Διακοπες στη Θεσσαλονικη

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! αυτοκίνητο θα φύγουμε το οποίο θα έχουμε παραλάβει από το αεροδρόμιο γιατί λόγω μέρας μάλλον δύσκολο να βρούμε παραλαβή στη πόλη.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
223
Likes
473
Γειά σας! Η Ryan air μας αλλαξε την ώρα πτήσης και φτάνουμε Θεσσαλονίκη στις 1.30 το πρωί αντί στις 9.00 που θα φτάναμε πριν οπόταν πρέπει να διανυκτερευσουμε κάπου στη Θεσσαλονίκη. Τελικός προορισμός είναι το Μέτσοβο. Μπορείτε να μου εισηγήθητε κάποιο ξενοδοχείο ή περιοχή που βολεύει ώστε την επόμενη το πρωί να φύγουμε εύκολα για Μέτσοβο;
Σημειώστε ότι θα είναι Δευτέρα του Πάσχα οπόταν δεν ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί η κίνηση ή οι δρόμοι μέσα στη πόλη θα είναι ήσυχοι.
αν θελεις να μεινεις κοντα στο αεροδρομιο, προτεινω Abassador hotel , ειναι καλο και σχεδον διπλα στο αεροδρομιο, εχω μεινει πολλες φορες , που πηγαινα για επαγγελματικους λογους, φευγοντας απο εκει πας απο περιφεριακο και βγαινεις εθνικη οδο αμεσως, Δευτερα του Πασχα θα ειναι αδειος...
Ξενοδοχείο Ambassador | Θεσσαλονίκη, Πλαγιάρι, Αεροδρόμιο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εκ παραδρομής νόμιζα ότι είχες γράψει για Μ.Δευτέρα, οπότε όπως είπαν και τα παιδιά για αυτή του Πάσχα δεν έχεις ν' ανησυχείς για τίποτα. Μπορείς κάλλιστα να μείνεις κοντά στο αεροδρόμιο να μη ταλαιπωρείσαι.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! αυτοκίνητο θα φύγουμε το οποίο θα έχουμε παραλάβει από το αεροδρόμιο γιατί λόγω μέρας μάλλον δύσκολο να βρούμε παραλαβή στη πόλη.
Θα βρείτε να σας παραδώσουν αυτοκίνητο στις 2 το πρωί; Τσέκαρε το αυτό.
Επίσης, φτάνεις Δευτέρα του Πάσχα ή ξημερώματα Τρίτης; Γιατί η Τρίτη είναι εργάσιμη και θα συναντήσεις κίνηση παντού. Ειδικά προς δυτικά στην περιφερειακή θα έχει κινητικότητα.
Καλύτερα είναι να μείνεις κοντά στο αεροδρόμιο για να φύγεις το πρωί για Μέτσοβο.
Και το Nikopolis είναι καλή αλλά ακριβή επιλογή.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Θα βρείτε να σας παραδώσουν αυτοκίνητο στις 2 το πρωί; Τσέκαρε το αυτό.
Επίσης, φτάνεις Δευτέρα του Πάσχα ή ξημερώματα Τρίτης; Γιατί η Τρίτη είναι εργάσιμη και θα συναντήσεις κίνηση παντού. Ειδικά προς δυτικά στην περιφερειακή θα έχει κινητικότητα.
Καλύτερα είναι να μείνεις κοντά στο αεροδρόμιο για να φύγεις το πρωί για Μέτσοβο.
Και το Nikopolis είναι καλή αλλά ακριβή επιλογή.
Φτάνω ξημερώματα Δευτέρας του Πάσχα άρα φαίνεται να την γλυτώνουμε τη κίνηση!!
Λέτε να έχω πρόβλημα να μου παραδώσουν στο αεροδρόμιο αυτοκίνητο στις 2 το πρωί? Θα το ψάξω... Ευχαριστώ πολύ
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
223
Likes
473
Φτάνω ξημερώματα Δευτέρας του Πάσχα άρα φαίνεται να την γλυτώνουμε τη κίνηση!!
Λέτε να έχω πρόβλημα να μου παραδώσουν στο αεροδρόμιο αυτοκίνητο στις 2 το πρωί? Θα το ψάξω... Ευχαριστώ πολύ
σιγουρα θα εχεις προβλημα να παραλαβεις αυτοκινητο στις 2 το πρωι... το εχω αντιμετωπισει πολλες φορες αυτο... οποτε καλυτερα να πας με ταξι στο Abassador, που ειναι κοντα και οταν ξυπνησεις να πας να παραλαβεις απο αεροδρομιο αυτοκινητο...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Λέτε να έχω πρόβλημα να μου παραδώσουν στο αεροδρόμιο αυτοκίνητο στις 2 το πρωί? Θα το ψάξω...
Να το ψάξεις εκ των προτέρων. Γνωρίζω ότι υπάρχουν εταιρείες που παραδίδουν εκτός προβλεπόμενου ωραρίου, συνήθως με μια έξτρα μικρή χρέωση.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Να το ψάξεις εκ των προτέρων. Γνωρίζω ότι υπάρχουν εταιρείες που παραδίδουν εκτός προβλεπόμενου ωραρίου, συνήθως με μια έξτρα μικρή χρέωση.
Επειδή μιλάμε για παραλαβή ανήμερα Πάσχα και ξημερώματα προς Δευτέρα που είναι επίσης αργία, υποψιάζομαι ότι η προσαύξηση θα είναι μεγάλη αν είναι εφικτή...
Βέβαια τα λεφτά που θα δώσεις ggonholidays για ταξί πήγαινε- έλα στο ξενοδοχείο, με νυχτερινή ταρίφα στην πρώτη διαδρομή, σίγουρα θα είναι περισσότερα από τη έξτρα χρέωση της παραλαβής...
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Υπάρχει και το Athena Hotel πολύ πιο κοντά στο αεροδρόμιο από το ambassador στο οποίο δεν έχω μείνει ( γιατί άλλωστε; Θεσσαλονικιά είμαι) αλλά περνάω 2 φορές την ημέρα από μπροστά γιατί δουλεύω εκεί δίπλα και βλέπω πολύ κόσμο και τουριστικά λεωφορεία κατά καιρούς.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Εγώ θα έλεγα ότι εξαρτάται από την οικονομική άνεση.

Αν δεν υπάρχει θέμα με τα χρήματα:
1.ταξί και ξενοδοχείο κοντά στο αεροδρόμιο και το πρωί με το καλό επιστρέφετε για παραλαβή αυτοκινήτου
2.αν υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης ξημερώματα, εννοείται προτιμητέο, έστω και με καπέλο - κάντε και τηλεφωνική επικοινωνία

Για πιο low budget, μένετε στο αεροδρόμιο για κάποιες ώρες μέχρι να ανοίξουν τα γραφεία ενοικιάσεως

Επίσης, δείτε αν υπάρχει ξενοδοχείο με δωρεάν μεταφορά από /προς αεροδρόμιο (πραγματικά δεν ξέρω)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.797
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom