές οπόταν τα κυριότερα αξιοθέατα τα έχω δει. Έχω επιλέξει ένα δύο πράγματα να δω αν προλάβω αλλά είναι και αυτά στο κέντρο. Έχουν περάσει όμως πολλά χρόνια οπόταν δεν ξέρω πως έχουν διαμορφωθεί οι περιοχές σε σχέση με την ασφάλεια. Επειδή θα είμαι μόνη είναι σημαντικό για μένα το ξενοδοχείο να είναι σε ασφαλές σημείο. Είμαι μεταξύ 2 ξενοδοχείων και θα εκτιμούσα αν μπορούσατε να βοηθήσετε.

1. Bahar Boutique Hotel | Thessaloniki

2. Modern Revival Luxury Hotel & Spa | Center of Thessaloniki

Ή αν έχετε κάποιο άλλο ξενοδοχείο υπόψη σας παρακαλώ πείτε μου. Ζητούμενα είναι η καθαριότητα, το καλό πρωινό, κεντρική τοποθεσία και ασφάλεια. Τιμή γύρω στα 100 ευρώ-130 το βράδυ.

Επίσης επειδή έχω ένα βράδυ μόνο ποιο εστιατοριο συστήνετε; Κεντρικό με εξαιρετική κουζίνα.

Ευχαριστώ πολύ!!
Σίγουρα το πρώτο είναι σε καλύτερο σημείο. Όχι ότι το άλλο έχει θέματα ασφάλειας, αλλά στο πρώτο έχεις γύρω σου πολλά όμορφα μαγαζιά να διαλέξεις για έξοδο, έχεις κόσμο που βγαίνει για το ποτό του, άλλη ατμόσφαιρα.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Συμφωνώ απόλυτα με @romantic woman και @mariath για το Bahar. Οσον αφορά για αξιοπρεπές φαγητό στην κοντινή περιοχή προτεινόμενα ο Φανός (Αγίου Μηνά 8) και ο Μόλυβος (Ερμού 17).Στα Λαδάδικα θα πάτε μόνο αν θέλετε ιδιαίτερες γεύσεις,Κρητική κουζίνα στο Χαρούπι και τη λεγόμενη δημιουργική κουζίνα στο +Τροφή.Σημειωτέον ότι στο ισόγειο του Bahar υπάρχει το Sebil που σερβίρει και brunch (Το κροκ μαντάμ που είχα δοκιμάσει ήταν πολύ καλό όπως και τα pancakes με σιρόπι από σφένδαμο και μήλο)
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!! Έκλεισα το Bahar!
Μου έχουν συστήσει και το εστιατόριο Λουπινο που βρίσκεται πολύ κοντά στο Bahar. Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει απόψεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom